Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy hallottam, hogy a szülési...

Úgy hallottam, hogy a szülési szabadságot jobb, ha a baba születésétől kérem, mintha szülés előtt 28 nappal kérném. Miért?

Figyelt kérdés
2008. aug. 19. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
én erről még nem hallottam, de 2 dolog jut eszembe: a baba születése után kezdődik el az a pár hónap, amíg jár és ha szülés előtt szabin vagy, akkor több pénzhez jutsz. a táppénz meg a szülési szabi között anyagilag pedig úgy tudom, nincs (nagy) különbség.
2008. aug. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szülési szabi alatt jár a terhességi gyermekágyi segély, ami fizetésed 70 %-a. A thgys 24 hétig jár, ha ebből 4 hetet kiveszel a szülés várható időpontja előtt, elvesztesz egy havi táppénzt (ami ugye hasonló összeg, tehát nem éri meg elkezdeni) és a gyereked fiatalabb korában indul meg a GYED, ami viszont már maximálva van (br. 96.000 Ft körül).
2008. aug. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!