Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Észrevettétek már, hogy...

Észrevettétek már, hogy mostanában egyre több a "gyerektestű" anyuka, míg kövér egyre kevesebb?

Figyelt kérdés

Vagy ez eddig is így volt, csak nekem most tűnt fel? :)

Komolyan, mostanában rengeteg olyan anyukát látok, akiket ránézésre kb. 12 évesnek tippelnék (fej nélkül persze, csak a testük alapján) és mindig meglepődöm, amikor 1-2-3 gyerek van mellettük.

Több ilyen ismerősöm is van, az oviban/suliban is vannak jópáran.

Lehet ennek valami oka vagy csak véletlen?


2014. júl. 11. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom de tegnap a postás megkérdezte,hogy anyukám itthon van-e.Mondtam,hogy nem tudom ő a saját lakásába lakik.Ez napi szinten előfordul,és most már marhára idegesít,hogy lassan 30 évesen 16-nak néznek a gyerekemet meg a húgomnak.
2014. júl. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem látom annyira ezt a környezetemben. Vannak sovány anyukák és kövérek is. De a postásos sztori velem is megesett, sőt múltkor egy 30-as apuka, aki a kislányával volt lekislányozott, mikor a gyerek kérdezett valamit a táskámról. Hát nem tudom jobb-e a nénizésnél. :D
2014. júl. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, engem is a lányom testvérének szoktak nézni. De pont tegnap standon voltam a gyerekeimmel, főleg a gyerekmedencénél. Nem mondanám, hogy egyre kevesebb a "kövér", szerintem ez típus kérdése, talán nálatok így van, hogy pont kevesebb. De ha csak itt az oldalon olvasgatsz, sokan elégedetlenek a súlyukkal. Az is lehet, hogy a mai szülők egészségtudatosabbak, jobban figyelnek, mit esznek, többet mozognak, mint a mi szüleink tették. De nem egészen világos nekem a "mostanában" sem, pontosan mire gondolsz?
2014. júl. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

gyerektestű? :D

az én alakom mint 16 éves koromban.pedig 25 kg-ot fogytam szülés után(rengeteget híztam)

alig vártam hogy újra elkezdjek sportolni.én gyerekkorom óta focizom,ez gyerek mellett sincs másképp.emellett járok zumbázni és napi szintem 1,5 órát futok

2014. júl. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Igen, én is észrevettem, de mi jobb kerületbe költöztünk. Előtte a 9-ben laktunk, ahol kövérebbek, szegényebbek, lepukkantabbak az anyukák. Most az 5-be költöztünk, itt mindenki sovány, szép, sminkben mászkál:D
2014. júl. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Hát nem tudom....

Ahol én élek szinte csak kövér anyukákat látok, akik kifolynak a ruhából...

2014. júl. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Mostanában az orvosok szólnak a kismamáknak hogy nem kéne túl sokat hízni mert az a babának sem jó. Régen az a mondás járta hogy a kismamáknak kettő helyett kell ennie, de ezt ma már legfeljebb nagyanyáink hangoztatják. Szerintem ezért van több vékony anyuka. Én is vékony vagyok (külső szemlélők ezt mondják, mert nem látták a hasamat ruha nélkül), igyekeztem nem folyamatosan zabálni terhesen. És eredetileg is vékony voltam, sportoltam. Hamarosan ismét fogok sportolni, valahogy beiktatom a 24 és a 3 hónapos gyerekeim alvásidejébe. A mi környékünkön vannak teltebb anyukák is, látszik hogy már szültek, de többen vannak akik vékonyak. Ja és olyat is ismerek akin 11 kiló fennmaradt szülés után, és 6 hónap alatt a szoptatástól lefogyott.
2014. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Engem rendszeresen 16-18 közöttinek néznek,sőt mikor megszületett a fiam be is szóltak 15 évesen miért szülök gyereket,24 éves vagyok és az arcom tényleg elég kislányos még sminkkel is,nem vagyok kövér sem,mindig elkérik a személyim,a fiamat meg az öcsémnek hiszik.
2014. júl. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én alkatilag anyukám pontos mása vagyok. Nem terhes állapotban 48-50kg. Tehát régen is voltak ilyen anyukák. Postásos sztori nálunk is volt, kérdezte, hogy a szüleim itthon vannak-e? Mondtam, hogy csak a férjem, meg a gyerekek.
2014. júl. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A kérdés most is aktuális még :)

Viszont sokan félreértették, mert én kifejezetten azokra gondoltam, akik gyerekesen vékonyak, tehát nem nőiesen csinosak, hanem konkrétan alultápláltnak néznek ki.

Az arcukon persze látszik a kor, így nemhogy tininek nem tűnnek, de még a koruknál idősebbnek tippelném őket.

Nálunk nagyon sokan vannak, tényleg többen, mint azok, akik kicsit teltebbek.

Persze, rengeteg tényleg csinos anyukát is látok, akiken ugyancsak nem látszik, hogy szültek volna (állítólag én is ilyen vagyok), de nem is nézünk ki 12-nek...

2016. máj. 13. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!