Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Általában jellemző, hogy a...

Általában jellemző, hogy a szülők gondolkodás nélkül megveszik azt amit babáknak árulnak? Fel se merül bennük, hogy nem feltétlen jó, csak marketing az egész?

Figyelt kérdés
Konkrétan én az instant babateákon vagyok kiakadva...szinte tömény cukor az egész.Na és a baba teák is tele vannak aromával.
2014. júl. 12. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Garnier! Ne legyél kiakadva,nem a te gyereked issza és nem is te! Enyém sem issza,de én sem törődöm ezzel. Mindenkinek vannak rossz szokásaik amivel nem kell foglalkozni. Szerintem neked is van. Törődjek vele? Nem mert van jobb dolgom is mint más szokásával foglalkozni. :)
2014. júl. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

óóó nem foglalkozok én ezzel,csak gondoltam megkérdezhetem :)

viszont azt nem szeretem,mikor lenézik az embert,ha nem vesz "márkás" cuccot,vagy éppen saját márkás ételt vesz a gyerekének,de abba nem gondolnak bele,hogy esetleg összetételében jobb egy saját márkás mint egy márkás étel.

2014. júl. 12. 23:27
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Igazad van ,de lehet úgy vannak vele hogy a minőséget meg kell fizetni ezért veszik a drágábbat....persze nem jobb csak a reklámot,nevet kell megfizetni,nem a minőséget sokszor. Ez olyan kb mint a panten sampon....drága de mégis a legrosszabb összetevőkből áll!! Első voltam.
2014. júl. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Persze tesco gazdaságos jobb mindennél. Te sem tudsz ugyan olyan húslevest főzni 500Ft-ből mint 2000Ft-ból. Persze nem mindig a márkás a jobb, de az olcsobb sem lesz szuper kaja.
2014. júl. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egész egy zsákbamacska. Mindenki azt veszi meg a gyerekének amit tud és jónak lát. És ami nekem jó az nem biztos hogy másnak is. Szóval ettől nem lesz se kevesebb se több.
2014. júl. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Első érti mire gondoltam...nem mindenből a legolcsóbbat veszem,de pl elvből nem vettem soha instant teát,mert tényleg tömény cukor!Annál már a cukros limonádé is jobb,mert abban legalább citrom van,nem aroma.

Persze,mindenki azt veszi,mait jónak lát,ez egyértelmű.

A kérdésem az volt,vajon mennyire jellemző a tudatosság??Tehát mennyire hiszünk a médiának,annak amit reklámoznak,hogy 'jó',vagy mennyire nézünk utána,hogy valóban jó-e?

2014. júl. 12. 23:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még a családtervezésben sem tudatosak akkor egy bolti vásárlásban hogy lenne az a többség.
2014. júl. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor Nescafét sem iszol? Az is instant!

Vegetát sem hasznàlsz? Az is instant.

A bébiételt is valamilyen szinten instant, mert áll az üvegben 1-2 éve is akár, rá valaki már elkészítette, neked csak melegíteni kell!

Na de ott a tápszer!

Akkor aki nem szoptat, azzal mi legyen?!

Ez a mai világ!


Te is biztos veszel magadnak márkás ruhát, nem csak kínait.

Rs itt jön elő igazán a minőség, mert a kínai szandim 3 hetet bírt 3500ft-ért, a Rieker, vagy Nike szandim pedig több évet, igaz az került 20.000-be.


Mindenki igyekszik megvenni a gyermekének a minőségi cipőt, de magára csak a kínaiból jut.

2014. júl. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem az instanton van a hangsúly,hanem azon,hogy babáknak árulják és tömény cukor az egész!!

De amúgy ha már itt tartunk,nem iszunk istant kávét,sőt a gyerekek kakaóját is fekete kakaóból csinálom,nem veszünk abból sem instantot,nem használok vegetát és egyik gyerekem se kapott üveges babakaját...

A tápszerrel semmi bajom,ha szükséges akkor persze,nagyon jó,de hála Istennek tudtam szoptatni mindkét gyerekem,viszont e mellé nem kaptak tejpépeket!!!

Cipők,ruhák??Tuti nem veszek több 10.ezer ft-ért ruhát,főleg nem magamnak, akkor inkább elmegyek a turiba,ahol ugyan azt kapom meg igaz használtan,de töredékéért...környezetvédelem. Én a kínaival pont úgy vagyok,hogy bemegyek,megnézem,ha van jó minőségű akkor megveszem.Nincsenek illúzióim,a férjem springlield 30ezer ft-s gatyája 2 hónap alatt szétfoszlott anyagában...amúgy mindegyik ugyan arról a gyártósorról jön le...

De nem ez volt a kérdés :) Most mondhatod,hogy szélsőséges vagyok,mondjuk nem érzem magam annak,csak igyekszek tudatos lenni és nem mindent benyelni amit a média meg a társadalom ont magából.

2014. júl. 13. 11:48
 10/12 ivilicious ***** válasza:
Én tuti nem fogok semmi szutykot megvenni, sem baba kaját, sem tápszereket meg pépek meg kitudja. inkább megcsinálom otthon. teát meg gyógynövényekből.
2014. júl. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!