Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha GYED-ről vagy GYES-ről...

Ha GYED-ről vagy GYES-ről megyek szülni, újra jár a TGYÁS? Nem kell visszamennem dolgozni, hogy újra kaphassam?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, újra jár TYSÁS. Nem kell visszamenni dolgozni. Azt hiszem a Magyar Államkincstár utalja a Gyest. Hívd fel őket, hogy újra babát vársz, és hogy le akarod mondani a Gyest, mert ugye két helyről nem kaphatsz pénzt. Levelet is kell nekik küldeni, hogy írásos nyoma is legyen. Nem tudom, hogy szülés előtt, vagy után szeretnéd kapni a pénzt, ezt is bele kell írni. Megszüntetik a Gyest, majd ha jól tudom, jeleznek kell a területileg illetékes Egészségbiztosítási Pénztár felé, de őket is hívd fel majd, hogy TGYÁST szeretnél igényelni. Azt ők utalják.

Elég macera most ez az egész, mindent külön helyen intéznek. Legalábbis nekem elég hosszadalmas volt, mire rendeződött az egész, és pénzt kaptam. Remélem valamit tudtam segíteni. Sok sikert!

2010. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a részletes választ, sokat segítettél!

Egyelőre nálam ez még nem aktuális (még csak most lesznek 7 hónaposak az ikreim), de 2 éves koruk körül szeretnénk bevállalni még egy babát. Viszont én teljesen abban a tudatban voltam (eddig), hogy az újbóli TGYÁS feltétele, hogy visszamenjek dolgozni. Ezek szerint nem kell és ez nagyon jó hír! Mégegyszer köszönöm!

2010. jan. 8. 12:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Örülök, hogy segíthettem. Gratulálok az ikrekhez!!
2010. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!