Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit változtattatok a...

Ti mit változtattatok a terhességetek alatt? Kezd lelkiismeret furdalásom lenni amiért nem változtattam semmin se?

Figyelt kérdés
20 hetes vagyok és eddig még semmi tünetem nem volt, ezért ugyanúgy csinálok mindent mint eddig. Az étkezésemen se változtattam nagyon semmit, annyi hogy mikor megtudtam hogy terhes vagyok szedtem folsavat. A baba mozgását se érzem még annyira ahogy észrevettem éjszaka aktív, mert este felkelek többször mint eddig és érzek valami mocorgást, de nappal semmi. Így sokszor el is felejtem, hogy babát várok egész nap van hogy eszembe se jut csak este mikor párom hazaér. Kicsit kezdem gonosznak érezni magam, hogy nem foglalkozok vele. Amit egyébként szedek az a C vitamin napi 1ooo mg, illetve 2-3 naponta mikor eszembe jut megiszok egy kalcium sandozt, valamint mikor a patikus közölte, hoyg 3ooo Ft a terhes vitamin, vettem egy olcsóbb kategóriás multivitamint (néztem az összetevőket közel azonos a terhesvitaminnal csak) szóval ez így szerintetek elégséges? Ti min változtattatok? Táplálkozásra, életvitelre, vitamnokra gondolok, változtattatok valamin?
2014. febr. 4. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Annyi lett a változás, hogy itthon vagyok, és fekszek nagyon sokat. A napi teendőket megcsinálom, de több időt fordítok a pihenésre.
2014. febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szedem a terhesvitamint, meg próbálok több gyümölcsöt, zöldséget enni. Emellett nem erőltetem meg magam, nem cipekedek, nem iszom alkoholt, nem cigizek stb, de gondolom ezt te sem teszed. Szerintem teljesen elég, amit csinálsz, nem kell túlzásokba sem esni. És ha majd nagyobb lesz a hasad, és korlátoz a mozgásban meg az alvásban, eszedbe fog jutni többször is az a baba, az tuti :D
2014. febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

Amikor nem volt ez a sok szir szar akkor is megszülettek a babák, uh sztem ne legyen lelkid, a tested úgyis jelzi, ha kell valami.


Akkor azt ne sajnáld magadtól.

2014. febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Min kellene változtatni ? A terhesség egy teljesen természetes állapot, nem kell felfújni. Odafigyelsz magadra, a babádra, ennyi éppen pont elég.
2014. febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad gonosznak,nekem nem volt abban szerencsém,hogy bizony 2-3.hónapban 12-14 órákat aludtam annyira álmos voltam,szédelegtem ,hánytam,rosszul voltam,volt fel kelni sem tudtam az ágyból,aztán elmúlt és utána nagyon jó időszak volt.Sok gyümölcsöt,zöldséget ettem bár addig is,úgyhogy ez nem volt nagy változás,szedtem a terhesvitamint,volt olyan étel amit nagyon kívántam,és volt olyan amire ránéztem és hányingerem lett,na és nem ittam alkoholt.De ezeken kívül nem változtattam semmin.Aztán jött az utolsó harmad ahol folyton pisilni kellett fájt sokat a vállam és a derekam,kényelmetlen volt az alvás,tehát lehetetlen volt nem arra gondolni,hogy terhes vagyok.
2014. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Én sem teljesen értem a kérdést a terhesség nem betegség. Ugyan úgy csinálhatsz mindent ami normális keretek között belefér.
2014. febr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 porcukormókus ***** válasza:
69%

Ketszer voltam kismama, mindket terhessegem problemamentes volt. Igy aztan sokmindenen nem valtoztattam. Csak az alapveto dolgokat tartottam be.

Nem artam magandokihoz, terhestornara, nem latogattam meg a szuleszetet, nem fogadtam szulesznot sem. Dulat meg plane nem..

Viszont olyan korhazi csomagot rittyentettem mindketszer ossze magamnak es a kicsinek, hogy nem lattam ki a borondom mogul. (Igaz, nem is szivtam a rokonok veret azzal, hogy mit hozzanak utanam)

A kismama fotozast is kihagytam, gondoltam eleg lesz a sok otthoni sajat kep; ezt viszont nagyon megbantam. :/

Ill sok idot toltottem a gyerekruhak valogatasaval, rendszereztem oket, mostam-vasaltam, mint az allat! :D

Magaval a terhesseggel nem foglalkoztam tulsagosan sokat, de pl. imadtam ugy oltozni, hogy lassak rajtam. Imadtam kismama lenni, akkor ereztem magamat a legszebbnek. :)

2014. febr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is csak minimális dolgokon változtattam, mint pl.: több folyadék fogyasztása, minden nap ettem gyümölcsöt. Nem cipekedtem a 3. emeletre nehéz dolgokat. Emellett mindent ugyanúgy csináltam.
2014. febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én annyit változtattam, hogy a 24. héttől miután rossz lett a terheléses cukrom eredménye, szénhidrátszegény diétát csináltam, de máson nem változtattam. Az utolsó napig dolgoztam, aktív életet éltem, nem kíméltem magam, mivel problémamentes volt a terhességem. Az alapokat tartsd be, ne igyál alkoholt, ne dohányozz, ne drogozz, ne most kezdj el aktívan sportolni, ne csak szemét kajákat egyél, és ne legyen lelkiismeret furdalásod!
2014. febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat így kicsit jobb.:)Dohányoztam egyébként, egyből letettem azóta nem gyújtottam rá. Nem is kívántam eddig eszembe se jutott, de mostanában úgy elszívnék egy szálat:(, na de nyilván nem fogok rágyújtani. Szóval ezzel nincs gond, a kaja ami nehézkes. Reggel párommal reggelizek, aztán csinálom a dolgom egész nap nem vagyok éhes, max bekapok pár falatot és este főzök rendes kaját.:( Arra mindig figyelek, hogy rendes étel legyen, de napi 2x eszek csak.
2014. febr. 4. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!