Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ilyen indokkal...

Szerintetek ilyen indokkal kiírna a doki táppénzre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A férjemmel rajta vagyunk a babaprojekten, és nagyon úgy tűnik, hogy most sikerült. :)) A kérdésem viszont az lenne, hogy a munkám eléggé stresszes, nagy rajtam a felelősség, és legtöbbször a légkör is feszült a munkahelyemen. ( Sajnos ez sokszor kihat az otthoni dolgokra is, de ez már más téma) Szerintem ez befolyásolhatja a terhességemet is, ugyanis nem éppen nyugodt napokat élek meg így. Szerintetek ha elmondom a dokinak, hogy milyen nyomás van rajtam, akkor ilyen indokkal ki tud írni táppénzre? Persze nem rögtön gondoltam, csak arra gondolok, hogy előbb eljönnék a munkahelyemről, hogy nyugodtan várhassam/várhassuk a pici érkezését.


2014. júl. 22. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Jesszus :D olyan, mintha én írtam volna ezt...pont ezen agyalok most és erről beszéltünk a férjemmel telefonon.

Bocsi, hogy választ nem tudok rá, én is így tervezem,mert elég stresszes munkahelyem van, ma is egész nap bolondokháza....

10hetes vagyok

2014. júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Különösebben nem zavarja a babádat a stressz, csak extrém esetben okozhat gondot.

A doki szó nélkül kiír, ha kéred, de ha bizonytalan vagy, akkor mondd azt, hogy rempndszeresen gorcsöl a hasad.

A környezetemben minden kismama, aki táppénzre akart menni, az táppénzre is ment.

2014. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még ne menj táppénzre, most tudtad meg hogy terhes vagy. Aztán úgyis bejelented a munkahelyeden, talán másképpen fognak kezelni. Lehet nem lesz akkora stressz, mivel már úgyis nemsokára eljössz onnan akár évekre.

De nem kell végigdolgoznod a 9 hónapot. Ha olyan a munkád akkor el mehetsz táppénzre. De mondom várj még vele, még nem tudni hogy alakul a terhességed, az első három hónap kritikus tudod te is. Aztán legfeljebb bejelented és eljössz.

2014. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha fogadott orvosod van, általában elég annyit mondani, hogy szeretnéd ha felvenne táppénzre, nem szoktak kérdezősködni. Ha nincs fogadott, akkor meg azt mondod, hogy görcsölsz/keményedsz.

De amíg bírod jobb dolgozni, én a 36. hétig dolgoztam, de majd' megőrültem utána az unalomtól. (pedig multitól jöttem el, napi 9-10 óra hajtás terhesen is, de jobb volt, mint itthon)

2014. júl. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen én sem most akarok elmenni egyből, csak jóval később, a terhesség utolsó hónapjában. Sajnos nálunk a főnök nem éppen egy empatikus típus, szerinte a dolgozók robotok, olyan, hogy emberi fáradság több napos 12 órázás után nem lehet szerinte. Aztán csodálkozik amikor a gyártósor termeli a selejtet és jön a reklamáció a partnerektől. Tehát ezért is gondolkodtam el ezen, jó okom van rá, nem csak kitaláltam. :) Valamint olyan munkakörben dolgozom, hogy olyat nem tudok megcsinálni, hogy nem maradok ha kell, mert nélkülem nem menne minden flottul. De valószínűleg ha elmondom a terhességet a munkahelyemen, akkor minél előbb kell valaki a helyemre, és minél előbb el kell kezdenem betanítani, legyen az új munkatárs, vagy akit áthelyeznek tőlünk, szóval még az is rám hárul, hogy mindent megtanítsak majd az illetőnek, nem kevés plusz a munkám mellett. :/ De remélem, hogy jól fogom bírni a terhességet, és nem úgy kell elmennem táppénzre majd, hogy már gondok vannak esetleg. Ezt szeretném megelőzni.
2014. júl. 23. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!