Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan van hogy egész terhesség...

Olyan van hogy egész terhesség alatt kiír a doki tappénzre, mert olyan a munkám amit nem lehet terhesség alatt csinálni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 10. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen szerintem van! Úgy emlékszem a szomszéd épp így vt, sőt volt osztálytársam is...
2012. nov. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen van! Én pl. egy gyárban dolgoztam, fröccsöntő üzemben, ahol zsákokat is kellett emelgetni, meg dobozokat. Mikor kiderült hogy terhes vagyok, a doki rögtön táppénzre vett. 8 hetesen már nem dolgoztam!
2012. nov. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen.

Én egy festéküzemben dolgoztam (irodai munkán, csak sokszor bejött a hígítószag stb.), és a dokim egyből ki akart írni, amikor ezt megtudta!

Úgyhogy, ha a munka veszélyeztető tényező a babára nézve, akkor egyből kiírnak.

2012. nov. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Elvileg ilyenkor nem táppénzre kell menni, hanem a munkáltató köteles olyan munkakört biztosítani, ami megfelel az állapotodnak. Ha nem tud ilyet, akkor otthon ülhetsz és kellene, hogy fizessék a teljes fizetésed. Azért mert a munkéd veszélyes, attól Te nem vagy beteg, nem vagy veszélyeztetett, tehát táppénzre elvileg nem lehetne menni.

Na ez az amire a gyakorlatban a munkáltatók nem hajlandóak, az orvosok viszont igen. Így jár rosszul a kismama, az adófizetők, a munkáltató meg jól.

2012. nov. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van! A nehezebb fizikai munkáknál szerintem alap. Illetve a vegyszerekkel való foglalkozásnál szintén alap. Engem a nagyobb fiamnál és a mostani terhességemnél is kiírtak az 5. héttől. Igaz vérezgetés miatt is, meg amiatt is, hogy a munkám állandó talpalással jár és nem tudtak nyugodtabb munkát biztosítani. Szólj, hogy olyan a munkád és kérd, hogy írjanak ki.
2012. nov. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen van olyan. A nőgyógyász ad papírt amit el kell vinned a háziorvosodnak és az alapján vesz táppénzbe. Csak arra figyelj hogy előtte hány napot dolgoztál.
2012. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kb. 20 percet ülok aztán fel kell állnom óriási tálcákat cipielni, nagy regalokat huzogatni.... Stb, tehát nem túl kimélő. Akkor valószínű hogy kiír? most 2 hetre kiírt, mert tegnap begorcsoltem es barnaztam 6hetes vagyok. Mondta hogy a tovabbiakat 2 het mulva megbeszéljük.
2012. nov. 10. 15:47
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves 6. miért kell arra figyelni hogy hany napot dolgoztam előtte?
2012. nov. 10. 15:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért mert csak annyit lehetsz táppénzen amennyi napot dolgoztál/folyamatosan biztosított voltál.
2012. nov. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is gyárban dolgozok de már táppénzen vagyok. Nekem úgy zajlott hogy be kellett mennem az üzemi orvoshoz kérni egy igazolást hogy nem tudom elvégezni a munkámat azzal kellett a nődokihoz mennem és ott is kérni egy másik igazolást amivel a háziorvos táppénzre tudott venni.
2012. nov. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!