Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért születnek sokkal nagyobb...

Miért születnek sokkal nagyobb és súlyosabb gyerekek?

Figyelt kérdés
Talán azért, mert az anya is többet eszik a várandóság alatt?
2011. jún. 1. 20:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem születnek nagyobb és súlyosabb gyerekek.
2011. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezem, hogy akiknek nagyobb és súlyosabb gyereke születik annak mi állhat a háttérben?
2011. jún. 1. 21:21
 3/19 anonim ***** válasza:
27%

A sok magzatvédő vitamin.

Én ezért már sokszor megkaptam a magamét, de több barátnőm is szült + én is 2x és én nem szedtem semmilyen szemetet és lám normál 3 kg gyerekeim lettek és nincs akkora fejük mint egy vízufó. Amelyik barátnőm nem szedte, annak is normál alakú/súlyú (ahogy tetszik) lett a gyereke.

Hát aki szedte meg... atyaég!!!

Lehet rárepülni a véleményemre, de most ezt komolyan nem látja senki, hogy aki szedi a magzatvédőt akkora feje lesz mint...

2011. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legjobb barátnőm végig szedte az Elevitet két terhessége alatt, és a gyermekek 3100 és 3200 grammal születtek, szóval semmi köze a vitaminhoz szerintem.

Nekem nagy, 4 kilós babám lett, nem tudjuk miért, bár mindketten magasak vagyunk, de vékonyak, babával együtt 12 kg-ot szedtem fel, amiből 10 le is ment rólam a szüléssel, én 2200 grammal születtem időre (mert állítólag az anya születési súlya befolyásolja a baba születési súlyát, hát ez nálunk nem jött be)

2011. jún. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

2. valaszolo.

Van egy stilusod es meg tevedsz is.

En ket terhesseg alatt vegig szedtem magzatvedo vitamint.

Sot, osszesen szedtem 30 honapig, mert kozvetlenul egymas utan jott a ket gyerek (negy honapig voltam csak nem-allapotos kozottuk) es mar az elso terhesseg elott 3 honappal elkezdtem, a masodik szules utan 5 honapon at szedtem.


- normal meretu, sulyu babaim szulettek, mindketto fiu, 3100 es 3600 grammosak

- nem hiztam sokat, nem volt farkasetvagyam, pont olyan vekony voltam a masodik szules utan, mint az elso terhesseg elott

- nem lett nagy fejuk


A kismamak nem esznek tobbet, sot, mostanaban mar eleg nagy a nyomas, hogy ne hizzanak sokat. Az orvosok, vedonok is ezzel vannak megaldva, illetve elvaras lett a sztarmamik es a forummamik miatt, hogy a frissen szult anyuka is csinos legyen. 3x annyi not fognak szenhidratdietara, mint regebben. Sokan olyan gorcsosen figyelnek a taplalkozasra terhesseg alatt, hogy pont a szoptatas alatt hiznak meg, mert akkor engedik el magukat.


En azt sem latom, hogy sokkal nagyobb gyermekek szuletnenek.

En nem voltam meg az eszemnel ezelott 30 evvel, tehat konkret tapasztalatom nincs, de azt tudom, hogy mi negyen voltunk testverek es 3800-4300 gramm kozott voltunk szeleteskor. A ferjem es a testvere szinten 3900 es 4100 grammal szulettek.

A szuleimnek osszesen hat unokaja van es az en 3600 grammos fiam lett a legnagyobb a hat kozul, a tobbiek 3000 es ekozott voltak. Mint irtam en is szedtem magzatvedot, a sogornoim is, egyikunk sem hizott groteszk modon, 10-15 kg kozott volt mindannyiunk hizasa.


Forumoztam, amikor vartam a 2. babamat, 35 baba szuletett abban a topicban es ebbol 4 baba volt 4 kg felett, 6 volt 2500 gramm korul, az osszes tobbi 3-4 kg kozott.


En ezek alapjan egyaltalan nem latom, hogy olyan rengeteg nagy sulyu baba szuletne.


Meg egy erv:

kerdezo, ha van idod olvasd el ezt a kerdest es a valaszokat, van beloluk jo sok es szamolj egy atlagot a szuletesi sulyra: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

Rengetegen valaszoltak, 1 kiemelkedoen nagy sulyu baba van, keves 4 kg kozeli, jopar 3 kg alatti, a zome pedig 3-4 kg kozott van boven.


Ne haragudjatok, hogy ilyen sokat irtam, de gondoltam reszletezem.

2011. jún. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az első gyerekem időre született nem volt 3 kiló.A második 3 és fél kiló volt,míg a harmadik 4 kiló feletti.Nem szedtem vitamint egyiknél sem.Az első kettőt a huszas éveim elején,míg a harmadikat a harmincas éveim végén szültem.Az első és a harmadik lányok,velük 4 hónapig nagyon rosszul voltam,5 kilót fogytam,aztán 20 körülit híztam.Az első terhességemet 45 kilóról,a másodikat 47-ről,a harmadikat 58 kilóról kezdtem.
2011. jún. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
12%

Köszi a 0%.

Egyébként aki szedte a magzatvédőt és 3 kg körüli súlya lett a gyereknek. Utána véletlen nem lett sokkal nagyobb?

(Ne válaszolj inkább...csak magadba.)

Egyébként ettől független mindenkinek jó egészséget kívánok!

2011. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

1. Elöszőr is ez egy tévhit, hogy a viatminoktól nagy egy baba.

2. Ha kicsit megkérdezed az idősebb embereket, ki mennyivel született, ott is vannak nagy súllyal született babák.

3. Inkább a genetika számít jobban, plusz, hogy milyen a méhlepény állapota, mennyire meszesedik, mennyire látja el a babát tápanyagokkal.

4. Anya életvitele, pl. dohányos anyukáknak kisebb súlyú babájuk születik.

És igen, végül is manapség jómódban élünk, nem éhezünk, szerencsére. Ezért is születnek szép egészséges nagy babák.

2011. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem megérdemled a 0 %-ot, hogy lehet egy újszülöttet lenagyfejűzni. Szánalmas vagy.
2011. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
18%
Nyugi nem fogok tőle rosszul aludni :)
2011. jún. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!