Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2-4 éves gyerekeknek milyen...

2-4 éves gyerekeknek milyen gyógyszereket vinnél magaddal külföldi (Európa) nyaraláshoz?

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Fájdalom és lázcsillapító. Makacs láz esetére nem is egy, hanem többfajta hatóanyagút.

Tengervizes orrspray-t nátha esetére. Plusz orrszíváshoz eszközt.

Mi nátha idejére mindig kaptunk az orrnyálkahártya duzzanatra csökkentő gyógyszert, kisebb korában Fenistil cseppet, nagyobb korában Aerius szirupot (ezek vényesek), így azt is eltenném. Vagy Calcimusc-ot (ez vényes), ami jó nátha esetére is, illetve rovarcsípés esetén is.

Probiotikumot is vinnék.

Köhögésre valamilyen természetes alapanyagú, növényekből készült gyógyszert, ami adható ilyen korban.

És szerintem ha komolyabb a baj, ami már ugye bakteriális eredetű, amire antibiotikum kell, akkor meg muszáj az orvos.

2014. júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2%
Nem szoktam vinni semmit, akárhova mentek, ott is meg lehet venni ami kell éppen.
2014. júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nurofen szirup, és Panadol szirup.

(Esetleg vegyesen lázcsillapító kúp és valamelyik szirup)

Deadalon kúp-hányás ellen B6 vitamin-hányingerre.


Calcium pezsgőtabletta, vagy calciumusc injekció ampulla: Méhcsípésre.

Kötszer, ragtapaszok, betadine

2014. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Fájdalom,és lázcsillapító, orrcsepp. Hányás, hasmenés esetére probiotikum, és sodioral. Zirtec cseppek, kalcium.

Sebfertőtlenítő, tapasz. Hűsítő krém, vagy spray leégésre.

2014. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet velem van a baj, de én akkor viszek alap gyógyszereket, ha csak vidékre megyünk a nagyikhoz hétvégére, nemhogy külföldre....

Lázcsillapító (kétféle)

Probiotikum (hányás, hasmenés esetére)

Orrspray, orrcsepp

Fenistil csepp

Tantum verde spray

Valamilyen sebkezelő (bepanthen plus krém pl.) és ragtapasz

2014. júl. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor IS viszek

kimaradt az is

5-ös

2014. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja és valamit rovarcsípésre. Mi eddig a cinkrázót használtuk, de legutóbb kipróbáltam a tiszta teafaolajat, és az is jó volt.

5-ös

2014. júl. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én is ilyenekben gondolkodtam, nem akarok ott vásárolni. Plusz adtatok jó ötleteket. :) Lázmérőt is viszek.

Köszi!

2014. júl. 24. 15:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Lázmérő

rectodelt kúp (kruppos)

fenistil csepp

cataflan csepp

nurofen szirup

2014. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nurofen, Germicid-C, Panadol, Cetirizine, Calcimusc, Smecta por, Augmentin (férj orvos, mindig ír ki a gyereknek nagyobb utak előtt - soha nem kellett még, de ő ilyen alapos :D), probiotikum, krémből-ragacsból: sebkezelő, betadin, hidrogén-peroxid, mefix.
2014. júl. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!