Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mégsem olyan világszínvonalú...

Mégsem olyan világszínvonalú a magyar képzés?

Figyelt kérdés

Én ebben a hitben éltem. Rengeteg embertől hallottam, hogy a magyar szakembereket imádják külföldön, mert millószor jobb itt az oktatás.


Erre most arra kezdek ráeszmélni, hogy ez egy hülyeség, amit a magyarok találtak ki.


Személyes tapasztalataim alapján sem olyan szuper a képzés, mert aki már minimálisat tanul, annak sikerül,bár puskázással még egyszerűbb, a tanárok nagyrésze meg szärik bele.


Mostanában külföldi anyagokat is olvasok, és elkalandoztam erre, hogy milyen külföldön a képzés. És hát azt kell mondjam, szerintem egyáltalán nem olyan szär, hogy kapkodjanak a magyarokért. Sőt, fejlettebbnek is gondoltam, amikor ilyen oktatási cikkeket lapozgattam. A külföldi diákokkal, pedig akikkel eddig beszéltem, mind normális volt, és intelligens, szóval szerintem ez hülyeség, hogy a magyar oktatás az ász.


Mit gondoltok erről?



2014. jún. 3. 17:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ami meg nem ehhez kapcsolódik, de valahogy mégis, hogy a magyar emberek szerintem közel sem kedvesek, hanem inkább tirpák parasztok.


Ezt csak onnan tudom leszűrni biztosra, hogy egyetem alatt végig ilyen munkákat végeztem, ahol emberekkel kellett foglalkoznom, és kegyetlen. Igazából emiatt volt rosz a munka, mert az idegen emberek ok nélkül bunkók voltak és rosszindulatúak, kötekedők, csicskáztattak, veszekedni kellett folyton stb.


Külföldön nem tudom milyen a helyzet, végülis mindegy is, ez attól független, csak hogy szerintem például ez sem igaz, hogy a magyar ember kedves. Persze van szerencsére jópár üdítő kivétel, de a nagy átlag nem az volt.


Szóval kicsit téveszmékben élünk szerinte saját magunkról.

2014. jún. 3. 17:53
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Te pontosan milyen képzésről beszélsz?

"ki már minimálisat tanul, annak sikerül,bár puskázással még egyszerűbb, a tanárok nagyrésze meg szärik bele. "

A középiskoláról?

Mert amikor azt mondják, hogy valamelyik szakon nagyon színvonalas a képzés, akkor egyetemről beszélnek, nem középiskoláról...

2014. jún. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

:D

Sajnos ez egyetem.

2014. jún. 3. 17:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom... Én orvosira járok, oda nagyon nem vonatkozik, amit írtál. A minimális tanulás sokszor a ketteshez sem elég, a puskázás pedig akár a karról való elbocsátással is járhat. Nem is láttam még puskázni senkit... Márpedig az orvosképzés itthon tényleg nem rossz, azok a külföldi hallgatók is így gondolják, akikkel eddig beszéltem.

Vannak ismerőseim más egyetemekről (BME, Corvinus, jogi karok stb.), ott sem jellemző, amit írtál.

2014. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szakmai képzésen kívül majd' az egész világon egy hazug vacak a képzés/tanítás. Csak lexikális tudást ad, nem specializál személyiségre, elhiteti veled, hogy azért leszel okos mert megjegyzel dolgokat. Ha nem jut eszedbe egy évszám (azaz négy darab szám) akkor már hülye és műveletlen vagy.
2014. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az csak jó, ha ezekre nem vonatkozik. Egyébként az orvosi karra nem is gondoltam, hogy ott menne ilyesmi. Viszont a Corvinusról már nekem mondtak páran ilyeneket.


Egyébként utolsó igen, csak lexikális tudást adnak. Én ezen akadtam ki, mert direkt olyan suliba mentem, ahol elvileg a legjobb a gyakorlati képzés. Erre mi van gyakorlatn? Utcát söprünk meg ilyenek, semmi szakmai. Önerőből tanulok, szinte nem is azt amit iskolában.

2014. jún. 3. 18:08
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon nem az. Nem is az a lényeg, hogy nem világszínvonalú, vagy alacsony színvonalú, egyenesen színvonaltalan. Eleve mi még mindig a nagyon régi poroszos módszert követjük. Kevés gyakorlat, sok elmélet, megértés nélkül benyalható lexikális tudás. És sajnos sokan azon is mérik a tudást, hogy mondjuk egy feldobott évszámhoz hozzá mondják az eseményt, vagy felmondják a bemagolt képleteket, de az összefüggéseit már nem látják át.


Így az oktatási rendszer kitermelt egy halom embert, aki okosnak hiszi magát és főleg okosabbnak, mint nyugatabbra. Kitermelt, mert már ezt sem termeli ki. Érdemes megnézni a legutóbbi PISA felmérés eredményét.

[link]

Ez katasztrófa az ország jövőjére nézve. És nem csak az, hogy az oktatási rendszerünk egyszerűen rossz, hanem még a reformok csak tovább rontanak rajta.

2014. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ezt soha senki nem mondta, legfeljebb azt, hogy bizonyos képzések elimsertek (pl. orvosképzés).
2014. jún. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem világszínvonalú az oktatásunk. Az egész rendszer úgy rossz, ahol van, ha egy-két jó felsőoktatási szak akad is, többnyire semmilyen használható tudást nem kapnak a diákok sem a közoktatásban, sem az egyetemeken. Nem gondolkodó embereket nevel a rendszer, hanem két lábon járó lexikonokat. Az intézményeink sehol nincsenek a világranglistákon, a felméréseken siralmasan szerepelünk, nincs mire büszkének lennünk, szerintem pontosan ezért terjedhetett el az, hogy milyen remek az oktatás.
2014. jún. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Régen azért jobb volt, és néhány dologban világszínvonalú.

Sajnos a reformok és a pénzhiány nagyon sokat rontottak rajta.

2014. jún. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!