Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit éreznétek egy ilyen...

Ti mit éreznétek egy ilyen kérdés hallatán?

Figyelt kérdés

Kislányunkért éveket küzdöttünk. Második babánk félidőn túl ment el. Most harmadjára, sok viszontagságon túl ismét kislányt várunk őszre. Erre férjem barátja megkérdezte, hogy szomorúak vagyunk-e, hogy "csak" lány.

Teljesen paffon vagyok, milyen bunkó. Nekik amúgy két fiuk van.


2014. júl. 24. 15:22
1 2 3
 1/21 Margit84 ***** válasza:
49%
Ez tényleg nagyon bunkó! Próbáld elfelejteni a hallottakat, és ne törődj vele. Ne idegeskedj nem tesz jót!!!!! De teljesen egyetértek a felháborodásodon!!!
2014. júl. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%

Visszakérdeztem volna, hogy és téged nem zavar, hogy mindkét gyereked CSAK fiú?

Teljesen megértem a felháborodásodat.

2014. júl. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%
Hát kiakadtam volna,és megmondtam volna a magamét, esetleg megkérdeztem volna,hogy ő nem szomorú-e mert csak fiúk sikerültek... hihetelen milyen tapintatlan emberek vannak! A második babátok fiú volt?
2014. júl. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hát mindjárt sirok az idegtől. Amúgy az elveszett baba kisfiú volt, most pedig eleve kislányt szerettünk volna, és tök boldogok vagyunk, hogy az.
2014. júl. 24. 15:30
 5/21 anonim ***** válasza:
51%
Én is megkérdeztem volna, hogy te szomorú vagy, hogy kkét fiad van? Egyébként nekekm 3 lányom van és az elsőnél mikor kiderült, hogy kislány anyósom csak annyit mondott, ohh nem baj az, na addig sem volt a szívem csücske, de akkor elvágta magát nálam.
2014. júl. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Ilyenek miatt már csak nem sírj, anyum azt szokta mondani, ne azt nézem, hogy mit mondanak, hanem hogy ki monja.
2014. júl. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
Mit éreznék? Valószínűleg késztetést, hogy képen töröljem. Amúgy pedig ezzel csak saját magát, az ő világképét jellemezte, magamra, magunkra biztos nem venném.
2014. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%

Emiatt ne sírj!

A pasik máshogy vannak összerakva. Hiába barát, gondolom nem tudott arról, hogy ti hogyan, mennyit küzdöttetek a babáért. Közöttünk, nők körében ez jobban kibeszélhető téma - miért nem sikerül, vizsgálatok stb., de a pasik ezt nem szokták részletekbe menően taglalni.

Nem hiszem, hogy szándékosan volt otromba, vagy csak rosszul fogalmazta, hogy nem szerettetek-e volna kisfiút. Ezek sokszor olyan kényes témák, a hapsik meg esetlenek benne...

Ne hagyd, hogy ilyen "apróságok" elrontsanak is egyetlen napot a várandósságból! Neked sem tesz jót a feszültség, próbáld elengedni a dolgot.

Hányszor kérdeznek otrombaságot az emberek, minden rosszindulat nélkül! Pl. becsúszott-e a baba, akartátok-e, apa örül-e neki, szoptatsz, hogyan szültél, vérzel-e még, miért császár, mennyire szakadtál szét, ugye még szopik a gyerek....

2014. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

Én azért ezen nem borultam volna ki ennyire.

Persze, teljesen érthető, hogy nektek olyan mindegy, hogy milyen nemű, mivel sokat szenvedtetek ezekért a lányokért, ezért hálát adtok, hogy összejött és minden rendben van, de sokszor az ember szembesül azzal, hogy azt gondolják az emberek, hogy mindenki akar minden nemű gyerekből, tehát hogy mindenki elégedetlen, csak mert azonos nemű gyerekei vannak csak. Ő lehet nem megbántani akart, csak ő is úgy gondolta, hogy miután már van 1 lányotok, talán "jobban örültetek volna", ha lenne egy fiatok is. Lehet hogy ő magában vágyna két fiú után egy kislányra is, azért mondta. Vagy mert esetleg korábban hallotta tőletek, hogy esetleg beszélgettetek arról, amikor még nem voltak ilyen problémák, hogy örülnétek egy kisfiúnak is.

Én nem gondolnám, hogy ezt sértésnek szánta, vagy meg akart bántani.

Biztos nekem is rosszul esett volna, de azért én ennyire nem borultam volna ki. Mert a pontos körülményeket nem írtad le, hogy milyen jóban is vagytok, milyen szoros a kapcsolatotok vele, hogy mennyire ismeritek egymást.

2014. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%

Ne foglalkozz egy ilyen tapintatlan emberrel, egy igazi gyöKér!

A lényeg, hogy rendben vagytok, boldog babavárást! 🙏

2014. júl. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!