Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves hölgyek! Ti mit éreznét...

Kedves hölgyek! Ti mit éreznétek, ha a pasitok, akitől mellesleg terhesek vagytok közölné, hogy nem akar házasodni? Lehet alapozni egy ilyenre? (bőv lent)

Figyelt kérdés
Tény, h fiatalok vagyunk (én 21 , ő 23) de ezt nyersen az arcomba mondta.. Elég szarul esett mit ne mondjak.. És azt is mondta még, hogy LEHET hogy később majd HA megkomolyodik akkor benne lenne.. Szerintetek érdemes alapoznom egy ilyen LEHET-re meg HA-ra? :S én azt hiszem h akarna házasságot majd csak nem velem ezek szerint.. De akkor így legyek vele? Így hogy álljak neki vele nevelgetni a gyerekünket??? Ez nagyon fájó..:(

2014. febr. 20. 21:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
14%
Mi van akkor ha nem akar. Nem az a lényeg, hogy akar e otthonra még egy felesleges papírt, hanem, hogy szeret e és veletek akar e élni.
2014. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a gyerek előtt kellett volna megbeszélni. Mi akkor vállaltunk gyereket, amikor már mindent meg tudtunk beszélni és egymással képzeltük el a jövőt. Egy gyereket nem csak megszülni kell, az első hónapokban amúgy is kevesebb idő jut az apára. Ha nincs minden rendben a kapcsolattal, akkor egy baba szerintem csak ronthat rajta.
2014. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt gyerek előtt kellett volna tisztázni. Semmit sem éreznék,mivel régi öreg hagyományok híve vagyok így házasság majd gyerek.
2014. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező nyersen közlőm minek venne, el ha együtt élsz vele, gyerek szülsz neki ezek nélkül is?
2014. febr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nekem nem úgy tűnik,h ő az a "kategória", aki a házasságot fölösleges macerának, plusz papírnak tartja. Inkább nem tartja magát ehhez elég érettnek. Hiszen később még lehet, meg várja,h megkomolyodjon... Nem hiszem,h lehetne rá alapozni :(. De Te ettől még lehetsz boldog kismama, és szép fiatal anyuka, aki majd megtalálja azt a partnert, akivel el tudja képzelni az életét :) (Abban direkt nem szeretnék vájkálni,h tervezett-e a baba.) A lényeg,h fel a fejjel, az a fontos,h a lehető legkiegyensúlyozottabb legyél, erre szüksége van a picinek. És sztem könnyebben fog ez úgy menni, ha nem azon rágódsz egész terhességed alatt,h kellesz-e a pasidnak.
2014. febr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
12%
De mi összefüggés van az között, hogy nem akar 23 évesen házasodni és hogy megbízható. 23évesen mégis melyik férfi akar házasodni?
2014. febr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Alapozni a gyerek előtt szokás. Gondolom csak becsúszott és nem beszéltetek ilyenről. Nincs benne semmi, hogy nem akar házasodni. Egyrészt nagyon fiatalok vagytok, másrészt a házasság nem kötelező főleg nem egy gyerek miatt. Rengetegen csak apaságit írnak alá, házasság nélkül.
2014. febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
semmit nem gondolnék róla, lehet, hogy csak egy felesleges procedúrának tartja. Ha melletted van és a továbbiakban is veletek képzeli el a jövőt, ez nekem mellékes lenne
2014. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%
Örülök, hogy ismét egy felelős gyermekvállalót látok, gratulálok. Gondolom 21 évesen a teljes egzisztenciális háttér adott, és rendezett családban, jó anyagi körülmények közé kerül a gyerek. Ha nem, akkor kérlek ne nevelj belőle akkora lúzert mint te vagy. A hapsid megfogásához sok sikert kívánok, talán a bűntudata erősebb lesz mint a baszhatnékja.
2014. febr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

#6


És melyik pasi akar 23 évesen apává válni és ezzel búcsút inteni a "laza, bulizós" 20-as éveinek és helyette pelenkázni, büfiztetni, fürdetni, éjszakázni, hányást takarítani? Mert ehhez kell az igazi komolyság, mert ez már visszafordíthatatlanul egy egész életre szól.


Egyébként kérdező, nem akarlak elkeseríteni, de jól meggondoltátok ti ezt? Nem is az az igazi gond, hogy nagyon fiatalok vagytok, hanem hogy látszólag úgy vágtatok bele a gyerekvállalásba, hogy azt se tudjátok a másikról, hogy vélekedik ilyen fontos kérdésekben.

Egy komoly párkapcsolatban szóba kerül a házasság, gyerek kérdés (még a cselekvés előtt), mert ezek nagyon fontos dolgok, tudni kell a másik hogy vélekedik róla, az nem elég hogy "én azt hittem", "de hát én úgy gondoltam"


Az én párom tudja, hogy házasságpárti vagyok és a "papír" előtt nem áll szándékomban teherbe esni (most tekintsünk el minimális véletlen terhességtől) és szerencsére ő is így gondolkodik. Mi ezt megbeszéltük, mert csak így lehet igazán tervezni a jövőt a másikkal, nem csak úgy élni bele a nagy világba.

Persze ti még nagyon fiatalok vagytok, azonban mivel már jön a baba, illett volna még előtte tisztázni a dolgokat.

2014. febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!