Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kezdtetek vágyni egy...

Mikor kezdtetek vágyni egy gyerekre, és a párotok? Meddig várjak rá? Többi lent

Figyelt kérdés

26 vagyok és elérkezettnek érzem az időt,körülmények adottak,és nagyon vágyom arra,hogy családot alapítsunk.

barátnőim is sorra vállalnak gyereket,megöl a sárga irigység.

párommal 6 éve vagyunk együtt,de egyszerűen őt nem érdekli ez a téma.

sőt,ahelyett hogy az évek során komolyodott volna,azt veszem észre,az ellentétes irányba halad.

pl. a haverok mostanában mindennél fontosabbak,itt a nyár,folyton kerti partikra jár,én már tavaly se csatlakoztam.

másfél millás motorra gyűjt,nemrég volt egy motoros balesete,mert 'hülyültek' az idióta haverjaival.


úgy érzem a gyerek utáni vágyam erősebb,mint a szerelmem.

mi tévő legyek?

elhagyjam? várjak? és mi van,ha kifutunk az időből,mire neki megjönne az esze,már nem lehet.félek.

és ha öreg vagyok normális pasit találni?


2014. júl. 26. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyszerre vágytunk rá. Amikor megismerkedtünk,mindketten túl voltunk már a "haverok,buli a lényeg"című korszakon. Mikor tényleg komoly lett a kapcsolat,nem volt kérdés,hogy legyen-e babánk.
2014. júl. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ideális korban vagy a gyerekvállaláshoz.


Beszélj a pároddal, hogy ő szeretne-e gyereket, és ha igen, akkor belátható időn belül-e. Ha nem, akkor nincs mire várnod.

2014. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van,ahogy a második írja. Kilátástalan kapcsolatban minek maradnál?
2014. júl. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a második is írja: egy beszélgetés nem ártana.

Nálunk (én vagyok a nő) én soha nem akartam gyereket,a Párom viszont kettőt is.4 év után eljutottunk odáig,hogy oké,ha találok hozzá orvost és akkorra lettek meg az általam szabott feltételek(saját ház,kocsi,munkahely mindkettőnknek). Még most se akartam gyereket,de a Kedvesem miatt bevállaltam és megegyeztünk,hogy egy gyerekünk lesz és kész.Már megvan a kisfiunk,nyugodt baba,rendes,jó alvó stb; boldogok vagyunk,de továbbra is állítom,hogy nekem ez a maximum.Kompromisszumot ebben is lehet azért kötni; szerintem.(például azt mondja,hogy várjuk még egy évet,te eldöntöd,hogy az neked megfelel-e és egy év múlva ismét vissza tértek a témára,ha akkor sem,utána ismét döntened kell)

2014. júl. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Veled egyidős vagyok. Mindig is akartam gyereket, de 24 éves voltam, mikor konkrétan elkezdtem vágyni rá. A férjem is ennyi volt, de másfél évvel fiatalabb nálam, ezért várnom kellett rá több mint egy évet. Én 25, ő 24 volt, mikor összeházasodtunk, az esküvő után jelezte, hogy most már ő is kész rá, ezért úgy döntöttünk, jöhet is a baba. Ennek több mint fél éve, azóta volt egy terhességem már, de sajnos nem maradt meg, próbálkozunk újra.


A te esetedet nézve, szerintem is egy komoly beszélgetés kellene arról, hogy neki mi a terve ezzel kapcsolatban, akarja-e egyáltalán, és ha igen, mikor. Aztán a válasz függvényében dönthetsz a hogyan továbbról, nyilván ha 5-10 évet mond, az neked nem opció, mert már most nagyon vágysz rá, meg 10 év múlva azért már nem biztos, hogy menne még egyáltalán. Meg bele kell kalkulálni azt is, hogy nem biztos, hogy rögtön sikerül, ezt sajnos magamon tapasztaltam meg. Ha 1-2 évet mond csak, neked kell eldöntened, hogy szereted-e annyira, hogy várj rá addig.

2014. júl. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi,hogy írtatok!


már többször szóba került a gyerekvállalás,és eddig mindig hitegetett:

jobban fizető állás kell neki

meg lett.

jobban fizető állás kell nekem

meg lett.

költözzünk el apámtól mert hát mégse az ő nyakára (apunak nagy kertes háza van,most egyedül lakik)

most kocsi kell

az is meglett

most épp motor kell..hatalmas létszükséglet,komolyan.


konkrét időre nem utalt,hogy x év múlva belekezdhetnénk,nem tudja,mert ő nem vágyik még rá.

2014. júl. 26. 17:44
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Hát én addig nem hagynám békén a helyedben, amíg meg nem mondja, hogy körülbelül hány évre van még szüksége a jelenlegi érzései alapján. Ne hagyd magad, nehogy kifuss miatta az időből. A legnagyobb szemétség önzőségből és kényelemből húzni egy nő idejét, egy pasi még 50-60 évesen is tud gyereket csinálni, de a nőnek végesek a készletei, mint tudjuk.
2014. júl. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tűnik, hogy a párodnak leginkább csak kifogás kell, nem pedig gyerek.


A nők termékeny évei meg vannak számlálva, számukra éveket várni a semmire nagy luxus. Te viszont még fiatal vagy, nem késtél le egy új kapcsolatról.


Ha neked a párod fontos, aki úgy látszik, belátható időn belül nem fog felnőni, akkor maradj mellette. Ha gyereket szeretnél, akkor keresned kell hozzá megfelelő partnert, hacsak a párod össze nem szedi magát, és mégis úgy dönt, hogy vállalja a feladatot, hogy apa és férj legyen. Bár őszintén szólva az alapján, amit írtál, a párod minden megtesz, hogy elkerülje a családalapítással járó felelősséget.

2014. júl. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2011-ben jöttünk.össze, 2012 óta próbálkoztunk, mindketten akartuk és most 34 hetes vagyok. :)
2014. júl. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!