Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős/hány hónapos...

Mennyi idős/hány hónapos gyerekre tippeltek?

Figyelt kérdés

-Mozgása: ugrik, szalad, motorozik, csúszdázik, lépcsőn fel-le megy önállóan, kapaszkodás nélkül

-Beszéd: használt múlt, jelen, jövő időt, helyesen használja a tegnap-ma-holnap fogalmát, néha még helytelenül ragoz, személyes névmásokat tárgyas alakban is jól használ, és néha téveszt a szórendben

- Egyéb: számfogalma háromig kialakult, tehát ha adok a kezébe három cseresznyét pl., akkor megmondja, hogy három, azt is, ha egy, vagy kettő, de négyet már nem :), érteni jóformán mindent ért, a szabályokat akkor is tartja, ha nem vagyunk ott, minket is figyelmeztet (pl. múltkor rajzoltam egy x-et a falra, hogy képet fúrjunk fel, és szólt, hogy ne firkáljak rá), ok-okozatot is teljesen megért, és önállóan is felismer

- A meséket imádja hallgatni és nézni is, akár másfél órára is leköti, gyurmázik, firkál, színez

- Pár (5-6) betűt felismer, de nyilván csak képként (anya betű, fanni betű, kalap betű, ilyen módon).


2014. jún. 5. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Ez az új módi, hogy dicsekszik az ember a gyerekével? Mindennap van legalább 2 ilyen hülye kérdés. Minden gyereknek minden életkorban más az erőssége. Ha a tiéd még kicsi és ezeket tudja, örülj neki. De a kérdésnek magának semmi értelme nincs, csak dicsekvés.
2014. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
10 éves
2014. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Óriási tévedésben vagy.


A gyermekemen kívül nem ismerek korabeli kicsiket, így elképzelésem nincs arról, hogy a korosztályához képest hol áll, hol jár az ilyen-olyan fejlődési lépcsőkben.


Pár napja regisztráltam ide, jópofának tartottam az ilyen jellegű kérdéseket, amelyekbe belebotlottam, gondoltam én is felteszek egy ilyet. Azt hiszem, hogy ez az oldal éppen erre való, nem?



Azt is látom már azért, hogy tobzódás van morcos anyukákból, de mindegy.



Akinek van kedve válaszolni, attól azért szívesen veszem. Köszönöm.

2014. jún. 5. 13:37
 4/14 anonim ***** válasza:
Én 3 év körülire tippelek. Az én fiam 3 éves múlt, és nagyjából ezeket tudja, bár ő kettőig tud számlálni (számolni se sokkal tovább, mert nem érdekli :)), és nem ismer fel betűket. A barátnőm kislánya szintén 3 múlt, ő (versként) akár 100-ig is elszámol, és fel is ismeri az összes betűt és számot kb 2-2,5 éves kora óta.
2014. jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3-3,5 körül. Legalábbis az enyém ennyi és mindezt tudja.
2014. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Pont ez az, hogy minden gyerek más. Ez olyan, mint két pl. 10 hós babát összehasonlítani akár abból a célból, hogy mi mindent tud, akár abból, hogy hány cm és kg.

Az én fiam 20 hónapos, semmit nem beszél még anya, app, pápá, mama, tata szavakon kívül, csak hangokat utánoz. Mondjuk egyelőre nem tudom elképzelni, hogy 2,5 évesen tudja ezeket, amiket te leírtál a sajátodról, de a tiéd meg lehet, hogy épp annyi idős.:)

A tippem legyen, mondjuk 2,5-3 év.

2014. jún. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezt is tudom. Leírom akkor a kérdés közvetlen okát: most mentem vissza dolgozni, és persze jöttek a kérdések, hogy hogy vagytok, milyen a kiscsaj, mekkora már, és miket tud. Aztán, amikor elkezdtem mesélni róla, az egyik lány azt mondta, hogy jóég, már ennyit?!?! A másik meg azt, hogy aha, és ezt meg azt csinálja már? Nem, azt még nem... Hm, fura, az enyém már csinálta. Ezért aztán kíváncsi lettem, beírtam a googlebe a lányom korát, kiadta ezt az oldalt, én meg kérdeztem, mert érdekelt. A szomatikus fejlQdésükkel tisztában vagyok, férj orvos, én szülésznQ, de ezekkel nüanszokkal nem.



SEMMIKÉPPEN nem dicsekedni akartam, ezért lehet, hogy jobb, ha le sem írom, mennyi idQs, még valaki nekem esik. :))))


Tudom egyébként, persze, nincs két ugyanolyan gyermek, engem a tapasztalat izgatott igazán.

2014. jún. 5. 14:01
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Ja, igen, nem dicsikszel. Ki hitte volna, hogy vállalhatatlanul fiatal? :)
2014. jún. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jóég... Te miért vagy ilyen frusztrált?!


Nem az egyébként. 26 hónapos.

2014. jún. 5. 17:14
 10/14 anonim ***** válasza:
ÉS akkor végülis megtudjuk a gyermeked korát? Bár ha most mentél vissza dolgozni, akkor 3 körüli valószínűleg. És akkor teljesen rendben van, egy 3 éves ezeket tudja, ki kicsit többet, ki kevesebbet.
2014. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!