Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet buta kérdés, de vonatra...

Lehet buta kérdés, de vonatra mennyire macerás felszállni babakocsival? Ugye figyelnek míg felszerencsétlenkedem magunkat?

Figyelt kérdés
Mármint nem zárják ránk az ajtót ugye?Elég meredek a lépcső,a nagyobbik gyerkőcöm majd "feldobom" csak még nincs előttem,hogy a babakocsit hogy teszem fel.Ok,nyilván megoldom,meg gondolom sokan csinálják ezt nap mint nap...
2014. júl. 26. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

A vonatajtót magadnak kell bezárni miután felszálltál.

Amúgy én sose vállalkoztam volna babakocsis utazásra, szerintem el se férnék vele.

Nagyon gyakran vonatozunk, a kezdetektől magamra kötve vittem a lányom.

2014. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A kalauz dolga figyelni a fel és leszállókat. Amíg mozgást lát, nem indíthatja a vonatot.Ha többen vártok a vonatra, már felszállás előtt kérhetsz segítséget az ott lévőktől.
2014. júl. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
muszáj vinnem kocsit...szerintem is az lesz,hogy majd segítséget kérek!
2014. júl. 26. 23:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy szó nélkül is fogsz segítséget kapni. Nem kell aggódnod a felszállás miatt, tapasztalatból mondom. :)
2014. júl. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi,remélem így lesz:)
2014. júl. 26. 23:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyedül nem egyszerű feltenni egy babakocsit gyerekkel együtt a vonatra, mert nagyon magas. Mi szoktunk vonatozni, de még a kis esernyőre csukható felrakásához is segítséget kérek, mert már a gyerkőc 12.5 kg, nehéz.

Még soha nem volt olyan, hogy ne segített volna valaki. Általában fel is ajánlják, de legvégső esetben megkérek valakit, még soha nem mondtak nemet.

Viszont ha a nagyobb kocsinkkal vagyunk, azzal nem férünk be a kabinba, csak a "folyosón" tudunk megállni. Szóval ezzel lehet, hogy számolnod kell, attól függ, milyen széles a keréktávolság a kocsidon.

Amúgy persze, figyelnek, hogy mindenki felszálljon, nem hiszem, hogy ilyen figyelmetlenség előfordulna..

2014. júl. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, milyen vonaton kell az ajtót bezárni, nálunk olyan van, ami önműködő. Nem alacsonypadlós, de az ajtó magától záródik, csak leszállásnál kell (gombnyomással) nyitni.
2014. júl. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahol van kerékpárszállító, mozgássérültek részére vagon, ott kényelmes a babakocsis élet :))
2014. júl. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

7-es hol élsz te??

Mert Magyarországon az IC-k kivételével mind az ócska, ezeréves kék vonatok járnak, ahol némely vagon ajtaját alig bírom kinyitni.

Miskolci vagyok, nem eldugott faluban élek és sokat járok vonattal.

2014. júl. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 A pesti elővárosi vonatokon van gombbal nyitható ajtó.
2014. júl. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!