Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak volt ilyen buta félelme...

Másnak volt ilyen buta félelme az ovikezdéssel kapcsolatban? Fura félelmem van!?

Figyelt kérdés

Hamarosan oviba megy a lányom és a legnagyobb félelmem hogy esetleg ki tud szökni és nem veszik észre.....

nem tudom miért jutnak ilyenek az eszembe....

egyáltalán ki tudna szökni egy gyerek az oviból? vagy olyan ajtók vannak amiket ők nem tudnak kinyitni?


elég bután hangzik így leírva , de vhogy félek hogy eléggé fognak-e figyelni/ vigyázni rá ?

szerintetek ez normális?

másnál volt hasonló?


köszi!


2013. jan. 7. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális!!!:)


A lányom ugyan még nem ovis,de mikor voltunk beíratni akkor láttam hogy nem lesz egyszerű onnan "megszökni".:) Olyan a kerítés az udvaron hogy nem kilincsel lehet kinyitni,hanem egy kapcsolót kell megnyomni ami több mint másfél méter magasan volt és úgy nyílik a kapu.


Szóval az udvartól tovább nemigen jut,és ez megnyugtat!:)

2013. jan. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem még nincs gyerekem, de decemberben óvodában voltam gyakorlaton.

Amikor mentem először érdeklődni, hogy mehetek-e oda, alig tudtam bemenni... :) A főbejáratnál dupla ajtó van, és a belsőn alig találtam meg a kilincset. Olyan magasan volt, hogy már majdnem nyújtózkodtam, hogy elérjem. :)

Unokaöcsémék óvodájának az udvarát pedig bezárják kulccsal reggel. Ha valaki szülő valami miatt előbb jön a gyerekért, esetleg később viszi be, akkor csengetni kell, és valaki kimegy. Szóval onnan se tudnak megszökni.

Ne aggódj! :)

2013. jan. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszi hogy írtatok :)


annyira idiótának érzem magam emiatt de kicsit megnyugodtam :)


azért aki tud hozzá szólni még írjon :))

2013. jan. 7. 17:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Óvónőnek tanulok. Egyrészt olyan oviról még nem hallottam, ahol ne lenne zárva a kapu. Másrészt, és ez a legfontosabb, hogy tuti biztos nem merne kiszökni a kislányod. Persze ez a félelem teljesen normális.

2013. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jogos a felvetésed :(

pesten laktunk, ott se a bölcsiből, se az oviból nem tudott volna kiszökni a fiam, olyan kódrendszereken kellett átjutnunk :)

viszont közben vidékre költöztünk, itt annyi a védelem, hogy a külső kapun van egy retesz, elég lent, simán kinyitják a gyerekek. meg is említettem ezt, hogy milyen furcsa és mondták, hogy igen, van is egy kislány akit néha az utcán csípnek el, de nem jellemző, hogy kiszöknének, pénz meg nincs :OOO

2013. jan. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is aggódtam egy ideig , de aztán rájöttem , hogy ezzel csak magamat hergelem . Mi Nagykanizsán lakunk , az oviból nem tudnak kiszökni az ikreim . Bölcsibe is dupla kapu volt , így az egyiket mindeg zárják , tudod ilyen a kapocsak a tetején . Az oviba meg az ajtó a másik oldalon oda meg ők nem mehetnek .

2013. jan. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

na majd jól leellenőrzöm az ovinkat!!!! :)


remélem biztonságos !!!!!!


köszi h ennyien írtok!!!!

azt hittem őrültség h ilyen megfordul a fejemben!!

2013. jan. 7. 18:50
 8/12 A kérdező kommentje:
kedves 5-ös ez viszont elég megdöbbentő :S....
2013. jan. 7. 18:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hogy aggódsz, hiszen új helyre, új emberek közé kerül a gyermeked. Szerintem minden anya aggódik valamiért-valamikért, mikor a pici közösségbe megy, mert eddig ő volt mindig a picivel, ő ismeri az igényeit, ő vigyázott rá, és fél, hogy ilyen jól senki nem fogja kielégíteni a pici igényeit. (Nekem pl az az ostoba félelmem volt mikor bölcsibe ment a kisfiam, hogy nem fogja tudni jelezni, ha szomjas, és ki fog száradni...)Egyébként itt is (összevont bölcsi és ovi) egy magasan lévő gombbot kell megnyomni, hogy kinyíljon a kapu, esélytelen, hogy kiszökjenek, de hidd el, nem is akar majd.
2013. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk egy retesz van a kapu tetején, de 9 óra után állítólag kulccsal bezárják a kaput. Hát nem tudom ... Barátnőm anyósa ott óvónő és ő mesélte, hogy nemrég egy kisgyerek lelépett, elhúzta a reteszt. Kicsit én is aggódom, a fiam ma ment volna először, de elébe ment a dolgoknak és lebetegedett.
2013. jan. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!