Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Teljessen ki...

Mit tegyek? Teljessen ki vagyok borulva? Ez most az elsö reakció mert megilyednek a nagy felelöségtöl?

Figyelt kérdés
röviden.nagyon szeretjük egymást a párommal. Egy éve akarunk babát a,eddig nem sikerült,most viszont ugy néz ki összejött,bár még nem teszteltem ma fogok.viszont elmondtam a páromnak,azt hittem hogy velem együtt örül,hogy végre sikerült amit szerettünk,erre teljessen ellene van,hogy ö nem akarja most,mert egy nagy költözés elött vagyunk és hogy most a gyerek nem fér bele,hogy vetessem el.én viszont nem tudom megtenni.és elkezdte mondogatni ha baba van és most nem vetetem el akkor elhagy és csináljam végig egyedül:(teljessen kivagyok borulva mert akkor egyedül maradnék,mert a családommal rossz a kapcsolatom.
2008. aug. 5. 08:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne hozz elhamarkodott döntéseket. A párod meg fogja gondolni magát, csak hirtelen megijedhetett. Ha mégsem, akkor se vetesd el a babát, ha Te szeretnéd megtartani, mert meggyülölnéd érte a párod előbb-utóbb. Egy éve szeretnéd ezt a kis életet, most lehet, hogy itt van, hát szeresd. De szerintem a párod is meg fog békélni vele, és meglátod, nagyon fogja szeretni. Kitartás, csináld meg a tesztet, hogy egyáltalán biztos terhes vagy e. Minden jót, egy 24 hetes kismama.
2008. aug. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszönöm.ugyan ezt mondtam neki,hogy egy éve szeretném a babát és annyi kudarc után most ugy nézki összejött.jó persze nekem is más terveim voltak de ha itt van akkor nem vetetem el,mert utána tényleg vége lenne a kapcsolatunknak megutálnám.és én meg már most szeretem még igy igy is hogy nem is biztos hogy van bár 6napja késik
2008. aug. 5. 08:33
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit még elmondhatsz neki. hogy mi van ha most elvetetitek, és amikor ő alkalmasnak érzi újra próbálkoztok, de kiderül emiatt az AB miatt soha többé nem lehet. Elhagyna? Gondolja végig. Mi is költözködtünk meg minden, sőt nekem a mai napig nem biztos a munkahelyem, mert az első gyerek születésekor 150 km-rel arrébb kerültünk mint előtte. és ott volt határozatlan idejű szerződésem, itt kilátásom sincs munkára. S mégis vállaltuk.

Tesztelj és majd a teszt eredményével a kezedben beszéljetek újra. Addigra ő is megnyugszik és átgondolja. Ha még így is így áll hozzá adj neki időt.

2008. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
hát igen felvettem neki ezt a kérdést,hogy mi van ha elvetetem és utána esetleg nem lehet.és mondtam neki,ha velem ezt teszi én nem tudnám feldolgozni.az a beállitotságu ember vagyok aki légynek nem tud ártani,nemhogy a saját gyerekének.én sem dolgozom már egy éve,vagyis a páromhoz vagyok bejelentve de otthon vagyok pont a baba miatt mert én ne idegeskedjek csak erre koncentráljak,most meg tessék ezt csinálja.ma mindenképp megcsinálom a tesztet,remélem meggondolja magát mert eddig csak a negatív dolgot kapom töle amitöl teljessen kivagyok borulva
2008. aug. 5. 08:51
 5/17 anonim ***** válasza:
Javaslatom: elöször tesztelj, ha meg van az eredmény apával ülj le és mond el amit gondolsz. Ha ő nem úgy reagál ahogy te szeretnéd, ne borulj ki előtte csak éreztesd vele, hogy ő mennyire fontos neked. De!!!!!a baba ne legyen mindennapi beszélgetés tárgya, foglakozz vele egy picit most többet, mert talán megijedt , hogy apa lesz. Ez tudom, hogy furi, de ezzen én is átmentem, és a párom nekem még talán rosszabbul reagált 12 év együttlét után. Tehát nagyon fontos döntés, ami ár eldölt a fogamzás pillanatában. Beszélj a kockázatról neki, ha elvetetné mit veszít! De hallgasd meg őt is, ne förmedj rá, csak türelesen. Ha ő elszeretné vetetni, te álj ki a babádért, de egyben nyugtasd meg, hogy semmiben nem fog hiányt szenvedni a párod. Eleinte nem fog jól esni a reakciója, mert ragaszkodni fog a saját gondolatához, ahogy te magad is, nekem ez az időszak 3 hét volt. Ha azzal fenyeget, hogy elhagy, akkor hagyd, ha szeret visszajön, ha nem nemérdemelt meg téged. De!!!!ne keseredj el, mert melletted fognak álni a barátaid, ismerőseid, és harcolj a babádért! Szívesen beszélgetnék veled, és elmesélném, én hogy éltem át ezt a szenvedést, csak ezt most hosszú lenne ide leírni. Nálam már 1 hónapja minden rendben a párom 360 fordulatott tett, és már várjuk a babát, bár nem beszélünk róla minden nap. Nekem a baba nagyon fontos, és én vigyázok rá, de a férjem nem hanyagolom el, mindent megadok neki, talán tőbbet is mint eddig. Éreznie kell, hogy ő is fontos neked!!!ÉS bizz magadban mert sikerülni fog. Elöször is tesztelj, mert lehet, hogy csak a tested játszik veled, és ha megvan az eredmény kiváncsian várom:) 10hetes babás.
2008. aug. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Egy szó mint száz",bár nem ismerem a párod,de egy férfi még viccből se mondjon ilyet,akárhogy megvan ilyedve....

Én elgondolkoznék a kapcsolatotokon!

2008. aug. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat sokat segit most talán egy kicsit le is higgadtam bár egész délelött veszekedtem a párommal,mert nem tudom,hogy kérhet ilyet.

az utolsó elötti válaszolonak gratulálok remélem nálam is sikerül és irtam priviben várom a válaszodat

2008. aug. 5. 14:21
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

semmiképpen se vetesd el! ha tényleg annyira akartad! számomra nem is lenne kérdés, hogy mi legyen. 1 éve vársz erre a babára, most megadatott és ti elvetetnétek?

persze, ha egyedül maradsz, munkahely nélkül, akkor az óriási gond. ezért nem szabad kiszolgáltatott helyzetbe kerülnie egy nőnek, szerintem. nem értek egyet azzal, hogy nem dolgoztál, így a férjed azt gondolja (jogosan), hogy mindenben ő dönt, hiszen ő a kenyérkereső.

ezen is gondolkozz el!

2008. aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Egy kisbabát elvetetni amit úgy vártál,nem szabad megtenni.Soha nem tudnád megbocsátani sem magadnak,sem a párodnak! Mi az,hogy nem fér bele a tervébe,istenem ez a kisbaba az Ő gyermeke! Te várd szeretettel a kis jövevényt,a párod ha szeret majd megbékél,ha nem akkor nem is szeretett igazán!!
2008. aug. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Megkaptam a privit és írtam is, várom a választ. fel a fejjel és bizz bennem sikerülni fog.
2008. aug. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!