Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyesen vagyok. Jogosult...

Gyesen vagyok. Jogosult leszek majd munkanélüli segélyre, álláskeresési járadékra?

Figyelt kérdés

Olyan helyzetben vagyok, amilyen még nem fordult elő velem.

Világ életemben dolgoztam, épp két évtizede álltam munkába először, ez idő alatt ugyanazon a munkahelyen voltam.

2011-ben terhes lettem, eljöttem gyedre, minden happynek bizonyult, de most januárban jött a feketeleves: a céget felszámolták, és nekem munkáltatói rendes felmondással megszűnt a munka és biztosítási jogviszonyom.

Ekkor már gyesen voltam. Próbáltam munkát keresni, de ha a leendő munkáltatók meghallották a gyes szót, máris visszakoztak.

Szóval, most jelenleg gyesen vagyok, de nincs biztosítási jogviszonyom.

Jövő hónapban lejár még a gyes is, én pedig még mindig nem találtam semmi munkát.

Ha nem jön össze semmi, akkor jogosult leszek valamennyi álláskeresési járadkra?


2014. júl. 31. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen de max 3 hónap ma már csak a munkanélküli.
2014. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, 3 hónap. Megkérdezhetem, hogy te kaptál róla papírt, mert én is így jártam, de nekem a főnököm csak telefonon mesélte, hogy már megszüntette a vállalkozást.
2014. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem baj, ha három hónap, nem is az a cél, hogy itthon lébecoljak hónapokig a munkanélküli segélyen. Ugyanakkor egy picit könnyebbség, hogy ha mégsem találnék azonnal munkát, akkor van valami, amiből meg tudnék élni. Úgyis gőzerővel keresem a munkát. Bízom benne, hogy egy munkáltató más szemmel néz majd rám, ha egy óvodába beszoktatott gyermekről van szó, és nem gyes mellett akarok dolgozni...


Kettes: Igen, én kaptam papírokat, és még némi végkielégítést is, így tulajdonképpen semmi rosszat nem mondhatok a munkáltatómról. Biztosan nem azért ment tönkre, hogy velem kiszúrjon. Ilyen világot élünk.


Azt esetleg nem tudja valaki, hogy a munkanélküli segély összegének mi az alapja(egykori bruttó bér, gyed, gyes)?

2014. júl. 31. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!