Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Számolnátok velem? A tgyást...

Számolnátok velem? A tgyást mikortól igényelhetem?

Figyelt kérdés
Február 13-ra vagyok kiírva és kérni szeretném 28 nappal előtte a tgyást. Akkor a tp-m hanyadikán kell lezáratnom? 15-ig leszek Tp-n és 16-tól jár a tgyás? Vagy 16-ig tp és 17-től tgyás?
2010. jan. 11. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért szeretnéd kérni előtte,ha amúgyis táppénzen vagy?Sztem felesleges,pláne,hogy nekem azt mondták az Oep-ben,hogy akkor is csak a gyerek születése napjától kapom meg a pénzt,igaz akkor visszamenőleg.A másik,hogy mi garantálja,hogy 13.-án szülsz?1-2 hetet simán túlhorhatod a picit amíg simán táppénzt kapsz.Bocsi,hogy belekotnyeleskedtem.

Amúgy számolj vissza 28 napot,szerintem az általad leírt 2. variáció.

Ha szülés előtt igényelni szeretnéd,akkor szülés után kevesebb ideig fogsz több pénzt kapni,mint a Gyed,szerintem nem éri meg,de te tudod.

2010. jan. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A 2008-as átlagkeresetem kevesebb, mint a 2009-es. Ha továbbra is tp-n maradok, akkor erre a 28 napra a 2008-as bérem után kapom a tp-t. A szülés várható napját az orvos igazolja, azt kell leadni. Így kapom a tgyás-t 24 hétig, utána a gyed-et a gyermek 2 éves koráig. Az új ellátást, már a 2009-es átlagkereset alapján számolják.
2010. jan. 11. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom ki mondta,de a Tgyást a szülést megelőző év alapján számolják ami neked a 2009-es év,a Gyedet meg az igénylést megelőző évtől,ami neked szintén a 2009-es év.Ha levonjuk a 28 napot akkor is még ez az év,így ugyan az mint mint ha nem vennéd ki.Én így tudom és nálam így volt,mindenki azt mondta(Oep-ben személyesen voltam),hogy nincs értelme annak kivenni a 28 napot,aki amúgy is táppénzen van.Azért sztem hívd fel az Oep-et,nekem segítettek.Sokszor kell próbálkozni,mert sokszor foglalt.
2010. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az összes válaszoló vagyok.28 nap,az benne van a 168nap(24 hét)szülési szabiban,tehát ha kiveszed,akkor a szülés után csak 20 hétig kapsz Tgyást.Ezért mondtam,hogy nem érdemes.
2010. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!