Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lágy, dallamos lánynevek?

Lágy, dallamos lánynevek?

Figyelt kérdés
Mi az a lánynév, ami szerintetek kifejezetten lágy, nőies-dallamos? Szerepet játszottak ilyen szempontok, amikor a gyereketek nevét választották? :)

2014. aug. 1. 22:19
 1/8 anonim válasza:
42%
kérlek, leírnád a vezetéknevet? :)
2014. aug. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Liliána, Lilien, Panna, Vivien, Zsanett, Lili, Evelin
2014. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Emilia
2014. aug. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Lana :)

Lea, Hella, Ella, Eliza, Bianka (v Blanka), Janka, Kinga, Kira, Mónika, Szilvia, Dorina... de sok van.


Ha lányom lesz, Melinda, Janka, Eliza, esten Bianka... persze a kedvestől is függ :)

2014. aug. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Izabella, Johanna, Veronika, Georgina, Alida, Magdaléna. Nekem ezek dallamosak, és lágyak, de hát kinek ez, kinek az. :)
2014. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazából jelenleg nem konkrétan keresek, mert jelenleg nincs a láthatáron baba, csak érdekeltek a vélemények :) Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt, igazán szép neveket írtok!


Nekem abszolút favorit a Johanna (lányom is ezt a nevet kapta), Izabella - néha kicsit úgy érzem, vonzódom azokhoz a nevekhez, amiben dupla mássalhangzó van (ll, nn) :) - és a minap olvastam itt a Helénát, ami elsőre nem tetszett, de minél többet agyalok rajta, annál szebben cseng :)

2014. aug. 1. 23:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan az volt a szempontom, hogy inkább keményebb hangzású legyen a név, nekem azok tetszenek jobban. :) Nagyon lágy a Hanna, Johanna, és minden, amiben dupla l van. Szépek nagyon, csak nekem más az ízlésem.
2014. aug. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amiben gyakoriak az M, N, és L mássalhangzók. Előtte párat el is soroltak.

Nincs még gyerekem, de most hogy belegondolok a névadásba, szerepe lesz, méghozzá az, hogy se túl lágy, se túl kemény hangzású keresztnevet nem adnék neki. Mert lehet, hogy a születési családnevéhez illik, de ha nevet változtat, mondjuk házasságot köt, akkor lehet hogy az új nevéhez nem fog menni.

2014. aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!