Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az lenne a kerdesem hogy mit...

Az lenne a kerdesem hogy mit tegyek ha a noverem elhagyja a gyereket es kimegy Nemetorszagba?

Figyelt kérdés
A lenyeg az h 19 eves vagyok a noverem 21 es 4 honapja szult.. A terhessegerol nem is tudtunk mert 2 eve fenn el a pasijaval Pesten es azota nem is tudunk rola.. Egyik nap betoppant a picibabaval es kozolte velunk h O nem hajlando felnevelni a gyereket! Es hogy majd en ellatom majd.. De en nem akarok 19 evesen anya lenni!! Mit tegyek?? Hogy fogok magamnak fiut talalni ezek utan?
2014. aug. 4. 10:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, a te szüleid (a nagyszülők) nem vállalnák a gyámságot? 19 évesen valaki más (még ha a tesód) gyerekét nevelni szerintem is túl nagy áldozat.
2014. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Es lehet h naivnal gondolnak de tenyleg normalisan falaszoljanak!! Ha megtartom a gyereket akkor en kapok gyest vagy ez most hogy van?
2014. aug. 4. 11:02
 13/21 anonim ***** válasza:
53%
A nővéred össze van zavarodva, lehetséges, hogy depressziós lett, mert ép ésszel (és most ne érts félre, nem azt mondom, hogy bolond)ilyet nem csinál egy anya. A családodnak, (az én véleményem szerint) örömmel kellene fogadni a kis jövevényt, és mindent megtenni érte, ami tőletek telik. Nem hiszem, hogy most azon kéne agyalnod, hogy lesz így majd pasid, majd lesz, elvégre nem a te gyereked, de ha az is lenne, attól miért ne lehetne barátod? Ha kisöcséd születne akire vigyáznod kell, akkor is úgy éreznéd, ez meggátol a párkeresésben? A nővéred jobb esetben meg észhez fog térni. Az idő sok mindent megold, csak ne hagyjátok cserben ti is a picit.
2014. aug. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
"Megtartom a gyereket" . Na ez nem igy megy. Amig nincs engedély a családba fogadásról -amihez mellesleg a szülőknek is hozza kell járulni, vagy a birosag határoz rola- addig nincs olya, hogy ,megtartod". Ha nalad helyezik el, akkor igen, jar GYES es csaladipotlek.
2014. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Ertem...!! Lehet h most butanak tunok de hiftelen jott es foggggalmam sincsen a gyereknevelesrol!
2014. aug. 4. 11:11
 16/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ne vedd magadra a problémát. Nyugodj meg, sétálj el a helyi családsegítőkhöz, majd ott kapsz válaszokat.
2014. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. aug. 4. 12:06
 18/21 anonim ***** válasza:

intézzétek el h örökbe fogadhasd

nyílt örökbefogadással ez meg lehet oldani pláne családon belül

így jogod lesz a gyerekkel kapcsolatos támogatások segélyek stb... igényléséhez

ezzel többé nem lesz joga az anyának a gyerekhez vagyis ha meggondolja magát nincs visszaút


vagy a családba fogadás és akkor ha minden igaz még gyerektartást is kaphatsz a szülőktől

itt viszont az anya bármikor jelentkezhet a gyerekért


am a pasiktól ne félj :-)

én is simán találtam 3 gyerekkel másikat :-)

2014. aug. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de a nővéred csak úgy szül egy gyereket, kitalálja, hogy neveld inkább te, aki éppen hogy nagykorú lett, éppen kijárta az iskoláit, a szüleid meg nagyban bólogatnak ehhez? Nem volt egy rossz szavuk se? A szüleiteknek kéne helyretenni a nővéredet, ez nem így működik. Egyáltalán miért lenne a te kötelességed elvállalni másnak a gyerekét? Nyilván a rokonod, nem fogod utcára tenni, de miért nem a szüleitekre bízza a nővéred azt a gyereket? Vagy éppen a szüleid találták ki, hogy akkor ez mostantól a te felelősséged? Te meg szépen elfogadod, mert ezt mondták, akkor ez lesz? Ne haragudj meg, de szerintem egyáltalán nem vagy készen egy gyerek felnevelésére, pláne, hogy nem te szülted, úgymond nem a te sarad. Vagy te majd neveled, éjszakázol vele, ápolod ha beteg lesz, de amikor a nővéred gondol egyet akkor hazajön, és szinte készen megkapja a gyereket, mert hogy ő szülte? Ha bele is mennék a helyedben, csak akkor ha rendesen lepapirozzátok. Ha csak úgy nálad lesz, egy oviba vagy iskolába nem tudod majd beíratni, mert kell hozzá a szülő. Gondolom a nővéred nem fog hazaszaladgálni Németországból, ha már képes így lepasszolni a saját gyerekét.
2014. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

családon belüli tapasztalat :

anyuka 2 gyereket hagyott egyik napról a másikra a nagyszülőkre

apával nem voltak együtt

az apát nem érdekelte a gyerekek sorsa

majd összeszedted egy csajt aki felheccelte h nevelje a gyerekeit - anyagi indokai voltak ennek ....

7 év után az addig majdnem ismeretlen apjukhoz kerültek a gyerekek

rá egy évre felbukkant az anya a semmiből egy pici babával és most vissza szeretné a gyerekeit kapni

ok h kb értem miért hagyta ott a gyerekeket de ez akkor sem korrekt a gyerekekkel szemben !

2014. aug. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!