Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt itt olyan aki különösebb...

Volt itt olyan aki különösebb félretett pénz nélkül bevállalta az első babát és nem bánta meg? Milyen körülményekkel?

Figyelt kérdés
2014. aug. 5. 08:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Szia. Àtlag fizetésből élünk, szülői segitséggel és havi 40.000ft-os házhitellel vettünk házat. Autónk van. 90nm-es házat tartunk fenn és semmi megtakaritásunk nincs csak hébe-hóba volt 30-40e ft-unk a gyűjtögetős számlánkon. Így vállaltunk gyereket, nem bánom. Most 16 hós a kisfiúnk, mindene megvan, igaz nem könnyű mert nem futja mindenre egyszerre, egyik hónapban neki kell ruha, aztán nekünk, az autóra ha kell költeni vagy a házra... Minden hónapban másra megy el a kevés kis pénzünk de megvagyunk.
2014. aug. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

Mi szegények voltunk mikor született a lányunk, mai napig szegények vagyunk.

Nincs FP játéka a gyereknek, nem fűtjük fel télen 24 fokra a lakást, nem járunk nyaralni, nem eszünk húst minden nap, viszont mindenünk megvan, ami lényeges: boldogok vagyunk.

2014. aug. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%

szerintem Magyarországon a többség nem tesz félre, nincs megtakarítása, feléli a jövedelmét fizetéstől fizetésig, szóval ez ne aggasszon :)

aki félrerak, az jó keres, annak a szülés és az utána következő években se van nagyon anyagi gondja.


mi nem raktunk félre, rendezett körülmények között éltünk, párom és én a havi 400eFt-ot hozott haza, de ugye két lakáshitel, diákhitel, életbiztosítás, rezsi, 2 autó... szóval mi ezt simán feléltük, pesten egy ilyen fizu nem luxus, hanem normális körülmények teremtésére elég.


most, hogy én gyest kapok, kb. 80-90e + családi 12, már hó vége felé vannak gondok, bizony van, hogy kicentizzük a kajapénzt.


mi nem bántuk meg a babát, hisz életünk legboldogabb időszaka van most :)

de már egy második most szóba se jöhet, vissza kell mennem 2 éves korában dolgozni, különben elúszhatunk anyagiak terén... 28eFt semmire se elég, ennyi 10 éve a GYES, hogy szégyelljék' magukat.


ja, ha otthon vagy, amúgy kevesebbet költesz... az én benzinem / utazásom, rendelt kajáim ára megmarad. (ja, és leszoktam a cigiről, mikor terhes lettem. na ez a legnagyobb megtakarítás) :)

2014. aug. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Különösebb félretett pénzünk nem volt, nemsokára születik az első babánk.

Mivel a fizetésünk átlagos, van hitelünk, stb. így nem halogattuk tovább, mert valószínűleg később sem lesz kimagaslóan jobb az anyagi helyzetünk. Apránként szépen mindent megvettünk ami a baba érkezéséhez kell, sok segítséget is kaptunk (pl. ruhák kisgyerekes rokonoktól, stb.) úgy gondolom, hogy lehet hogy nem fog külföldi nyaralása telni, meg semmi luxusra, de meg fogunk oldani mindent. Mégse várhattunk még 15 évig amíg lejár a hitelünk :).... lottózni lottózunk, hátha..., de eddig nem jött be. :)

2014. aug. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ez megnyugtató azért hogy kb egy cipőben járunk:) Nekünk kb 300.000 a fizunk most, anyukámtól kaptunk egy nagyobb lakást, a másikon még van hitel, de így szerencsére ki tudjuk adni most már. Most költöztünk és most volt az esküvőnk is, így kb pont elfogyott a megtakarított pénzünk, de legalább letudtuk a nagyobb kiadásokat remélem:) Én kicsit izgulok hogy kevesebb lesz a pénz szülés után, persze az már most is biztos, hogy közel nem leszek otthon 3 évig, de picit azért aggódom. Pedig nem panaszkodunk, mert sokkal nehezebb körülményekkel vállalnak babát emberek, nagyobb hitellel, albérlettel meg minimálbérrel... Ez normális, és majd elmúlik ha babát várok már vagy meglesz a gyerek?
2014. aug. 5. 09:25
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra azért érdemes ráfeküdni, hogy meglegyen annyi biztosított időd, hogy járjon neked a tgyás és a gyed, mert a 25 eFt nettó gyesnél 2 évig azért jóval magasabb összeget el lehet érni.

Bruttó 200 eFt-os alapbérrel 100 eFt feletti juttatásokat lehet elérni, 150 eFt-os alapbérrel is 80 eFt körül 2 évig- azért így már mérhető a különbség.


Én a helyetekben akkor vágnék bele, ha legalább a te ellátásod ilyen módon biztosítva lenne.

Minden jót.

2014. aug. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk se volt félretett pénzünk mivel nen akartunk még gyereket ketten meg bőven elvoltunk a párom rendes fizetéséből meg az én diákmunkámból.... de mégis jött a baba ... most 5 hónapos és mindenünk meg van ... a babának főleg mindene új, F&Fes ruhat kap... márkásabb dolgokat...


Én nem bánom h végül lett!

Igaz párom most mrgy majd másik helyre dolgozni ott többet fog keresni... de jövő nyáron meg külföld van tervbe :)

2014. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

# 6/7

10 éve folyamatosan dolgozom, ezen a helyemen is már 5 éve. És a bruttó fizum 142e. Nem sokat fogok kapni, emiatt vagyok kicsit szomorú, de ez van, ezzel tudunk számolni:)

2014. aug. 5. 09:35
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Igen mi!

Mikor gyereket akartunk,még minden jó volt,aztán terhes lettem,táppénzre kerültem,adósságunk lett,a párom munkanélküli lett,nem részletezem,gondolhatod,valahogy mégsem estem kétségbe.Megszületett a baba,akkorra már lett a páromnak új munkahelye,szépen lépeget is felfele a ranglétrán,én kaptam tgyást,gyedet,elvoltunk,néha könnyebb volt,néha nehezebb.Most megint picit nehéz mert munkanélküli lettem,de egyébként megélünk,és most már igyekszem spórolni,amennyit tudok félre rakok,ha csak egy 1000-es akkor annyit.És egyre jobban megy.Nem bántam meg semmit,örülök a nehézségeknek is,tanultam belőle.

2014. aug. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
Mi soha sem tudtunk felretenni egy fillért sem, de a babát nem bantuk meg. Nem vagyunk szegények, de nincs megtakaritott pénzünk.
2014. aug. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!