Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt itt olyan aki különösebb...

Volt itt olyan aki különösebb félretett pénz nélkül bevállalta az első babát és nem bánta meg? Milyen körülményekkel?

Figyelt kérdés
2014. aug. 5. 08:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
Amikor az első babánk megfogant, előtte pár hónappal egy autóbaleset miatt elvesztettem a munkámat, sokáig tartott a felépülés a pici megfogant, rá két hónapra a férjem is elvesztette az állását, ahol már 10 éve dolgozott, ez a válság ideje alatt volt, én szociális segélyt havi 28.000Ft-ot, kaptam férjemnek 4 hónapig nem volt állása, majd vissza vette az a cég ahol dolgozott, nagyon nehéz időszak volt, de szépen lassan mindent megvettünk használtan a kicsi részére, senkitől nem kaptunk semmit.Én gyest kaptam sajnos, és három hónapra rá megfogant a második baba, nehéz időszak volt, de túléltük, a második baba születése után nem sokkal belefogtunk egy kisebb vállalkozásba, most már nincsen anyagi gondunk, nem élünk túlbúzgóan, de nem kell minden fillért kiszámolnunk, 3 gyermek van, férjem még mindig ugyan ott dolgozik, már 15 éve! :) Én gyest+csp-t kapok + a vállalkozásból van bevétel, szerencsére, a férjem nem keres már rosszul. A nehéz időszak alatt is saját házunk volt egy kicsike kis felújításra szoruló parasztház, de hitel nem volt, ahogy most sincs, de tudtunk venni egy nagyobb házat ahol kényelmesen elférünk.
2014. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Húha, vannak kemény történeteitek, köszönöm hogy megosztottátok velem. Tudom én is hogy nem elsősorban pénz kérdés, meg vannak mindenkinek bizonytalanságok manapság jócskán mi pedig elég jól állunk.


Igazából a másik kérdésem az lenne, hogy ti hogy éltétek meg a babavárást a helyzetetekben? Nehéz volt elszánni magatokat akinél tervezett baba volt, hogy bele merjetek így is vágni? Most kicsit aggódom emiatt, de ez elmúlik ha megtudom hogy úton van a pici? Csak nem fogok ezen aggódni végig:) Nálatok hogy volt? Én mondjuk alapból aggódód vagyok, de bennetek is volt egy kis félelem a döntés előtt?

2014. aug. 5. 12:15
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

"28eFt semmire se elég, ennyi 10 éve a GYES, hogy szégyelljék' magukat. "


De miért az állam csecsén lógva kell várni a sült galambot? Ráadásul most már munka mellett is folyósítják.

Ha pedig volt gyerekvállalás előtt munkád, akkor a TGYÁS és a GYED összege magasabb.


Nem úgy kell nekiállni a gyerekvállalásnak, hogy az állam eltartja az anyukát, amíg otthon babázgat.

(Igen, van gyerekem és nem, nem GYES-re vállaltam.)

2014. aug. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%

És sem gyesre vállaltam,hanem gyed-re , de állítom csak a szerencsén múlott.Itt mifelénk,már az emberek 70%-a határozott idejű szerződéssel dolgozik,1 meg 2 hónapossal,teherbe esik lejár,nem foglalkoztatják.

Másrészt meg igen is valahol jogos lenne,hogy emeljék meg a gyest.A stadionok épülnek,a politikusok jól élnek,b@.szogatnak hogy szüljél még,mert már lassan nyugdíjad sem lesz,hát az lenne a minimum,hogy ott kezdjék,hogy megemeljék duplájára a gyest,meg a gyed ne a bér x százaléka legyen,hanem ugyan annyi mint a fizetés.

2014. aug. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Csajok koncentráljatok a kérdésre, nem akarok átmenni az állam szidásába:)


Ti hogy éltétek meg a babavárást a helyzetetekben? Nehéz volt elszánni magatokat akinél tervezett baba volt, hogy bele merjetek így is vágni? Most kicsit aggódom emiatt, de ez elmúlik ha megtudom hogy úton van a pici? Csak nem fogok ezen aggódni végig:) Nálatok hogy volt? Én mondjuk alapból aggódód vagyok, de bennetek is volt egy kis félelem a döntés előtt?

2014. aug. 6. 08:50
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia! Én a 4-es vagyok. :) Volt bennem félelem, igen. Főleg úgy, hogy úgy gondoltam elkezdünk próbálkozni, és úgyis lesz egy pár hónap amire összejön a baba, addig majd még rakunk félre... hát a második hónapban összejött (szerencsére!!) és mondanom sem kell hogy nem tudtunk félrerakni :).

A 7. hónap végéig dolgoztam (nem tudom Neked milyen a munkahelyed, nekem szerencsém volt, hogy addig tudtam vállalni) és közben azért igyekeztünk spórolni. Így sikerült mindent megvenni ami szükséges, tényleg.

Elméletileg én napokon belül szülök :), most lesz az első hónap, hogy csak táppénzt fogok kapni, és megmondom őszintén, hogy van bennem némi izgalom, hogy hogy fogunk kijönni, de utána a T-gyás megint magasabb lesz. Annyira várjuk már a picit, és annyira nagy öröm, hogy átlendít ezeken az izgalmakon. Megoldjuk, nem fogunk éhen halni, és csak nem hagyná a család sem... :)

Szóval csak azt akarom mondani, hogy szerintem természetesek az aggodalmaid, én legalábbis ugyanígy keresztül mentem ezeken, de ha nem is múlik el teljesen, mégis más lesz ha úton lesz a pici. Hidd el.

Más lesz a fontossági sorrend is a költéseknél, én nem is gondoltam magamról, hogy mennyi mindenről simán le tudok mondani ha mondjuk épp kiságyra gyűjtünk.

Nekünk is mindig azt mondták, hogy ne halogassátok, nem lesz tökéletes időpont, és most azt kell mondanom, hogy igazuk volt. Én örülök, hogy belevágtunk, és teljesen pozitívan látom a dolgokat, máshogyan és másra kell majd beosztani a pénzt, de meg fogjuk oldani, biztos vagyok benne. :)

2014. aug. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm:) És nagyon sok boldogságot kívánok neked a picihez, biztos nagyon várjátok már:)


Szerintem mi is hasonlóan fogjuk csinálni, nagyon remélem én is minél tovább tudok majd dolgozni.

2014. aug. 6. 10:03
 18/20 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem még, hogy mennyi idősek vagytok?
2014. aug. 6. 10:05
 19/20 anonim ***** válasza:

Köszi szépen :). Igen, már nagyon várjuk, már csak 3 napunk van a kiírt időpontig :D.

Én 33 éves vagyok, a férjem 35, szóval mi ezért sem akartuk már nagyon halogatni (és még egy kistesó is tervben van :)).

2014. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
:) Anyukám is 33 évesen szült engem:)
2014. aug. 6. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!