Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok még gyereket, de...

Nem akarok még gyereket, de félek, hogy meddő vagyok?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és ez nagyon bután fog hangzani, de egy hónapja körülbelül azon pörög az agyam, hogy mi lesz, ha nem lehet majd gyerekem. A családban többen is vannak, akik így jártak. Mekkora az esélye, hogy az leszek? Más is félt ettől?

2014. aug. 24. 06:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk a statisztikáról és okokról:

[link]

Aztán meg vagy elűzöd az ezen való feleslegesen stresszelő gondolkodást, vagy megnyugtatásul elmész kivizsgáltatni magad.

2014. aug. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem volt egy abortuszom 19 évesen, akkor már ijesztgettek, hogy egy ilyentől simán lehetek meddő.

aztán több orvos is mondta, hogy hátrahajló a méhem, nehezen esek teherbe.

világéletemben megszakításos módszerrel védekeztem (ami nem a legbiztonságosabb ugye) mégsem csúszott be semmi.

(huszonéves korom vége felé én is ezen agyaltam, lehet, hogy meddő vagyok...?)

aztán megtaláltam életem párját...

három évig folyamatosan fel voltam fázva.

betöltöttem már a 30-at rég

ritkán voltunk együtt a párommal (a felfázások miatt)

cigiztem, ittam, stresszeltem

védekeztünk is

mégis megfogant a baba :)


ne aggódj. hacsak konkrét fizikai elváltozást nem vesz észre orvos rajtad, akkor biztosan egyszer te is édesanya leszel :)


ui: ha nagyon aggódsz, menj el nődokihoz (sztk-s is megteszi) és kérj alapos kivizsgálást. ha őszinte indokod nem elég, akkor meg kamuzd azt, hogy 2 hete késik (akkor mindig csinálnak hüvelyi ultrahangot, és akkor, ha lát valami bibit, úgyis mondja)

2014. aug. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ne agyalj ezen, fiatal vagy. Azért mert a családban van olyan semmit nem jelent.

Azért akkor is vannak lehetőségek, vannak lombik kezelések, hormonális pótlások, nehezen hiszem, hogy olyan gyakori hogy egyáltalán semmi lehetőség nem használ, pláne egy családon belül. Nézd ott van Ördög Nóra lombikkal lett terhes, talán nem is az első sikerült abból. Aztán meg spontán lett terhes.

2014. aug. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. aug. 24. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!