Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan, kisebb települé...

Létezik olyan, kisebb településen, hogy van kirendelt terhesgondozós orvos, de nem jár ki, hanem a védőnő intéz mindent?

Figyelt kérdés

A vérnyomást, súlymérést, vizeletvizsgálatot még megértem, esetleg a szívhanghallgatást is( bár nálunk azt is a doki csinálja), de ki ad beutalót vérvételre, belgyógyászatra, és ki adja a pecsétet a kiskönyvbe?

Csak kell egy terhesgondozós orvos, nem?

Mert a sógornőm terhes ( még csak most derült ki) és nem tudja mi hogy megy, mert az a hír járja a faluban, hogy mindenkinek orvost kell fogadnia, mert a körzet szerinti egyszerűen nem jár ki a terhesgondozásra. Van ilyen máshol is?


2010. márc. 3. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk havonta 1szer jön ki nőgyógyász!Ha beutaló, stb kell, akkor azt a védőnő megírja, és a háziorvossal lepecsételteti!A kiskönyvbe pedig a doki pecsétel mikor havonta kint van( nőgyógyász)!Akkor általában meg s vizsgálja azt akinek nincs orvosa!

A védőnő mindig megtalálható az egészségházban, így ha bármi problémánk van felkereshetjük!Vérnyomás, szívhang, vizelet, súly mérésre hetente járnak a kismamák hozzá csütörtökönként!

2010. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hogy háziorvosi rendelés minden nap van, így ha valami van oda is mehetünk!
2010. márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A választ sajnos nem tudom, de azt igen, hogy ahová én járok terhesgondozásra (Miskolc, SZTK), ott az orvos nem sok vizet zavar a terhesgondozáson, csak ott van. A hüveléyi és ultrahangos vizsgálatot nem ott végzi el, hanem a rendelőben. Persze jó, hogy ott van egy orvos is, hogy ha valami specifikus panaszom vagy kérdésem lenne, akkor feltehetem neki, és írhat receptet is, amit a védőnő nem, ugyebár.
2010. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a terhesgondozáson csak a védőnő van. A beutalót is ő adja az alapján, amit a nőgyógyászod (ez lehet magánorvos, vagy SZTK-s) kiad leletet és ráírja hogy mit kér, a kötelező vizsgálatokkal pedig a védőnő is tisztában van. Az én orvosom mindíg csak lelet (ha SZTK-s akkor ambulánslapot) ad, azt viszem a védőnőhöz, aki bemásolja az eredményeket (UH, diagnózis) a terhes kiskönyvembe, a vérnyomással, súlyal egyetemben és lepecsételi. Én is rákérdeztem, hogy az orvosnak nem kellene a kiskönybe beírnia és a védőnő azt mondta, hogy nem kell, ez így elég, úgyis majd ő ad igazolást, hogy 4 terhesgondozáson résztvettem, ami a szociális ellátás igénybevételéhez kell majd.


20 hetes km

2010. márc. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na jó, de a beutalóhoz is és a kiskönyvbe pecsételéshez is orvosi pecsétszám kell, szóval gondolom a védőnő valamelyik orvos pecsétjével pecsétel, mivel neki olyan nincs.

Hát, tényleg ahány ház, annyi szokás...

2010. márc. 4. 18:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem a kiskönyvbe a védőnő a saját pecsétjével pecsétel! Van neki. A beutalót biankóba lepecsételteik üresen nőgyógyásszal. A kiskönyvbe csak a szakvizsgálatnál, belgyógyászat, fogorvos pecsétel az orvos. A gondozó orvos nevét és pecsétszámát pedig csak előre írta be. A leleten pedig az orvos pecséte van.

2010. márc. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!