Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a kisgyereke lyme kóros volt? Vagy olyan anyuka, akinek a gyereke hosszú távon állt magas dózisú antibiotikum kúra alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


22 hónapos kislányom is lyme-os lett. Mi a Lakosnál voltunk, nekünk a Budai beton dzsungel kertünkben ment bele egy délután 2 db kullancs is, mindkettő iszonyatosan kicsi volt. Ez július 2-án történt, aztán jött az egyik helyén egy folt, de nem volt tipikus folt, ezért a doki nem tudta eldönteni az e vagy sem, így jött a savópáros vérteszt, ami 2 vérvétel volt 6 hét különbséggel és kimutatható volt az ellenanyag növekedés, emiatt ma elkezdtem adni a duomox 250 mg os tablettát napi 3 x 1 szemet kicsike kislányomnak, aki még 2 éves sincsen :(

Nagyon ki vagyok akadva a lyme miatt is és a sok antibiotikum miatt is.

szeretnék olyan anyukákat kérdezni, akiknek kisgyereke szedett nagy dózisú antibiotikum adagot hosszabb ideig és vagy lymos volt. Köszi ha írtok



2014. aug. 26. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 2,5 éves volt, amikor kullancs ment a fejébe. Bőrgyógyász szedte ki, pár nap múlva megjelent az a tipikus kokárda alakú folt a fején. 21 napos antibiotikum kúrát kapott, már a 3. napon elmúlt a folt és nem észleltünk mást ezen kívül. Azóta már 8 éves nagyfiú, semmi gondot nem észleltünk azóta sem.
2014. aug. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam nem lyme kóros (remélem),viszont szedett erősebb antibiotikumokat viszonylag hosszabb ideig.

2 éves múlt egy kicsivel, mikor 5 napig intravénásan, majd még két hétig párhuzamosan 2 fajta antibiotikumot kellett neki szedni. Majd 10 nap szünet után újra antibiotikum, egy 7 napos kúra.

Nyomtam bele a Protexin Restorét. A fiamnak egyébként is van felszívódási zavara ételallergia miatt, nos a sok antibiotikum nem tett valami jót az amúgy sem tökéletes bélflórájának, de a Protexin valamennyire segített.

Én is nagyon aggódtam, de a kisfiunk sajnos nagyon közel állt a halálhoz, úgyhogy félretettem az antibiotikum iránti aggodalmaimat. Lehet, hogy lett volna jobb megoldás, de annak a kikísérletezését már valószínűleg nem érte volna meg a gyerek!

2014. aug. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikumot 6 héten keresztül kapott a lányom fertőzés miatt,a Protexin R-t adtam én is.De őszintén szólva olyan szarul volt,hogy az antibiotikum miatti félelmem ellaposodott az állapota mellett.
2014. aug. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam 4 éves, nem volt lyme kóros, de tavaly nyáron, 3 évesen szinte egész nyáron a sok középfül gyulladás egymást érte és rengeteg antibiotikumot kapott, a vége pedig egy nyirokgyulladás lett (sok duzzanat oldalt, sok antibiotikum megint). Legalább 4-5 kúrát csináltunk végig, a végén már hallásvizsgálat is volt stb.


Nagyon aggódtunk érte, sokat fogyott az egyébként sem nagy súlyából, volt hasmenése, bágyadt, erőtlen volt.

Normaflore-t, immunerősítős multivitamint, értékes élelmiszereket kapott, de akkor is.

Nagyon örülük, hogy azóta nem volt több ilyen, mert nagyon megviselte.

Az elmúlt 1 évben jól összeszedte magát- de még mindig egy kicsit alacsonyabb a súlya a többiekhez képest, magasabb, vékonyka kisfiú.


Az antibiotikum kúrát elrendelő orvossal feltétlenül beszéld meg, hogy hogyan, milyen táplálkozással, folyadékbevitellel és vitaminokkal, bélflóraerősítő szerekkel tudod segíteni a gyógyulását. Ha nem tetted a legutóbb, akkor bátran hívd fel és kérdezz rá, vagy akár a kicsi házi gyermekorvosát is.

Ha lehet, legyetek sokat friss levegőn is.

Gyors gyógyulást kívánok, fel a fejjel.

2014. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a családba volt kicsit nagyobb gyereknél, az oviba mehetett bele, vagy ki tudja de szintén betondzsungelben laknak :).

Kapott gyógyszert, szedte, teljesen meggyógyult. Semmi baja nincs.

Lehet valami probiotikumot lehetne az antibiotikum mellé szedni, a bélflórának jót tenne. Van azt hiszem a prokid.

Nyugi az a lényeg, hogy a lyme kór elmúljon, rendben legyen. Ha kell a gyógyszer akkor kell nincs mese, örülj, hogy "csak" egy lyme kórt kapott és nem a másikat amit terjeszt a kullancs.

Jobbulást!

2014. aug. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat.

Még várom olyan anyukák jelentkezését, akik ilyen cipőben jártak.


Jelenleg a harmadik antibiotikumos napnál tartunk és biogaiat adok neki mellé.

2014. aug. 28. 15:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én tanácsot szeretnék kérni tőled.Vasárnap ment a fiamba egy kullancs,a nyakán volt.Az Apjával vidéken voltak,amint hazaértek,én észre is vettem.Nagyon kicsi volt,semmi vér nem volt benne,ki is szedtük minden gond nélkül.Én nem vittem el dokihoz,de az oviban elmesélte,és az óvónő rám hozta a frászt.Szerinted vigyem el dokihoz?Mennyi idő utá jött ki a folt?Volt más tünet?

Köszönöm a segítséget,és jobbulást!

2014. okt. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elnezest, csak most latom a kerdeset. Aktualis meg a dolog?
2016. aug. 13. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!