Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » ELMÉLETI kérdés. Méhen kívüli...

ELMÉLETI kérdés. Méhen kívüli terhességet nincs mód "áttranszplantálni"?

Figyelt kérdés

TUDOM, hogy őrültség, meg minden, de annyi mindenről hallani.

Végül is a méhen kívüli terhesség egy élő és egészséges terhesség, csak baromi rossz helyen van DE HA a petevezető szövetével együtt (ahol megtapadt) "áttranszplantálnák" a méh üregébe akkor jó eséllyel megmaradhatna, nem?


Nem is idegen anyag, saját szövet stb...


Nem értek hozzá, és tényleg csak elméleti, eszembe jutott.


Biztos nem én vagyok az egyetlen, sőt azt is el tudom képzelni, talán meg is próbálták már....

Bár nagy a sérülés veszélye a babára nézve az biztos...


Ne hurrogjatok le, tisztában vagyok hogy őrültség, de olyan jó lenne ...


2014. aug. 27. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges.
2014. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

:)

Mondjuk nem hülyeség amit mondasz, de sajnos nem lehetséges. :(

Meg oda kéne "tapasztani" a jó helyre a babát, azt hogyan csinálnák meg....?

2014. aug. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazából egy méhen kívüli terhesség is végződhet jól, ha nem létfontosságú szerven tapad meg, hanem a petevezető végén. Pár évvel ezelőtt is volt egy édesanya, akinél a 18.héten vették észre hogy méhen kívüli terhes, és a 32.héten császárral megszült.

Viszont átültetni nem lehet, sajnos ebbe az orvostudomány sem tud beleavatkozni.

2014. aug. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Esetleg majd ha léteznek egészségügyi nanorobotok, akkor talán azok meg tudják majd csinálni (szépen, sérülés nélkül időben "lefejtegetik" és finoman "hozzátapasztják" a méhnyálkahártyához.)
2014. aug. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
és a placenta ilyenkor hol van..?meg a köldökzsinőr..azokat is vinni kellene a babával együtt
2015. márc. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nyilván :) Mivel a placenta tapad a méhfalra (méhen kívüli terhesség esetén a petevezető falára, csak úgy működne ha azt is "vinnék"

A köldökzsinór meg a placenta és a baba között van...anatómia...

2015. márc. 31. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!