Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor elég a gyerek? Amikor...

Mikor elég a gyerek? Amikor az eszem mondja vagy amikor a szívem?

Figyelt kérdés
3 gyerekem van, de nem tudnám kijelenteni, hogy többet már nem szülök.igazából nem tervezünk többet, de valahol nagyon vágyom még egy babára. de lehet, hogy utána is így éreznék. volt már valaki hasonló helyzetben?
2014. aug. 28. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Amikor az esze mondja az embernek.
2014. aug. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag megtehetitek, ha a férjed is akarja és ha bírjátok idegzettel, akkor nyugodtan hallgathatsz a szívedre. Ha viszont ezek közül valami hiányzik, akkor nem igazán kellene belevágni...
2014. aug. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
Én a második után voltam igy. És hoppá, spirál mellett becsuszott a harmadik :) Tehát az eszemre hallgattam volna, ha a szivem nem szól közbe :)
2014. aug. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor úgy érzitek, hogy már teljes a családotok.
2014. aug. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én az észre szavazok.

Hiába szeretnél sok gyereket, ha nem tudjátok eltartani, vagy minőségi időt velük tölteni.

Sokan mondják, hogy ahol elfér x gyerek, ott még egy már nem lehet akadály. De lehet. Azt a gyereket is etetni kell, bár ruhát, játékot örököl a nagyoktól, de cipőt kell neki venni, óvodába, iskolába járatni, ha továbbtanul, az sem olcsó, állami képzésen is drága a könyv, a jegyzet.

2014. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Ismerek olyat, aki kettőt tervezett, de öt lett, mert mindig szeretett volna egy kisebbet. :)

Férjeddel értsetek egyet, ha közös a döntés, akkor lesz jó, bármi lesz az.

2014. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem előbb utóbb el kell fogadnod, hogy ennyi volt a szülés, babázás, majd jön az unokázás sok év múlva.

Szerintem elég 3 gyerek, bár nekem csak 1 van :) De ha annyira vágytok rá és anyagilag, egészségileg bírjátok és a korban is benne vagytok, akkor végülis miért ne legyen 4. baba. De azért fel is kell őket nevelni és neked sem csak a szülésből, babázásból kell hogy álljon az életed. Előbb utóbb újra dolgoznod kell. Nem rosszból írom, még mielőtt így jön le, de a munkáltatók már egy gyereknél is aggódnak, nemhogy 4-nél :)

2014. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Mennyi idősek a gyerekek?
2014. aug. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

kiegészíteném: a férjem is szeretne még gyereket és anyagilag is megengedhetjük magunknak. nem most rögtön szeretnék 4. babát, mondjuk 3 év múlva, de arra férjem túl lesz a 40-en.

igazából a kérdésem lényege, hogy mindegy hány gyereket szülök, akkor is mindig vágyni fogok babára?

2014. aug. 28. 13:50
 10/13 A kérdező kommentje:
4, 2 és fél, 7 hónapos :)
2014. aug. 28. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!