Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Amikor visszatértetek...

Anyukák! Amikor visszatértetek dolgozni, és a gyerek bölcsis/ovis lett, az első időszakban milyen gyakran volt beteg?

Figyelt kérdés
Én csak néhány hónapja dolgozom, de állandóan beteg a fiam. Kéthetente biztosan. És nem tudom nagyszülőre bízni, nekem kell itthon maradnom vele. Meddig fog ez tartani??
2014. ápr. 21. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A lányomnak 1 év így telt el a bölcsiben,hogy 1,5-2 hét itthon,1 hét bölcsi.Még az ovi első évében is havonta egyszer összeszedett valamit.Nekünk nem használt semmilyen immunerősítő.
2014. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos sokáig. Az én fiam tavaly febr óta bölcsis, végig vittük a nyári szünetig a bölcsit, kb ugyanilyen betegeskedéssel, most is jár, ez az utolsó éve, de minden maradt a régiben. Majdnem többet van itthon, mint bent :(

Remélem az oviban ez megváltozik és addig megerősödik a szervezete...

Kitartás! Sajnos nem tudsz mit tenni... :(

2014. ápr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom anno októberben lett bölcsis, és többet volt beteg, mint nem... több vírusfertőzés után egy felülfertőződés tüdőgyulladással, majd bárányhimlő...


Februárban ki kellett vennem a bölcsődéből, mert a gyerekorvos nem engedte vissza.


Előtte én is ezt kérdeztem, meddig fog tartani...


Állítólag a nagy többségnek 2-3 hónap. Kb a gyerekek 10-15%-a az, aki szinte sose beteg, további 10-15%-nak több időbe telik, míg az immunrendszere hozzászokik, és kb 5% az, akit nem enged vissza a gyerekorvos.

2014. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szeptemberbe kezdte az ovit a kislányom. Októberbe 1 napot hiányzott, nov.közepétől január végéig másfél-2 hetente beteg volt, február eleje óta hála, nem volt beteg, max. folyik az orra. December elejétől-február végéig kapta az Immunotrofinát, 2 üveggel, lehet segített az is.
2014. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zabmester ***** válasza:

A bölcsis társaihoz képest ritkán, de azért az azt megelőző időszakhoz képest, vagy a mostani (6 éves) helyzethez képest jóval gyakrabban. Előszeretettel szedett össze felsőlégúti megbetegedéseket az első bölcsis évben, mondjuk úgy havi szinten egy hetet biztos otthon voltunk, legalább is nagy átlagban. Olyan szempontból volt nagy szerencsém, hogy nem dolgozni jártam, hanem egyetemre nappalin, tehát az a veszély nem fenyegetett, hogy emiatt kirúgnak, viszont sokszor így is problémás volt, ha félévi 1-2 alkalomban limitálták egy kurzusnál a hiányzások számát, vagy ha éppen vizsgám volt, amiről már lejelentkezni sem tudtam, amikor éppen beteg lett a fiam. Szóval sehogy se könnyű ez az első időszak, ahol nincsenek nyugdíjas és közel élő nagyszülők (nálunk is minden nagyszülő még bőven dolgozik most is, a dédik viszont már akkor is idősek voltak ahhoz, hogy hosszabb ideig ők vigyázzanak egy 2-3 éves gyerekre, őket csak maximum pár órára lehetett megkérni, azt se gyakran, mert őket meg ez már tényleg nagyon nagyon kifárasztotta).

Gyerektől függ, hogy ez meddig tart, nálunk a gyakori megbetegedések úgy egy évig mentek, utána már kezdett jócskán ritkulni a dolog, a második bölcsis évben sokkal kevesebbet hiányzott, az oviban meg már alig-alig, talán félévente egyszer összesen, az meg már szerintem teljesen normálisnak mondható.

2014. ápr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
enyém szinte állandóan beteg volt. Ki is vettem.
2014. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!