Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem akarok gyereket? Miért kell emiatt elítélni?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok közel a 30-hoz. Papolnak nekem, hogy ez majd változik, mert gyerek nélkül nem lehet élni, meg nincs értelme az egésznek. Soha nem akartam SOHA. Most sem.

De állandóan ezt hallgatom és nem szállnak le a témáról.

Átlagosan élünk. Bár nem megyünk nyaralni, mert épp a lakást szeretnénk.

Jut normális kajára, ruházkodásra, stb. Dolgozok tini korom óta, folyamatosan tanulok, mert szeretnék jobb életet. Nem a kínaiban öltözködöm (nem azért meg lenézném, de nekem nem felel meg az a minőség és az áruk is drága ahhoz képest, inkább akciókkor bevásárolok).

Jönnek azzal, hogy mennyire csodás szülni, szoptatni meg gyereket nevelni.

Tényleg csodás, mikor sok ismerősöm szenved depressziós, mert megcsúnyult az előtte jó teste. Idegbeteg, mert nem tudja kezelni a hisztiket, a másik szintén szenved, mert a tinikorba lépő gyerekének nem tudja megteremteni az igényeit (új telefon, márkás ruha, stb) Hiába mondják, hogy ezek nem kellenek ez hazugság. Ha a gyereket emiatt cikizik, mert máshogy be sem tudna lassan illeszkedni, mert ennyire gáz a társadalom, mert minden erről szól. Mid van, mennyid van, stb.

Én nem azért gürcölök és próbálok jobb életet teremteni, hogy utána "nyomorogjak" és folyamatos lemondással járjon az életem.

Az én szüleim végig segítettek, mindenben. Az álmom mégsem vált valóra, mert nem az lett a szakmám amit szerettem volna, mert nem tudták volna még azt is finanszírozni. Vagy ha igen akkor az indulásban nem tudtak volna segíteni.

Örülök, hogy azért viszonylag jó szakmám van. Igaz nem keresek túl jól vele, de legalább biztosnak mondható a mai világban ami nem mindegy.

Amikor megkapom, hogy miért nem akarok gyereket, rögtön azt mondják, hogy önző vagyok.Miért, azért mert amiért megdolgoztam szeretném én is kiélvezni, viszont ha gyerek van akkor le kell mondanom róla. Ez miért önzőség? Amúgy is idegesít a gyereksírás és a hiszti. Nem tudok velük mit kezdeni. Már feltettem a kérdést vissza, hogy oké ha gyerek lenne akkor ki mennyit segítene havonta? A válasz: felnőtt vagyok, ha vállalok gondoskodjak róla. De pont ezért nem akarok. Így meg önzőnek vagyok beállítva.

Kezdek belefáradni ebbe, mikor nem fogják fel és folyamatosan ez a téma...mondtam már szépen is, csúnyán is...


2014. aug. 29. 09:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon sok olyan indokot tudtál volna felsorolni, ami számomra abszolúte önazonos és elfogadható érv a gyerekvállalás negálásánál - hiszen van sok barátnőm, aki nem tervezett gyermeket, és nem is tervez a jövőben sem. Ezek a dolgok azonban, amelyeket sorolsz, inkább egy traumatizált személyiség sorai, és én biztosan szakemberhez fordulnék, hogy ezt feldolgozzam. Az érveid első felében ott a valódi oka annak, hogy mi mozdított el arról az útról, amit az emberek óriási hányada iszonyú boldogan jár, a második fele pedig a színtiszta hárítás, hiszen nyilván tudod, hogy van, aki remekül néz ki mind várandósan, mind szülés után, a gyerekeinket imádjuk, és remek színvonalon élünk 1-2-x kisgyermekkel is, és kiélvezzük a munkánk gyümölcsét hála az Istennek. Tehát az én bajom a kérdéseddel és annak kifejtésével mindössze annyi, hogy ez nem egy énazonos döntést tükröz (hiszen akkor nem volna ennyi kérdőjel benned), hanem a gyerekvállalás helytelenségét terjeszti ki úgy kollektíve az egészre, ami egy eléggé éretlenül működő elhárító mechanizmus.
2014. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
A másik bosszantó dolog amikor azzal érvelnek, hogy màs bármit megtenne csak terhes legyen. Az miért az én hibám. Persze biztos nagyon rossz érzés, de ezért nem kéne támadni a másikat.. A családban van akinek nem sikerül pedig nagyon jól élnek.
2014. aug. 29. 09:53
 3/31 Youknowwho ***** válasza:
11%
Micsoda ocsmány önző magatartás és hozzáállás az élethez! De te tudod... egészségedre a fellengzést. micsoda cél -éljek jól- lehet mindenkinek mást jelent a jól de talán nem is baj ha nem szülsz így kevesebb lesz egyel legalább azok száma akik csak magukra gondolnak :-)
2014. aug. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Mennyivel lennék jobb ha bevállalnám úgy,hogy nem tudok mindent biztosítani. Vagy a gyerekem azt látná, hogy csak lemondás az életem.

Fellengzés? Azért mert szeretnék normális életet? Hogy ne abba dilizzek be hogy a csekkeket miböl fizetem vagy a legrosszabb kajákat vegyem mert nincs hó végén 1000ft-om.

2014. aug. 29. 10:03
 5/31 anonim ***** válasza:
79%

Az 1. válasz ragyogó, tökéletes.

Nem kell törődnöd a beszólásokkal a környezetedből, de az 1.-est gondold át.

És ne gondold, hogy mindig megelégedett leszel, hogy nem kínaiból öltözködsz, és hogy telik erre-arra. Megvénül az ember így is úgy is, és "üres kézzel jöttük a világra, világos,hogy úgy is távozunk" - egyszer mindent itt kell hagyni mindannyiunknak.

2014. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem akarsz gyereket ne szülj. az meg aki márkás cuccokért hisztizik szánalmas. Én lakótelepen nőttem fel, nincs sok pénzünk, de kinézetben vagy stílusban bármikor leverek egy sznob p*csát. (meg bunyóban is.)

És mégegyszer mondom, az h akarsz-e gyereket, csakis a te dolgod. Egyáltalán nem önző hozzáállás, hiába picsog itt a sok ősanya...

2014. aug. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Teljesen jó gyerekkorom volt. A kínait kár volt felhoznom. Rosszul fogalmaztam de mindegy is nem az a lényeg. Mindenkinek màs a fontos. Hitel nélkül nem lesz lakásom soha. Azt nyögöm 20évig. Kocsim nincs arra nem vágyok. De azon kívül szeretnék én is élni. Mindenki tudja menbyi egy hitel, mennyi a gyerek.
2014. aug. 29. 10:22
 8/31 A kérdező kommentje:
A mai világgal van a gond. A mostani tinik elvárásai és kezelhetetlensége. Ezt nem tudom biztosítani.
2014. aug. 29. 10:26
 9/31 anonim ***** válasza:
69%
No, éppen ezek azok a blődségek, amelyek miatt hiteltelen, amit mondasz. A gyerekedet te fogod nevelni, te fogsz határt biztosítani az elvárásainak, és bizony szűrheted is a felé érkező ingereket, vagy fogalmazzunk úgy, hogy a saját létformátokhoz leginkább konvergálóvá alakíthatod - mivel a szemléletét is te formálod. Az, hogy milyen a mai világ, hogy milyen a mai tinik - ez blődség, butaság, te nem egy mai tinit szülnél, hanem egy csecsemőt, akiért születésétől fogva felelsz, akinek a létére, az elméjére születésétől hatással vagy. Nálam pl. soha nem volt probléma, hogy anyumék nem tudtak mindent megadni. 18 éves koromra láttam, hogy a világ bizony nehéz, de ki kell tartani benne, a fővárosba költöztem, mert ott volt a legjobb pszichológus képzés, tanultam, ösztöndíjakból és munkából fenntartottam önmagam. A szüleim pedig büszkék - és én is borzasztóan büszke vagyok rájuk - hogy az alapvetően nagyon béna anyagi helyzetünk ellenére megtanultam, hogy hogyan lehet felvenni a kesztyűt az életben. Rákenni ezt a dolgot a mai világra butaság, azt mondani, hogy a nemlét jobb, mint nélkülözni egy okostelefont bizony traumatizált személyiségre vall.
2014. aug. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
20%
féreértések elkerülése végett: nem akarlak rábeszélni, ha jó így nektek, ne legyen kölök. De elmondom a saját élményem: nagy boldogság nevelni egy kis lényt, aki "rám bízta magát" Nem könnyű, sok lemondással jár, és mégis. Mert szeretjük egymást. És az valami egészen más, mint szeretni egy ruhát, cipőt, vagy nyaralni. Az is jó, de más. Nevelni kell, jól és szeretettel: és nem lesz hisztis, követelőző, igénye a mély emberi kapcsolatokra lesz, és a világ megismerésére.
2014. aug. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!