Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tarthatnám Magyarország...

Hogyan tarthatnám Magyarországon a 18 éves lányomat? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Sziasztok! A lányom szeptember 3.-án tölti a 18-at. Az apukájával már nagyon régen elváltunk, Ő Ausztráliába költözött, ott kezdett új életet. Mivel ott megkapta az állampolgárságot, így javasolta, hogy a gyereknek is csináltassuk meg, hogy kettős állampolgár legyen. Meg is csináltattuk. 2 hete nagyon furán viselkedik a lányom, titkos telefonok, elmegy itthonról egy szó nélkül. Tegnap mondtam neki, hogy ideje lenne elmenni, vásárolni a sulira, mert pár nap és kezdődik. Ő pedig egyszerűen közölte, hogy nem kezdi meg a 12.-et mert, hogy költözik ki Ausztráliába. Mert neki már meg van a repülő jegye is és szeptember 4.-én már megy is, hogy én ne tudjam azzal zsarolni, hogy még kiskorú mivel addigra már betölti a 18-at. Mondtam neki, hogy legalább ezt az 1 évet fejezze, be itt legyen egy érettségi-e, de azt mondta őt már nem érdekli az iskola. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak vele. Hívtam az apukáját is ő azt mondta, hogy a lányunk könyörgött neki, hogy engedje meg, hogy oda költözzön, mert már nem akar itt élni. Ő persze bele ment az egészbe, még a repülőjegyet is megvette neki és utalt is pénzt, hogy vegyen magának pár dolgot.
2014. aug. 29. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lányod ezt ennyire a fejébe vette, nem fogod tudni lebeszélni, jogilag pedig tényleg azt csinál, amit akar, tehát erőszakkal sem tarthatod otthon. Próbálj meg beletörődni ebbe a helyzetbe, tudom, hogy ez nagyon nehéz lesz, de nincs más választásod. Hidd el, a lányod majd kint megtapasztalja, hogy nem habostorta az élet - ehhez mondjuk szükség van arra, hogy a drága apuka ne pénzelje a gyereketek kint létét és szórakozását 100%-osan. Meg kell vele beszélni, hogy a lánynak tanulni vagy dolgozni kell kint, különben soha az életben nem jön rá, hogy milyen felelőtlen döntést hozott most!
2014. aug. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

semmit! inkább engedd el jó szívvel, úgy legalább látogatni haza fog jönni.

egyébként nagyon jól teszi a lányod, hogy más országban akar boldogulni, ne azon gondolkozz hogyan tarthatnád itt, hanem azon, hogyan menj utána

2014. aug. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Örök életére nem szeretném itt tartani, csak addig ameddig befejezte volna a közép iskolát.
2014. aug. 29. 11:13
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Makacs,önfejű.hagyd rá.Iskolai végzettség nélkül ott sem fog jobb élete lenni.Az meg hogy kettős állampolgár legyen.hát ne haragudj azt ott nem adják csak úgy meg.Vagy majd apuci eltartja a kis fenekét.legyen az ő dolguk.Ezek szerint nem nagyon hallgat rád.Majd koppan,lehet 2hét után meg sírva jön haza.... Várd ki a végét.
2014. aug. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy Ő már kettős állampolgár 12 éves korától. Család egyesítés révén megkapta. Már kétszer volt kint nyári szünetekben, mindig mondta, hogy oda akar költözni.
2014. aug. 29. 11:17
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Egyet tehetsz elengeded! Akarsz fogadni? Karira mar reg itthon lesz, tuti.
2014. aug. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
Jól teszi a lányod, mert itthon semmi jövője nem lenne. Arra ne számíts, hogy végleg haza jön majd.
2014. aug. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Akkor menjen,én nem sajnálom tőle..nem azért írtam,az előbbit.Semmi rosszindulat nincs bennem,csak nagyon gyerek még.Lehet vágyik a pénzre,jobb életre...de iskolai végzettség nélkül arra kint sincs esély.Én németországban dolgozom,diplomával én is a legalja munkákat végzetem,míg elértem azt,hogy fentébb jutottam.De ehhez sem hónapok kellenek.Jóval több idő.Na most a lányod semmihez nem ért,de egy 8általánosnál több nincs a kezében.Hát jó,hagy menjen.... az ő dolga.Szerintem elsieti
2014. aug. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Csúnya és buta volt a mód, ahogy ezt tette. és a volt férjed húzása is aljas. Én biztos mosolyszünetet tartanék, ha a hátam mögött döntene az életéről. A saját szempontodból rossz, hogy nem lesz itt veled a gyereked, csak arra voltál neki jó, hogy 18 évig felneveld. De az ő szempontjából jobb élete lesz ott kint, nem lehet összehasonlítani a két országot, ott is fog tudni tanulni és dolgozni is, ráadásul ott nem is bevándorlónak számít, hanem állampolgárnak. Ő az egyetlen gyereked?
2014. aug. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen Ő az egyetlen!
2014. aug. 29. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!