Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bio étrendet tartó anyukák,...

Bio étrendet tartó anyukák, hogyan élitek meg az óvodai változást?

Figyelt kérdés
Konkrétan: a menzát, a szörpöt, a másfajta nasikat, amit a többi gyerek megkaphat, de a tiétek nem. És mi van, ha szeretné megkóstolni? Nem a diétára gondolok, ott más a helyzet, ha érzékeny a gyerek, könnyebb megmagyarázni és az étkezés is megoldható már a legtöbb oviban.

2014. aug. 29. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy zajlik (érzékeny a gyermek - allergiás), akkor csak speciális tagintézménybe járhat, ahol az ő igényének megfelelően speciálisan főznek rá.
2014. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Írasd olyan oviba, ahol neked tetsző az étrend. Egy ismerősöm ezt tette, mert a gondolatát se bírta elviselni, hogy normál koszttal "mérgezik" (ő fogalmazott így) a gyerekeit.

Persze a gyerekek minden alkalmat megragadnak, hogy olyanokat egyenek, amitől az anyjuk kiakadna, ha megtudná. De a magánoviban csak ellenörzött, bioétkeztetés folyik.

2014. aug. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó, a húgom van kiborulva előre rajta. Nem allergiás a gyerek, elvi kérdés nála. Én nem ismerek senkit hasonló helyzetben, csak ételallergiást, ahogy írtam, ott más a helyzet. Inkább az a gond, amit a többi gyerek megkóstolhat, (torta, csoki, nasi, üdítők, szörpök, stb.) ő meg nem kaphat otthon ilyet, de a gyerekektől biztos fog. :) Ez nálunk is probléma lesz, már amikor itt vannak, vagy a nagyszülőknél. Mert én még megértem, hogy nem akarnak neki adni mindent a szülei, de amikor kinézi a gyerekeim szájából, nehéz megállniuk, hogy ne kínálják. A nagyszülők meg főleg.

Amikor az én lányom ment oviba, mindent megosztottak egymással, nem csak répát meg almát ettek úszás után, hanem pufit is, kiflit és egyebeket.

2014. aug. 29. 15:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a húgodnak, hogy az oviban magasról tenni fognak arra, hogy ő a bio étkezés híve, és az ő gyereke ugyanúgy kapni fogja a szörpöt és társait, mint a többiek. Ha lenne valami betegsége vagy ételallergiája, az más lenne persze, de igazán nem várható el az óvónőktől, hogy ezeken felül még az összes szülő privát kívánságát is számon tartsák.

A gyerek meg fogja szokni, hogy bizonyos ételek, italok az oviban vannak, otthon meg nem. Nem fog neki lelki törést okozni.

2014. aug. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kár ezen előre parázni.

Vannak dolgok, amiket nem lehet kikerülni. A legtöbb oviban odafigyelnek az étkezésre, mert muszáj. Sajnos, elég szűk a költségvetésük, de nem kapnak minden nap nasit, csokit, cukros üdítőt, szörpöt stb.

A fiam most kezdi az ovit, szülőin szó esett ezekről is. pl. egy születésnapnál van, aki tortát visz, de csak ebéd után kaphatják meg, mondták az ovónők, hogy egy fél szelet felét kapják, mert nem tudnak többet megenni. Ha keksz-rágcsa van, abból is 1-2 szemet kapnak fejenként. Az is meg van szabva, hogy hány százalékos gyümölcstartalmú szörpöt lehet bevinni.

A nagynéném iskolában szakácsnő. Ő mesélte, hogy milyen szigorú keretek között kell főzniük, meg van szabva a só, cukor, fűszerhasználat és amikor mintát adnak le (mindenből kötelezően), ezt is ellenőrzik. Ha nem stimmel, kirakják a bandát.

Részemről a mértékletességben hiszek, nem gondolnám, hogy egy-egy vasárnap ne lehetne ebéd után egy meggyes pitét megenni, vagy egy kis barát születésnapján pizzázni és tortát enni.

2014. aug. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én se gondolom, hogy nem kaphatna néha. :) Fog is, én is ezt mondom.
2014. aug. 30. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!