Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan viseljem el ezt a...

Hogyan viseljem el ezt a hülye pletykát? Eléggé kiakadtam.

Figyelt kérdés

Elterjedt hogy nincs pénzünk.

Hogy miért? Mert nem én járok boltba, hanem a férjem, munka után, másik településen. Így lényegesen olcsóbb, egy hónap alatt 15 ezer körül spóroltunk. Ráadásul várandós vagyok, már nem bírok úgy cipekedni, mint azelőtt. Így a helyi boltba tényleg csak akkor megyek, ha muszáj.

Az a gondom, hogy első körben a családom akard fent, kérdezték is hogy minden rendben van-e. Hiszen én csak lisztért, egy-két zsemléért stb járok boltba.

Viszont ez a kedves pletyi odáig fajult, hogy a védőnő tapintatosan rákérdezett családlátogatáskor, hogy minden rendben van-e, mert hallotta hogy bajban vagyunk anyagilag.


2014. szept. 3. 11:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szard le.
2014. szept. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Na és? Ha tartja magát a pletyka: akkor adhatnak pénzt, vagy tehetnek egy szívességet.
2014. szept. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Na ezért nem laknék falún soha... Elképesztő, hogy az emberek leszűrik, hogy csóringárok vagytok, cska mert nem vásárolsz a kisboltban. Amúgy, szerintem ne foglalkozz vele, kit érdekel mit gondolnak? És ha szegények lennétek? Nem szégyen az se, csak baj. Ha meg nagyon meg akarod mutatni, hogy van pénzetek, akkor csinálj valami olyasmit, amiből ezt szűrik le, nem tudom. De szerintem jobb ha nem foglalkozol az ilyen unatkozó, primitív emberekkel.
2014. szept. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Tökre nem értem az összefüggést a boltba járási szokások és a család anyagi helyzete között...

Mi kb. havonta egyszer, ha bemegyünk a helyi kisboltba, egyébként meg mindig máshol - út közben, munka után, stb. - oldjuk meg a bevásárlásokat.

Szerintem a védőnőnek magyarázd el a helyzetet, mindenki más meg gondoljon/mondjon, amit akar. Kit érdekelnek?? Ha ilyen agyamentek...

2014. szept. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Ez jó :-) A falusi élet már csak ilyen, ne törődj vele.

Tapasztalataim szerint semmit nem tudsz tenni. Ha mindenkihez bekopogtatnál a számlakivonatokkal és a blokkokkal, akkor sem maradna abba. Majd lesz új pletyka, akkor elfelejtik.


Én néha hazamegyek a lányommal kettesben, a férjem addig itthon dolgozik. Ilyenkor mindig felröppen a pletyka, hogy válunk és hazaköltöztem, pedig már ezerszer megcáfoltam.

2014. szept. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A legjobbat akkro teszed, ha magadban mosolyogva fogadod a dolgot és egyébként minden rosszindulatú pletyka ellenére is elegánsan tudsz viselkedni és nem húzod fel magad.


Én csak annyit válaszolnék mindenkinek (magyarázkodás nélkül), hogy szerencsére szó nincs ilyenről, soha jobban nem vagyunk, a család anyagi helyzete megfelelő és a pénzkérdést kizárólag a férjeddel szoktad megvitatani.

:)

2014. szept. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég a védőnővel tisztázni a helyzetet a félreértések elkerülése miatt, a többiekkel ne foglalkozz.
2014. szept. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is kb ez volt. Én is megharadudtam az egész falura, de aztán mikor a csaladsegitös csaj kijött hozzánk, egy életre megtanulta hogy ne itélkezzen pletykàk alapjàn. határ mellett lakunk, amugy se vagyok egy baràtkozos tipus, a gyerekek a férjemmel a határ túloldalàra járnak iskolába, a férjem dolgozni. szoval kb nem látják a gyerekeket, engem is nagyon ritkán. elindult a pletyka hogy a gyerekek bevannak zárva, dugdosom őket. holott csak iskolába és utána karate edzésre járnak(igy a férjem munkaideje végeztével megy értük, nem kell kétszer fordulni.).

a kedves hölgy a csaladsegitöböl egyszer csak megjelent az ajtonàl hogy ő bizony most ellenörzi a lakást mert annyi rosszat hallot. pffff mo dom gyere be.nem tudom mit várt de nagyon meglepődött az biztos. semmi extra , egy normális lakás, a kamra tele, a hátsó udvaron apró játszótér a gyerekeknek. az iskolából évvégi diploma(dicséret) a falon, nyaralás képei. mondtam neki hogy most panaszt fogok tenni, ennyire nem lehet valakit beetetni, a falu vénjei unalmukban mondanak amit akarnak. de ő indormàlodhatott volna mielőtt kishijjàn rám rugja az ajtót. bocsánatot kért, én meg elfogadtam. azóta egyszer talàlkoztam vele, a határon túli bevàsàrlo központban. kedves mosoly a részéről, fejbiccentés az enyémröl.

ne foglalkozz vele,csak magadat idegesited vele

2014. szept. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hutyutyú.... :-D

Nálunk is pletykás a falu, de ez azért túlzás :-D

Én jót röhögnék.A védőnőnek elmagyarázod, hogy mi a helyzet, egyébként meg ne foglalkozz senkivel. MInenki söprögessen csak a saját háza táján....Nem kell velük foglalkozni.

2014. szept. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. bocs a hibàkért csak most visszajöttek azok az érzések, jol fel is huztam magam
2014. szept. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!