Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít az ilyen...

Csak engem idegesít az ilyen "nem terhes vagy, hanem várandós" megnyilvánulások másoktól?

Figyelt kérdés
Tudom, ez legyen a legnagyobb bajom, igazából elengedem a fülem mellett, de múltkor is egyik ismerősömmel találkoztunk és meséltem neki (miután már úgyis látszik a hasam), hogy igen, terhes vagyok és hogy hogy viselem. Erre nagy fölényesen kijavított, hogy "nem terhes vagy, hanem várandós". Én meg csak néztem rá értetlenül. Oké, értem, hogy egyesek szerint a terhesség csúnya szó, de azért mikor fáj a derekam, rosszul vagyok, szédülök, mindenhol dagadok, puffadok, óránként kell wc-re járnom, igenis terhességnek hívom. Ezzel szerintem nem bántom meg se a babámat, se nem jelenti azt, hogy nem szeretném annyira, mint aki túlmisztifikálja a terhességet. Mellesleg aki ezt a megjegyzést tette, még sose volt terhes.
2014. szept. 4. 10:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Ez engem is marhára zavar. Eleve ne akarja nekem senki előírni, hogy hogyan éljem meg a terhességemet. Mert ezzel kvázi ezt teszik. Másik, ne akarja senki azt rámfogni, hogy azért mert az állapotra használatos több szó közül én pont ezt használom, azért én nem örülök ennek az egésznek. Mert teljesen úgy állítják be ezt az egészet. A francért nem mindegy nekik mit mondok?


Még ha azzal jön valaki, hogy vele ne úgy beszéljek már, hogy tejcsi, szopcsi, fürcsi, tápi, törcsi stb. azt megértem, de ez egy teljesen normális szó, nagyon idegesít, hogy újabban belebeszélik, amit belebeszélnek.

2014. szept. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Valóban idegesítő :)

A terhesség nem szitokszó, teljesen általános, elfogadott kifejezés.

És nem ezen múlik, hogy valaki milyen szülő lesz :)

2014. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Én imádtam terhesnek lenni,semmi gondom nem volt,és csak azért is azt mondtam,hogy terhes vagyok.Terhes könyved van,terhességi gondozáson,és tanácsadáson veszel részt,évezredek óta így hívják,csak sokan már annyira belegágyultak az anyaságba,meg babavárásba,hogy szavakon képesek lovagolni...nekem még azt is mondták,hogy nem terhes hanem áldott állapotban.Ja, a gyerekemet meg majd "méhem gyümölcseként" fogom hívni :D Agymosottak...
2014. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk a terhes szó nem azt jelenti amit sok ostoba hisz

a terhe=térben és időben kiteljesedő

sokkal szebb mint a várandós

2014. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy értelmes nő! :)


Feleségem is terhes, a minap meséltem ezt az egyik munkatársnőmnek, aki kijavított, hogy nem terhes, hanem várandós, vagy áldott állapotban van. Kérdeztem, hogy ez a 3 nem ugyanaz? Azt mondta, hogy nem, mert a baba nem teher, hanem egy áldás.

Háát, oké...

2014. szept. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is amolyan "csúnyán hangzó" kifejezésnek gondoltam, míg végig nem éltem :-) hát a végén már eléggé terhes volt a dolog számomra, pedig tényleg komplikációmentes volt a terhességem, visszerek, lábduzzadás és székrekedés nélkül is nehéz volt a légszomj, gyomorégés, csípőfájdalom és az idegesítő többi ember, mint amilyen az ismerősöd.
2014. szept. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak vigyorgom amikor azzal önnek,hogy a terhes milyen csúnya szó és igazából állapotosak meg várandósok,nem azért de számomra az állapotos,olyan,mintha azt a szót használnák rám,hogy vemhes vagyok,semmi baj a terhe kifejezéssel ugyanis tehernek tényleg teher,édes teher,de nem egy álom a terhesség,sem a szülés az más,hogy az eredménye nagyon is pozitív.
2014. szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk a terhes szó nem azt jelenti amit sok ostoba hisz

a terhe=térben és időben kiteljesedő

sokkal szebb mint a várandós"


Igen, Antalvali jól megaszonta'. DE simán csak gyönyört, gyönyörűséget jelentett a tereh szó, a többit már ő költötte hozzá.


Arany János: Walesi bárdok c. közismert versében is felbukkan: "Vadat, halat, s mi jó falat/Szem-szájnak ingere,/Sürgő csoport, száz szolga hord,/Hogy nézni is tereh"


Itt se azt jelenti, hogy nézni is időben és térben kiterjedő gyönyörűség -s zóval kicsit túl lett költve, bár fantalvalin nem csodálkozom, csak ne tessék nyakló nélkül bármit átvenni tőle.

2014. szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. A dokinál is az van kiírva terhesgondozás nem áldott állapotban lévő gondozás. :-) Szerencsére én nem találkoztam olyan emberrel aki helyesbîtgetett.
2014. szept. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én újságíró vagyok. És amikor éppen egy terhességről szóló cikket írtam, felhívott egy szülésznő, hogy az várandósság és legyek szíves a közvéleményt is erre nevelni, hogy írgy hívja. Mert azzal, hogy terhességet írok, azzal rossz fényt vetek erre az állapotra :)))

Hát mondtam neki, hogy én bizony az első négy hónapban terhes voltam a rosszullétek miatt, az 5-6. hónapban esetleg várandós, és a vége felé megint terhes. Azzal meg szívesen elbeszélgetnék, aki kitalálta az áldott állapot kifejezést.

2014. szept. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!