Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít az ilyen...

Csak engem idegesít az ilyen "nem terhes vagy, hanem várandós" megnyilvánulások másoktól?

Figyelt kérdés
Tudom, ez legyen a legnagyobb bajom, igazából elengedem a fülem mellett, de múltkor is egyik ismerősömmel találkoztunk és meséltem neki (miután már úgyis látszik a hasam), hogy igen, terhes vagyok és hogy hogy viselem. Erre nagy fölényesen kijavított, hogy "nem terhes vagy, hanem várandós". Én meg csak néztem rá értetlenül. Oké, értem, hogy egyesek szerint a terhesség csúnya szó, de azért mikor fáj a derekam, rosszul vagyok, szédülök, mindenhol dagadok, puffadok, óránként kell wc-re járnom, igenis terhességnek hívom. Ezzel szerintem nem bántom meg se a babámat, se nem jelenti azt, hogy nem szeretném annyira, mint aki túlmisztifikálja a terhességet. Mellesleg aki ezt a megjegyzést tette, még sose volt terhes.
2014. szept. 4. 10:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én megúsztam az ilyen kijavításokat (udvarias emberek között mozgok?), de néha tikkeltem az olyan - amúgy kedves - érdeklődésektől, hogy "Hogy van a BABÓCA?", "Mi újság a POCAKLAKÓVAL?", vagy a szülés utáni van-e TEJCSI (amúgy mi köze hozzá?) kérdés, stb. Bár a hasamhoz gögyögve beszélést semmi nem übereli.
2014. szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Na a pocaklakóval is ki lehet kergetni a világból :D

Már az is idegesített, hogy egyik barátnőm amint megtudta hogy terhes vagyok, elkezdett többesszámban beszélni rólam, de őt azért időben leállítottam.

Örülök, hogy nem csak én gondolkodok így.

2014. szept. 4. 15:13
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A "van tejcsi"? még elég humánus kérdés,tőlem egy ismerős azt kérdezte: "és szopik???? " nem tudtam sírjak-e vagy nevessek.Ennél már csak nagyanyám volt durvább.Kérdés: "cicil?" áh...kivagyok az ilyenektől...
2014. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nálam is van olyan, ami kiüti a biztosítékot (pocaklakó, vagy a törpém kifejezések), de nekem nem csak a szavakkal, kifejezésekkel van bajom, hanem főleg azzal, ha valaki kijavít. Már mint az ilyen esetekben. Nem viselem túl jól az ilyesfajta kioktatást.


Terhességet használom, mint kifejezést, hiszen a teher számomra nem feltétlenül negatív, hanem egy olyan "dolog", amit cipelni kell. :) Áldott állapot, akkor is, ha éppen okádok. :D Szóval nálam mind játszik.


Mondjuk a szopik nálam nem gáz kategória, mondom ezt is, hiszen így van, vagy szopizik.


Volt, hogy én is beszéltem többes számban, mert olyan hangulatomban, hormonfelhőben voltam. Pl. jön a fogunk. Ami ugyan nevetségesnek hangzik, mégsem hiszem, hogy bárkit feljogosítana, hogy lekezelően, gúnyosan kijavítson emiatt, vagy megszóljon. Hülyének gondolhat, az más. :D


Szóval persze, van ami idegesít, de nem szólok érte. :)

2014. szept. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A szopizik az ok,de én a szopásnál másra asszociálok,sajnálom biztos én vagyok a perverz,de nem szeretem a szopást egy kisbabával egy lapon emlegetni :D
2014. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a pocaklakó,és a törpikém kifejezéssel semmi probléma,nekem legalábbis jobban tetszik,mint a babuka, a szopcsi,tejci,főzi,a gügyögés a gyerekhez és a többesszámban Szopunk,kakilunk,nő a fogunk.Pocaklakó,mert tényleg ott lakik egy ideig,nem nyálasabb,mint a babám kifejezés, ellenben a pocakcsajszi,pocakpasi már tényleg fura..Azt veszem észre,hogy fura irányba fordul az egész,néha nem értem a kisgyermekes anyukákat a játszótéren elsőre,mit mondanak pl: Kicsi ugyubugyukám,menjünk haza kajcsikálni,csicsikálni,ma még nem kakikáltál stbstb
2014. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!