Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most kezdeném a fősulit, de...

Most kezdeném a fősulit, de teherbe estem, érdemes belekezdeni? Vagy inkább halasszak?

Figyelt kérdés
nemtudom mitévő legyek.nappali tagozatra jelentkeztem,a héten lessz a beiratkozás,átlehet jelentkezni levelezősre?vagy inkább halasszak?

2014. szept. 8. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem járj nappalin amig birsz,szerintem simán lehet birni. En legalabbis a 8.honapig dolgoztam (ülőmunka). Aztan utana menj át levelezőire.

Ha jól számoltam pont vizsgaidőszak táján szülnél igaz? Aprilis? Majus?

Vágj bele! Aztán majd alakul! Sok sikert! És boldog babavárást!

2014. szept. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Íratkozz be! Az első félévet nagy valószínűséggel el tudod végezni, és közben látod is pontosan, hogy miről van szó, mennyit kell bejárni, mennyit kell tanulni. Fél év múlva még mindig tudsz halasztani, vagy átjelentkezni levelező tagozatra, ha lehetséges.
2014. szept. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, az adott szakon indul-e esti vagy levelezős képzés, nézz utána. Én a helyedben átgondolnám. Ha halasztok egy évet, egy év múlva tudom-e folytatni pici baba mellett a bejárást-tanulást?

Vagy elkezded most, mert a terhesség alatt még könnyebb tanulni, mint utána, és esetleg majd menetközben halasztani egy évet, amíg a baba nagyobb lesz.

Függ a körülményeidtől, lesz-e segítséged, mert szükség lesz rá.

Én második diplomámat szereztem gyes alatt, amikor a pici született, a nagy meg 2 éves volt. Hát nem volt könnyű pici baba mellett, a nagyszülők segítettek a gyerekvigyázásban, estire jártam, de tanulni mellettünk sose tudtam napközben, csak esténként, mikor már aludtak.

Volt olyan csoporttársam is, aki első éven terhes volt, szüléskor halasztott 1-2 vizsgát, majd folytatta, évet nem halasztott. Nem könnyű így sem, úgy sem, de mások is végigcsinálták már.

A helyedben én elkezdeném, aztán majd meglátjuk!

És amúgy gratula!

2014. szept. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket :)az a baj a nappalos tagozattal hogy nemtudnék bejárni,mivel nagy a távolság,kollégiumba jelentkeztem még mielőtt megtudtam volna hogy terhes vagyok
2014. szept. 8. 16:51
 5/7 zabmester ***** válasza:
Ettől függetlenül iratkozz be nappalira, csak kérj egyéni tanrendet (hivatalos nevén kedvezményes tanulmányi rendet), így nappali státuszban maradsz, viszont gyakorlatilag úgy járhatsz be, mint a levelezősök.
2014. szept. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem iratkozz be,és végig tudod pont csinálni,kérj egyéni tanrendet,én a 2. évemet így csináltam végig,pont a 2. év elején estem teherbe,mire megszületett a fiam addigra 1 vizsgán kívül mindent megcsináltam,az utolsó vizsgát bepótoltam mikor 6 hetes volt, a többi évet is egyéni tanrenddel csináltam végig,csináld a sulit ne halassz.
2014. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A második és harmadik gyerekem másik városban született, mint ahol laktam. Átlagosan havonta egyszer kell menni terhesgondozásra, védőnőhöz meg oda kell bejelentkezni, ahol ténylegesen tartózkodsz. Jó szervezéssel még kollégiummal is megoldható.
2014. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!