Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig szólítottátok Babának...

Meddig szólítottátok Babának gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Nekem már megemlítették, hogy 16 hónaposom nem baba, hanem kisgyerek. Igen tudom, de nekem Ő még akkor is baba (természetesen szólítjuk a nevén, kisfiamnak és egy-két becenéven is). Köthető valamihez (pl. szobatisztaság, beszéd, bölcsi stb.) ennek a megszólításnak az elmaradása, vagy csak az idő múlásával egyre kevesebbszer használtátok Rá?

Tudom, kissé butuska kérdés, de érdekelnek a válaszok :-)


2014. szept. 9. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
addig babáztam míg el nem indult :) szerintem az a gyerek aki jár, sétál már nem baba :)
2014. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2 éves és 3 hónapos a fiam, néha még kicsúszik a számon, hogy "babám". Ritkán és csak otthon, de előfordul. Persze ettől még tudom (és örülök is neki), hogy régen nem baba.
2014. szept. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy betöltötte az egy évet, nekem egyre kevesebbret állt a számra a baba szó. 13 hónaposan indult el, azóta egy eleven kisgyerek. Most 16 hónapos ő is. Nekem olyan már, mint egy igazi, picike kisember :D
2014. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Fiam már 4 és fél éves, természetesen kisgyerek, de néha még mindig szólítom "babámnak", főleg, ha beteg:) Ezzel nem azt jelzem, hogy még "baba", csupán becézem, hiszen a gyerekeink a szemünk fényei:)

Persze szokta mondani, hogy ő már nagyfiú, nem baba:)

2014. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20 hónapos volt a kisfiam amikor megszületett a kistestvére. Azóta próbálom nem babázni, eleinte nagyon sokszor kicsúszott a számon, de igazából már tényleg nem baba. Addig viszont babáztam. :)
2014. szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ooo... :)

10 éves múlt, és még mindig szoktam "babázni" őt! :)

Nyilván ritkán, de ez olyan szeretetteljes, bensőséges; nem is lázad ellene. Persze társaságban nem hívom így.

2014. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg most már örökre ráragadt. :) 6 éves és még 3 évesen is mondtuk neki, holott már régóta nem volt az. Manapság ez átalakult Babivá.
2014. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 éves, most ment oviba. Úgy voltam ezzel a témával, hogy ha már oviba megy, tuti nem fogom babázni. Aztán dehogynem. Nem állandó jelleggel, de ki szokott csúszni.
2014. szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!