Van valaki, akinek 2-3 éves gyereke adhd / hiperaktívnak tűnő tüneteket mutatott, de ezek idővel javultak?
Az az igazság, hogy a kislányomra ráillik minden, amit a neten találok és korai tünete lehet a hiperaktivitásnak, de bizonytalan vagyok, hogy ezek lehetnek e életkori sajátosságok is és majd idővel változik, kinövi.
Tudom, hogy adhd/hiperaktivitás diagnosztizálás nincsen iskolás kor előtt, nem is ez lenne a kérdésem, hanem az, hogy van e olyan, akinek ilyen gyereke volt mint az enyém és mi lett a vége. Adhd vagy nem adhd.
amik jellemzőek rá:
Állandóan izeg mozog,fészkelődik, babrál.
Úgy alszik el hogy szinte mozgásban van és a plüss kutyája gomb orrát morzsolgatja.
Kb. 1 éves koráig csak úgy tudtam elaltatni, ha lefogtam, mert nem bírt megállni a mozgásból. Ez mára már csak a kutya babrálása.
Egész nap rohangál, ugrál. A játszó térig is futva jön.
Nagyon korán elkezdett beszélni, egész nap be nem áll a szája.
Akármit kérek tőle, a válasza NEM. Semmiben nem fogad szót.
Szinte semennyit sincs el egyedül.
Olvasni szeret, de csak ha leülök vele.
Az etetőszékben vagy nem marad meg, inkább bem eszik, mert egy falat után ki akar szállni. Ha mégis benne marad, akko játék kell neki, vagy a kezével dobol, lábával rúgkapál.
Ezek normális dolgok és a legtöbb 2 éves ilyen, vagy készüljünk, hogy később hiperaktiv lesz?




válasza:Kedves Kérdező! Egy 2 éves gyermeknek még nem elég fejlett az idegrendszere, ne várj tőle többet mint amennyit nyújtani tud, nem kis felnőtt.... Az ADHD pedig nem itt kezdődik, ez a jelen leirtak szerint inkább elevenség, mozgékonyság, esetleg a sok nemleges válasz dackor... Akkor kezdj el aggódni ha közösségben (bölcsi, ovi) panaszkodnak majd a magatartására, viselkedésére.
Üdv
Egy 7éves ADHS-s kisfiú anyukája




válasza:Köszönöm a válaszokat.
Kedves utolós, szabad megkérdeznem kihez vitted és hova?




válasza:Kapcsolódó kérdések:
Vagy ezt én már a munkanélküliségnek tudhatom be?
Rokonoknál voltunk pár napot, és mesélték, hogy egyik nő rokonunk hpv fertőzött, nemrég derült ki. Mi ott fürödtünk, aludtunk a gyerekekkel, fiú és lány is, kicsik, 4 éves a lány, 8 a fiú. A közös fürdőkád használat, hogy beleültek a gyerekek zuhanyzás közben a kádba,...
11 hónapos a fiam, és amikor terhes voltam nagyon bevizesedtek az ujjaim. Nem tudtam hordani a jeggyűrűmet. Miután megszültem és lement rólam a víz (még a szoptatás alatt), olyan lett az egész kézfejem mintha ekcémás lennék. Most már jó ideje nem szoptatok, de a mai...
Napok óta kisebb-nagyobb problémáim vannak, olyanok, mint amikor a kisfiamat vártam és még nem tudtam róla. Mindig védekeztünk, de egyszer úgy néztük mintha kiszakadt volna picit az óvszer.
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




