Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kicsit kétségbeestem. Mikortól...

Kicsit kétségbeestem. Mikortól fürdettétek a nagykádban a gyereket?

Figyelt kérdés
Nálunk itthon zuhanyzó van, ugyhogy a kiskádban, bent a szobában fürdetem a 15 hónaposomat. Viszont nemrég voltunk apukáméknál, ahol van kád és abban fürdettem a fiam, aki nagyon megijedt és félt a vizben, pedig bem engedtem bele sok vizet. Kicsit félek, mert most költözünk be a házunkba ahol sarokkád van, és igazság szerint szererném már eldobni a kiskádat, mert csak foglalja a helyet. Hozzászokik majd?

2014. szept. 10. 21:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hozzá.
2014. szept. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kb fél évesek voltak a fiaim(3 van),mikor már nagy kádban fürdettem őket,mert kicsi volt a babakád. Kevés vizet engedj csak épp,hogy tudjon benne pacsálni. Megszokja és akkor majd nem lesz gond.
2014. szept. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hozzá. Fokozatosan szoktasd hozzá, vigyél neki játékot: labdát. Egyébként más nagy víztől is fél? Medence, tenger, tó?

Az enyémet 5 hónapos kora óta fürdetem a nagykádban, meguntam, hogy minden este elázik a szoba. Imád pacsálni. :)

2014. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kb 8 honapos koratol (amikortol stabilan ult, addigra mar jo ideje allt es reg maszott is), szoval nem kellett felteni, a kiskadban meg sehogy sem lehetett mar bent tartani.

Lehet hulye otlet, de esetleg probaljatok meg, hogy eloszor csak a kiskadjat berakjatok a nagykadba es ugy furdetitek. (Ismerosek pl azert csinaljak igy, hogy ne usszon az egesz furdo). Aztan pedig a kiskad korul is engedtek a nagykadba keves vizet es telerakjatok erdekes jatekokkal. Ha mar kinyulkal ertuk es megszokja, akkor meg a nagykadba is mehet.

Vagy furodjel te vagy az apja vele a nagykadban eloszor.

2014. szept. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4. jót írt, esetleg bele is ülhetsz vele a kádba.
2014. szept. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi kb. 3-szor fürdettük a gyerekkádba, utána inkább a nagykádban, sokkal kisebb macera.


A gyereked hozzá fog szokni, légy türelmes. Először szerintem csak zuhanyozzon pár napig, az szokott tetszeni a gyerekeknek, aztán néhány nap múlva bent hagyhatjátok a dugót zuhanyzás közben, hogy szokja azt is, hogy nem folyik el a víz.

2014. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Medencébe még nem próbáltam. Viszont Balcsin voltunk a nyáron és a kis uszógumijában nagyon élvezte a locsizást :)

Tusolni is próbáltam, az sem tetszett neki.

2014. szept. 10. 21:33
 8/13 anonim ***** válasza:
6 hónapos volt a fiam, amikor új lakásba költöztünk, ott már nem küszködtünk a kiskáddal. Pikk-pakk megszokta a nagykádat, sőt! Imád pancsizni!
2014. szept. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11 hónapos volt a fiam, mikor költöztünk, és lett sarokkád. Üvöltött, remegett, pedig volt már sokszor nagyvízben. Beültem vele a kádba kb 3 napig, annyi elég volt, hogy biztonságba érezze magát. A zuhanyt sok baba nem szereti amúgy.
2014. szept. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

mi nem használtunk ilyen szűkítőt a kádba, nem engedjük, hogy lesüllyedjen, de van benne víz rendesen amióta a köldöke begyógyult.

2 hónapos korában a felfújható medencében fürdettem az udvaron, napon. Az volt az első nagyobb víz, de nagyon szerette, hogy van helye rugdosódni.

Nekünk nincs kádunk, de szüleimnél sarokkádban fürdik, teljes gőzzel pancsol kézzel lábbal a medencézés óta.


Szerintem hozzászokik, de majd üljél be mellé a kádba legalább a szélére, hogy a lábad benne legyen és játszatok valamit.

2014. szept. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!