Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekorvos máshol is ilyen...

A gyerekorvos máshol is ilyen keveset rendel?

Figyelt kérdés

Nálunk napi 2 órát, plusz heti két nap szintén két órát egészséges rendelés a védőnő mellett.

Szerintem a napi két óra nagyon kevés, főleg ha bejön a vírusos időszak, tele van a váró gyerekekkel, és futószalagon meg az egész.


Az újszülötteket látogatja, de egyébként kétszer próbáltam kihíni lázas, hányós gyerekeimhez, egyszer sem tudott jönni, amit eléggé nehezményeztem. Igaz, telefonon mindig nagyon készséges.


Máshol mi a helyzet?


2014. szept. 14. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Biztos több körzete van orvoshiány van, ez nem választás kérdése.
2014. szept. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
A mienk ugyan így rendel ( Budapest). Ráadásul MINDIG, MINDEN EGYES RENDELÉSRŐL késik fél órát, mindegy, hogy reggel, napközben, vagy délután van. Ha csak igazolásért megyünk egy betegség után, akkor is egy rakás full beteg gyerek között kell ülni 1 órát.
2014. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Laktam mar tobb keruletben is, mindenhol napi 2 orat rendeltek a gyerekorvosok.
2014. szept. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 óra, de szezonban volt, hogy 4 óra múlva is rendelt. Ritkán hívom házhoz, akkor többnyire eljön. Szerencsére van B terv orvosra, eddig mindig bejött.
2014. szept. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk évek óta nincs is gyerekorvos! Somogy megye, 450 fős település, régen havonta egyszer jött ki 1 órára!


Azóta a háziorvos látja el a gyerekeket, ő heti 2 nap rendel, 4-4 órát.

2014. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is így rendel minden gyerekorvos.

de az én, házorvosom is így rendel...

2014. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden nap rendel heti 3 nap 3 órában,két nap 5 órában.Soha nincsen tumultus,gyorsan megvizsgál mindenkit.

Vidd el az ügyeletre.

2014. szept. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is két órát rendel naponta, és heti 2*2 óra az egészséges rendelés.

6 orvos van a körzetben, mind így rendel. Én nem érzem, hogy kevés lenne.

Ha bármi kínunk van, mindig hívhatom őt mobilon, hétvégén is.

2014. szept. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Minden nap rendel.Hétfőn-szerdán-pénteken 8tól-11ig.

Kedd-csütörtökön 3tól-6ig.

Ha hívtam,mindig házhoz jött!Nagyszerű orvos.Sokszor keresem telefonon,akár hétvégén vagy késő este is mindig készségesen segít!

2014. szept. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk heti 4-szer rendel 3 órát, egyszer 2 órát és egyszer van csecsemőtanácsadás. Az oka egyszerű, folyamatosan helyettesítik egymást, ők adják az ügyeletet, mennek ki az újszülöttekhez, páran még szakrendelést is visznek az sztk-ban, mert nincs más, aki az adott szakterülethez értene. Alig van orvos, 4 orvos hiányzik legalább a városból ahhoz, hogy a szerintük minimálisan elfogadható rendelési időt ki tudják adni, ezt mondta a gyerekorvosunk. Ha valaki táppénzre kényszerül, akkor borul a szabadságolás rendje is. Ráadásul a házi gyerekorvosok közül szinte minden elmúltak már 60 évesek, nem tudom mi lesz pár év múlva, kezd egyre inkább tarthatatlanná válni a helyzet. De nem csak a házi gyerekorvosoknál ilyen siralmas az állapot, a kórházban is folyamatos létszámhiánnyal küzdenek (dolgozik ott családtag, innen tudom), persze a hivatalos álláspont szerint ugyan elkélne még pár orvos, de a helyzet nem olyan katasztrófális mint sokan mondják, és az elmúlt évek egészségpolitikai törekvéseinek köszönhetően lassan javulásnak is indult. De gyereksebész már évek óta nincs, és egy megyei jogú városról beszélünk.
2014. szept. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!