Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy 3,5 éves 15,6-16...

Van egy 3,5 éves 15,6-16 kg-os kis lányom. A Brendon azt mondta, hogy a rendőrség elfogadja az EU szabványos ülés magasítót is. Ez igaz? Csak a régi egyszerű ülés magasítót nem fogadják el? (Nania ülésmagasítót néztem a Brendonban).

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:

"Gyerekek - ülés nélkül


A 3. életévüket betöltött, legalább 135 cm magas gyerekeket a hátsó ülésen már elegendő a gépkocsiba szerelt biztonsági övvel rögzíteni (gyerekülés nélkül), ha az öv a testmagasságához igazodik és a gyerek biztonságosan beköthető. (Ilyenkor lehet jelentőségük az ülésmagasítóknak, ha a biztonsági övrendszer nem állítható.)"

2010. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként itt van a teljes cikk: [link]
2010. jan. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, szóval igazuk van, ha a gyereked 135 cm magas, amit kötve hiszek...

Azóval nem, nem utaztathatod abba a gyereket, csak 135-150 cm közt (utána már nem kell semmi). Úgyhogy nem érdemes venni, azt a 15 cm-t kibírja abban is, amiben 135 cm-ig... Szerintem.

2010. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na ez jó...


Mi hétvégén jártunk Brendonban... A következőt mondták:


Ülésmagasító CSAK 9 éves kortól használható. Addig csak gyerekülésben utazhat...

2010. jan. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit az első belinkelt, az 2008as cikk.
2010. jan. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez régi rendelet!Az új szerint ha taxival utaznak is KÖTELEZŐ gyermekülésben szállítani a kicsit.Azt kérdezném Tőled,kedves kérdező,h ilyen pici gyereket miért nem akarsz ülésbe tenni?A kilói alapján még a 9-18 kg használható ülésbe is belefér.De ha abba nem is,a 15-36 kg használhatóba kb.12 éves koráig igen.Annak van oldal,csípő,fej védelme.És igaz,h ő elmúlt 3 éves,de 135 centi alatt sokkal biztonságosabb ha ülésbe,vagy olyan magasítóba rakod,aminek van háttámlája(ami levehető).Megnéztem a Brendon honlapján,én biztos,h nem raknám bele az ilyen pici gyerekemet.Megnéztem máshol,és azt írta erre a magasítóra,h 25-36 kg-ig használható!Az életszerűbb,mint a 15 kg.
2010. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Megnéztem több oldalt,és minimum a 22 kiló,amikortól használható az ÜLÉSMAGASÍTÓ!Egy fentebb válaszolónak jól írta,h hány éves kortól használható.
2010. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa.. Ezt a KRESZ-szabályt 2008-ban módosították, azóta is ez van érvényben... Azóta kötelező a biztonsági ülések használata és azóta fogadják el a csak 03-04-es jelzésű üléseket...
2010. jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!