Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy lehetne, jó...

Szerintetek hogy lehetne, jó ötlet e egyedülálló anyákkal összefogva egy kertes társasházat megvenni/építeni esetleg egy háztartásban élni, pl kezdetnek mindenki belead 1 millát?

Figyelt kérdés

nem lenne pl lakbér, nem kellene félni hogy kidobnak, a gyerekek együtt játszhatnának(mint egy nagy család)mindenkinek lenne azért magányszférája is külön lakrésszel, egymást segítve, vigyáznánk egymás gyerekére, esetleg lenne egy közös pénz amiből mindig adunk annak aki segítségre szorul, de mindig bele kell tenni kicsit, vagy nem is tudom, ki kellene még dolgozni, de lenne egyáltalán rá kereslet?

pl 50 anyával akár egy 50 millás kégli is megvehető lenne pl vidéken, vagy valami minden anya rokonának centrumában, vagy a közösből biztosítva lehetne a gyerek fejlsztése, akár nyelvtanulás, külföldi kiruccanások, vagy esetleg medence a kertbe.., vagy, vagy, nem tudom hülyeség e


2014. szept. 27. 12:34
1 2 3 4
 31/36 Julie S ***** válasza:
83%

En azt tartom csak mukodokepesnek, ha ket-harom gyermekeit egyedul nevelo anya koltozik ossze. Ekkora kozosseg meg tud jol mukodni, ha egymassal konnyen szoterto, konnyen egyezsegre juto emberek fognak ossze. Ennel nagyobb osszefogas csak szervezett modon mukodhet. Ami azt jelenti, hogy kell egy "tulaj", egy "fonok", aki lefekteti a szabalyokat, aki szervez, aki iranyit. De innentol kezdve hany egyedulllo anya fog ebbe penzt fektetni, hiszen mi a garancia arra, hogy a tobbiekkel jol kijon, nincs-e koztuk masokon eloskodo, nem nyulja-e le a tulaj a penzuket, stb.


Szoval ilyen meretben, amiben te gondolkodsz, szerintem elbukna egy ilyen projekt. Hiaba hangzik jol, megis tul nagy falat a mostani tarsadalmi berendezkedesben.

2014. szept. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

38%os inkább hozzá se szólt volna, ha ennyi esze van.


A mi 116 nmes budapesti tégla, A++ energiás házunk lett 22 milka. Semmit nem csináltunk benne, minőségi anyagok. (telek nélkül)

2014. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Na, az klassz lenne, hogy 50 anya egy házban és mindenkinek ott lebzselne/csövezne az ilyen-olyan jöttment pasija, egyéjszakás kalandja, és mindenki szülné folyamatosan a plusz gyerekeket. Hát így nagyon hamar élhetetlen lenne az a ház. A mi társasházunkban 12 család lakik. Van ahol nincs gyerek, van hol van 3. Kb. 50 ember, 780 nm-en. Ha 12 családnak kell 780 nm, akkor 50-nek kell 3280!!!

Hát ehhez nem 50 milla kell.

2014. szept. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a pasi csöveztetés dolog onnan jutott eszembe, h 50 millából 100-150 embernek nem lakóparkot/társasházat építenél, hanem kb. menekültszállót. Na hát megnézhetnéd, oda kik mennének.
2014. szept. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 ElsiNiki ***** válasza:
Nekem tetszik, szerintem a lelkiismeretdre hallgass, a kritikak helyett. Drukkolok! Eu tamogatast anyaotthonoktol es onkormanyzatoktol is megkerdeznem, es anyaotthonok vezetoivel, lakoival beszelgetnek sokat.
2014. szept. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 bringásjoci válasza:
Volt már ilyen,kibucnak hívták.Jó volt és működött is egy ideig.
2020. jan. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!