Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Anyatársak! Elmondanáto...

Kedves Anyatársak! Elmondanátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

A lányom 14 hónapos, jelenleg GYED-en vagyok vele. A korábbi munkahelyemre nem tudok visszamenni, határozott idejű szerződésem volt, ami a szüléskor letelt.

A dilemmám a következő. Szeretnénk kistestvért, de nem tudom mikor lenne jó. Ha most jönne, vele csak GYES-t kapnék már, plusz családi. Ha munkát keresnék és valami csoda folytán helyben találnék, nem tudom, hogy mennyire díjaznák, ha nem sokkal később elmennék mondjuk táppénzre egy esetleges terhesség miatt, majd megint 2 év itthonlét. Szóval nem tudom, hogy lenne a jobb, "letudni" a gyermekvállalást, kicsit összehúzni a nadrágszíjat és utána a munkára koncentrálni vagy gyerekezés-munkakeresés-munka-gyerekezés.

A körülmények: férjél vagyok, neki biztos állása van helyben, havi kb. 200.000 ft nettója mindig megvan, nagyszülők élnek hálisten, aktívan dolgoznak mindannyian, én 32 éves leszek, ez is visszariaszt kicsit attól, hogy sokáig elhúzzam a gyerekekkel való itthonlétet.


Minden vélemény érdekel, írjatok légyszives.


2014. szept. 30. 13:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerekezés-munka-gyerekezás opciót választottam, soha nem akartam kis korkülönbséget (<2 év).

5 éves lesz a nagyfiam, 15 hetes terhes vagyok, dolgozom.

2014. szept. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk egyformák, tehát neked kell mérlegelni, hogy úgy mennyiből és hogyan jönnétek ki.

Én 2 gyereket nem mertem volna gyesre vállalni, úgyhogy a két gyerek között visszamentem dolgozni. Így anyagilag helyre rázódtunk és legalább teljes ellátást kaptam.

Lehet mi is kijöttünk volna, ha összehúzzuk a nadrágszíjat, viszont úgy éreztem két gyerekkel ez már nekem rizikós.

Én amúgy 31 voltam ekkor.

2014. szept. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én maradok itthon gyerekezni és utána megyek vissza dolgozni. A férjem fizetéséből szépen megélünk, de mindenkinek más az elég, nektek kell számolni. Én nem akartam két évenként otthagyni a munkahelyem, és nem akartam a babázást sem elhúzni hosszan, kis korkülönbséget szeretnénk.
2014. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
32 voltam amikor az első gyerekem született, 2 éves korában visszamentem dolgozni, 35-öt betöltöttem mikor megszületett a kicsi. Ráadásul én nem is GYESEN voltam az elsővel. Úgyhogy én mindenképp visszamennék dolgozni és utána vállalnék. Még egy szempont 2 gyerekkel nehezebb állást találni, ellenben, ha visszavesznek oda ahonnan eljöttél, az úgy könnyebb.
2014. szept. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne le tudni akard a dolgot,a helyedben legkésőbb 2 éves korában visszamennék dolgozni és 2-3 év után szülnék tesót.
2014. szept. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
32 évesen én még visszamennék. Hasonló szituban vagyok, csak épp néhány évvel később, így már viszont nagyon neccesnek találom.
2014. szept. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem könnyebb volt visszamenni 2 évre dolgozni a gyerekek között, és újra eljönni gyedre, mint 2-3 évig gyesből megélni!

Úgyhogy szerintem se lenne rossz, ha közben dolgoznál.

2014. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy elmondtátok a véleményeteket.

Igen, más lenne a helyzet, ha élő munkaviszonyom lenne, akkor nem kérdéses, hogy visszamennék dolgozni a 2. gyerek előtt. Így kicsit tartok tőle, hogy egy állásinterjú esetén előjön a bizonyos kérdés, hogy van-e már gyermeke, akar-e még? Az meg hogy letagadom, hogy nem közben meg de igen...

2014. szept. 30. 14:12
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Értem amit mondasz, de most a saját érdekedet kell nézned. A munkahely az életedben csak egy dolog, a gyermekeid meg maga az élet. Tehát az ő javukra dönts.

Bevallod, hogy van gyermeked, ha kérdezik. Ha így felvesznek, akkor felvesznek. Pont. Ott már felesleges lenne aggódnod, hogy mi van, ha jön a másik. Mert ha jön, akkor jön, és ott már nem a munkahely lesz az elődleges aggódni valód. Hanem örülhetsz, ha megfelelő juttatásokkal mehetsz el két gyermeket nevelni.

2014. szept. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is a gyerek-munka-gyerek opciót választanám. Másfél éves a kislányom,decemberben újra dolgozom,és majd csak 1-2 év elteltével vágunk bele újra a babázásba,igaz,így nagyobb lesz a korkülönbség,de anyagilag jobban megéri és én sem esek ki évekre a munkából.Ha találsz állást akkor sem biztos,hogy rögtön megfogan a pici,így nem feltétlenül kell azonnal táppénzre menned.
2014. szept. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!