Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermeket nevelő...

Autista gyermeket nevelő anyukák, szerintetek lehetséges, hogy autista a kisfiam? Elmondanátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves és mindig is "nehéz eset" volt, valahogy mindig úgy éreztem, hogy ő valahogyan más... nehéz körülírni, már baba korában is hiányzott belőle az együttműködés és jellemző volt rá, hogy hamar kizökken a nyugalmából. Szeptember óta ovis, előtte itthon voltam vele. Nem beszél, néhány szót tud, nem túl sokat, és általában csak én értem, amit mond. Mondatokat nem használ, kivéve talán, hogy "kérek szépen kakaót" (persze csak én értem). A kérdéseket ismétli, szavakat is gyakran, pl "alvás-alvás-avás" és ezt sokszor. Szemkontaktus van, de sokáig nem volt. Gyakran dühbe gurul, de elmélyülten is tud játszani. AZ imádja, ha foglalkozunk vele, az olvasást szereti, és minden csiklandozós-birkózós játékot. Egyáltalán nem szobatiszta. Ha pelus nélkül van, és összepisili magát, akkor közli, hogy "pisiltél", de ennél többre nem jutunk. Azt sajnos nem tudom, hogy az oviban mennyire szociális, játszik-e a többiekkel. Az óvónők azt mondják, korai lenne bármit is mondani, lehet, hogy csak simán le van maradva egy-két dologban. Mire figyeljek? Mi az ami gyanús lehet?

2013. okt. 17. 20:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Sajnos ez mind olyan tünet, ami alapján akár lehet autista, de így látatlanban, ráadásul ilyen pici gyereknél nem merném kijelenteni. Metakommunikációt érti? Voltatok már vele bármilyen szakembernél? Védőnő, gyerekorvos mit mond?
2013. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján lehet, de nem biztos. Diagnózist csak orvos adhat és ha mg nem voltatok vizsgálaton menjetek minél előbb a gyerek miatt. Ha beigazolódik a gyanú, jobb elkezdeni a fejlesztést azonnal, ha pedig nincs gond akkor is tudnak foglalkozni a beszéd elmaradásával.

Sajnos mindenhol hosszú hónapokat kell várni a vizsgálatra. Viszgálatok vannak a Budapesti Korai Fejlesztőben, a Cseperedő alapítványnál és a Vadaskertben is, érdemes érdeklődni hogy hol mennyi a várakozás és mennyibe kerül. Ne várj az óvónőkre vagy a védőnőre, ők nem értenek hozzá! Ez tapasztalat.... :-(

2013. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
én nem gondolnám, hogy autista lenne. Szeret birkózni, ez eléggé nem jellemző dolog....De megnyugtatásként elviheted a megfelelő szakemberhez. Az én kisfiamról a bölcsödében olyan jellemzést írtak két éves korában, hogy az alapján autista lenne. Elvittem szakemberhez, egy egész team vizsgálta, és kizártak minden idegrendszeri eltérést, az autizmust is. Ma már két és fél éves, és az összes furcsaságát elhagyta:) Ja, és kivettem abból a közösségből, és áttettem egy másikba, ahol egyébként semmi gond nincs Vele.
2013. okt. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Vidd el megfelelő helyre, mert a gyanú esetleg fennállhat. Minél hamarabb, annál jobb! Ha kiderül, hogy ez a probléma, akkor a lehető leghamarabb fejlesztést kell, hogy kapjon, mert ez a későbbi boldogulását teszi lehetővé!! És ne ijedj meg!!
2013. okt. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
58%

Igen, pl. az echolália elég tipikus tünet.

Javaslom, hogy keress egy autizmus tüneteit leíró oldalt, és annak alapján írd össze pontosan, hogy mi hogyan nyilvánul meg a kisfiadnál.

Az óvodából kérj egy részletes pedagógiai szakvéleményt. Én is azt mondom, hogy ne várj az óvónőkre, védőnőkre, mert tényleg nem értenek az autizmushoz (honnan is értenének? nincs benne a képzésükben!)

Ha tudsz, kérj a gyerekorvostól egy beutalót, amin egyértelműen szerepel az autizmus gyanúja! Ez sokat segít, mert ilyenkor az orvosnak ebben az irányban KELL vizsgálódni, cáfolni, vagy megerősíteni!

3 évesen még nem valószínű, hogy végleges diagnózist adnak, inkább csak gyanút, de az is elég ahhoz, hogy megkapjátok a szükséges támogatásokat, fejlesztéseket, és ez bizony fontos lenne!

Szóval kivizsgálás, hozzáértő helyen, mielőbb! (Én a Vadaskertet ajánlom!)

2013. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

én is pont az echolálást akartam írni (kérdést ismétel). én fiamnak gyakorlatilag ennyi "tünete" volt 3 évesen és magkapta az autizmus gyanút, mert hogy ezt nem tudják máshova tenni. ő mondatokban beszélt, használta az igent (tied használna? mert az autisták nem igen szokták), a visszakérdezés után válaszolt is, szobatiszta volt.

szóval gyanút lehet kapna. persze ettől még nem biztos, lehet az óvónőnek van igaza.

mindenesetre ami a lényeg, hogy ha 3 évesen ekkora lemaradása van (mind beszédben, mind szobatisztaságban és a szociális kapcsolat az ugye kérdés, bár nyilván te is tudod, biztos voltál vele játszótéren és láttad, hogy teremt-e kapcsolatot), tehát kéne menni. már csak azért is mert ha csak lemaradás, akkor most tudja behozni, nem évek múlva. nem éri meg húzni, mert maradandó lehet belőle

2013. okt. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tartalmas választ.

Az óvónő és a védőnő is ugyanazt mondja... ennek-annak itt lenne az ideje, de korai lenne bármit mondani. Hamarosan itt a 3 éves státuszvizsgálat, beszélek majd a doktornővel, kérek tőle beutalót, vagy amit kell.

Visszatérve a gyerekre, valóban nem használja az "igent", és a "nemet" is furcsán, kérdő hangsúllyal mondja, mintha visszakérdezne. Ami viszont biztató talán, hogy nem csak birkózni szeret, de nagyon gyakran van mindenféle spontán szeretetmegnyilvánulása, ölelget, puszilkodik, ilyesmit gyakran csinál az apukájával is és velem is. A férjem szerint egyébként hülyeség az egész, túlaggódom a dolgokat...

2013. okt. 21. 22:36
 8/26 anonim ***** válasza:
64%
MINDEN apuka ezt mondja a diagnózisig. Ez valahogy beléjük van kódolva...
2013. okt. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
64%

barátnőm autista kisfia is szeret bírkózni..

és a hirtelen szeretetmegnyilvánulás is gyakori auti tünet!

2013. okt. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem apukának lesz igaza. Ki fogja nőni magát a gyermek.Én egyébként inkább a kapcsolattermetési képességére figyelnék. Ha van szemkontaktus, figyel a másikra, érzelmei vannak emebretársai felé, érzékeny, akkor én őt nem mondanám autistának. Az én fiam pld. 4 ésfél éves és van autisztikus tünete, pedig nem az egyáltalán. Teljesen egészséges gyermek, de hiperhallású. Extra érzékeny a füle. Ennyi. Szakembernek már gyanús addig, amíg nem látja, hogy értelmes, kedves, barátkozós, szociláis lény, nem magának való. Szóval szerintem nagyon sok auti tünet van, ami nem feltétlenül jelent betegséget.
2013. okt. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!