Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmondanátok a véleményeteket...

Elmondanátok a véleményeteket a lent látható kérdéseimről?

Figyelt kérdés

1.Más is érzi néha,hogy magának szülte a gyereket/ket?Kicsit zavar,hogy nem azt "kapom" az apától,amire számítottam...egyszerűen kezd elegem leni belőle.Minden rám hárul,és ő mondja azt,hogy lassan már utál itthon lenni,mert hogy én milyen házsártos vagyok :-(

2.Lehetséges,hogy kiábrándult a fiam az apjából,és ezért lett ennyire anyás?Pl.egész nap nagyon keveset van(még ilyenkor is) az apa vele,mindig más dolga van,és a fiunk csak várja és csalódik...és így tovább.És emiatt? éjjel sem akar hozzá bújni,csak én kellek neki,pedig eddig apjához bújt jobban.

3.Terhességtől vagyok ennyire "mufurc"?Néha már nem ismerek magamra,mindenben elakadok,máskor meg egy kis valami is elég,hogy happy legyek.19+1hetes vagyok.Meddig tart ez még?A nagy fiammal(14hónapos) nem voltak ilyenek,vagy nem ennyire látványos.

előre is köszi a válaszokat


2009. dec. 29. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

minden terhesség más, lehet, hogy ezt most érzékenyebben viseled. házsártoskodás helyett inkább próbáld meg leülve megbeszélni férjeddel, hogy ebben és ebben szeretnéd, ha többet segítene, illetve foglalkozzon többet a nagy fiatokkal. ha házsártoskodsz az neki sem esik jól, elűzöd vele, ezért mondta, hogy nem szeret otthon lenni. bár nem voltam ott, tehát fogalmam sem lehet, hogy tényleg házisárkány vagy -e (:D) de ebből úgy tűnik. de ez a hormonok miatt van. figyelj magadra, próbálj kicsit barátságosabb hangnemben beszélni vele, de ez még nem jelenti azt, hogy engedj neki, úgy értem, hogy vezesd rá, hogy több mindenben vegyen részt.

lehet, hogy a kisfiú most azért bújik inkább hozzád, mert érzi apán a rossz hangulatot. a gyerekek nagyon érzékenyek erre. mintha lenne egy hatodik hetedik tizedik érzékük :D

te most nagyon szép időszakban vagy, mert babát vársz, élvezd ki!!! nevess dolgokon, mosolyogj többet, és másra is ráragad ez körülötted.

2009. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1/ A gyermeked magadnak szülted.Próbálj elvonatkoztatni az idilli család modelltől(ami nem létezik) és ráébredsz,hogy a picinyed születésétől élete végéig rád lesz utalva,és nem az apjára.13 hónapos a kisfiam,és nem önzésből(aki kéri kaphat belőle)de senkinek át nem engedem,és az apukájának is engedek utat a közeledésre,de az ő szerepe később jön el.Szeretném úgy alakítani a sorsunkat hogy a fiam,ha elindul alatta is a "mókuskerék" az apja szerepe akkor teljesedhessék be.Korlát lesz a fiatal úrnak,de nem ami akadályozza,hanem amire támaszkodhat.Én és a párom külön emberi lények vagyunk akik tiszteletben tartják a másik akaratát,és nem irányítani,nevelni akarjuk egymást,hanem csak szeretni.Sok éve élünk így már,és nem vagyunk minta család,de nincs veszekedés,nincs sértődöttség,és bár a kedvesem rengeteget dolgozik,aztán én zavarom el szórakozni,az együtt eltöltött idő értékes.

2/nem tudom hogy állsz a dolgokhoz,de nekem az a véleményem hogy egy anya terelgetheti a fia érzéseit az apja iránt,és mint nő terelgetheti a gyermeke érzéseit az apja iránt.Szerintem TE vagy aki kiábrándultál a párodból...a gyerekek antennái nagyon érzékenyek,és a kicsinyed bújhat az apájához,attól még te vagy neki az állandó középpont.

3/...:) igen,ez a hormon változás,de nagyon figyelj oda magadra,és jelezned kell a környezetednek ha bajt érzel.Az egész életed rámehet,ha nem szólsz időben ha ez a "mufurc" hangulat át csap depresszióba.

2009. dec. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bucibabuci ***** válasza:
100%

1. én is magamnak szültem két gyereket, nem vagy ezzel egyedül

2. szerintem érzi, hogy szeretetre van szükéged neked is és neki is, foglalkozz nagyon sokat vele, ha meglesz a kistesó nem sok időd lesz a nagyra TAPASZTALATból beszélek, ha a férjed nem foglalkozik veletek később ennyit sem fog

3. most fáradékonyabb vagy, hisz a nagyról is gondoskodnod kell, + idegesség

egyre rosszabb lesz, én a szülés napján még fociztam, fogócskázta a lányommal, majd szakadó esőben a garázsban szalonnát sütöttem vele, férjem persze a szobában pihengetett:(

2009. dec. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a hapsik csak nemzésre jok.tisztelet a kivételnek.sokra nem lehet számitani.ha szülsz te szülöd,te vállalod hogy felneveled.hány elvált pár van,és az apának.. mekkora megkönnyebbülés hogy az anyánál marad a gyerek,és mintha nem lenne családjuk elkezdenek ujra vadászni mint egyedülállo tisztességes férfi ,/persze igy adják elö magukat az ujnak-hogy aztán az uj is tiszta erövel utáljon téged,hogy te vagy mindenért a hibás/gyereket magunknak szülünk nem a pasinak hogy megtartsuk,mert egy pasit se tart vissza a gyerek,ha menni akar vagy ha a munkahelyen egy csinos kis sexi kinézte magának csak ugy szorakozni.éshát végre egy nö aki csak szorakozni akar..nem gyereket.ha pedig nem ,akkor nem a gyerek miatt nem csal meg.ha pedig rád un ugyis ott hagy ha van gyerek ha nincs vagy egy életen át csalni fog.tapasztalatbol irtam.voltam már mindkét oldalon
2010. jan. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

biztosan én vagyok a naiv,mikor azt gondoltam hogy egy gyerek az anya és apa felelőssége.Félre ne értsétek,imádom a fiaimat(tegnap kiderült a pocaklakó is fiú)Csak jó lenne néha egy kis pause!!

Biztosan már nem az a nagy lángolás van köztünk,mint 1x-de tudom,hogy ő szeret és a maga módján fontosak vagyunk nekik.Érdekes,azóta mintha elszállt volna a felhő,és olyan mint a majdnem minta apa.Nagyon örül hogy 2fia lesz :-)

És ezt érzi a nagy is.Éjszaka már apát is "gyúrta",de mindig mellettem kötött ki :-)

Remélem hamarosan jobban ki tudok mozdulni,így az én hangulatom is merőben jobbra fordul.És ma végre átpakoltattam a nappalit,ez annyira jól esik :-)

még egyszer köszönöm a válaszokat és bolodgságos új évet :-)

2010. jan. 1. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!