Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki nevelési célzattal veri a gyerekét? Persze nem brutalitásra gondolok, hanem elfenekelésre vagy mondjuk ha rácsapnak a kezére egy gyereknek!?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy esetet az utcán és ezért kérdezem.
2014. okt. 1. 12:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

én egyszer sóztam a fenekére, méghozzá utcán.

kirándultunk, elrohant, ordítottam, de csak azt értem el, hogy hátrafelé fordulva, röhögve rohant a szakadék felé. 2 lépésen múlt az élete, annyira megijedtem, hogy ráhúztam a fenekére :) na azóta nem rohant el eszetlenül, már 5 éves, nem ütöm soha, de akkor azt hozta ki belőle.

de simán el tudom azt is képzelni, hogy ezt egy kereszteződésnél csinálja egy gyerek, akkor is jobb ha ő sír mint hogy elüsse az autó.

azt már nem értem meg, mikor valaki tudatosan azt választja, hogy minden ellenkezésre ráüt a gyerek kezére.

2014. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Julie S ***** válasza:
En is osztom a 6-os velemenyet.
2014. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én kb 3x csaptam rá a kislányom kezére, jól ki is nevetett, a végén együtt nevettünk. Na, ennyire volt komoly, így már más megoldást keresek a "nem szabad" dolgokra. Még nem találtam meg a legjobb megoldást, de próbálkozom folyamatosan. Alapvetően van egy olyan hangsúlyom, amire általában hallgat, és abbahagyja azt a tevékenységet, aminek éppen nem örülök (pl üveges szekrényajtó rángatása stb)

Ám én is különbséget tennék a következetes verés, és az indulatból odasuhintok a kezére/popsijára között. Az utóbbi sokszor nem a fájdalom miatt hatásos, (szerintem nem is csap senki annyira rá), hanem inkább a meglepetés ereje működik.

A következetes veréssel nevelést elítélem, és valóban egy gyerekkel szemben nem működhet ez a fajta hatalomelvű nevelés. Pszichológus szemmel nézve is komoly lelki problémákat, károkat okozhat hosszú távon , bizalmat csorbíthat, nem lenne szabad kitenni ennek egyetlen gyermeket sem.

Rossz gyerek szerintem nem létezik.

2014. okt. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Néha muszály ezt a módszert választani mert a mai gyerekek túlzottan el vannak kényesztetve. Tetszik vagy sem ez az igazság. Nem lehet rájuk se nézni mert akkor mindenki azzal jön hogy veri a gyereket meg ilyesmi. Aztán meg ha felnő ő veri meg a szüleit lóg a suliból össze veri a tanárt, és javítóban köt ki. Fontos hogy a gyerekek tisztában legyenek a szabályokkal mit szabad és mit nem. S nem hiszem hogy egy szülői pofon a kárukra lenne.
2014. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!