Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az idegösszeroppanás szélén...

Az idegösszeroppanás szélén állok!? Valaki adjon tanácsot, mert nem bírom tovább!

Figyelt kérdés

Azért ide írom a kérdésem,mert itt vannak anyukák.


3 hónapja született meg a kislányunk. Az én szakmám óvónő a férjem külföldön építkezési válalkozó úgyhogy nem sokat van itthon. Imádok anya lenni 5 évet vártunk a csöpségre és ezért féltem is őt nagyon.

Egy hónapja meghalt a férjem apja és nagyon megviselt mindenkit,ugyanis csodálatos ember volt. Anyós ezmiatt odaköltözött hozzánk hosszú távra. Természetesen a páromnak visszakellett mennie dolgozni.

Azóta nincs éjjelem- nappalom. A gyerekkel jàró teendőim nem zavarnak szerencsére nagyon jó baba. Viszont amit anyós művel szánt szándèkkal gonoszságból az már elviselhetetlen. Múltkor kilopott 20 e ft-ot a pénztárcámból a lànyomnak olyanokat mond,hogy sokkal jobb lett volna ha én halok meg,mint a fèrje. Kieszi szószerint a hűtőt napi 5-6 000 ért vásárolok úgy,hogy én alig eszek,de egy forintot nem ad,ezt a pénzt költhetném a lányomra. Este mikor átmennék a babaszobàba hült helye a lányomnak keresem őt erre anyós hasán alszik. Végig aludja az éjszakát nem kell hozzá felkelni mégis kivette a kiságyból. Mindenhova jön velünk. Pár napja a védőnő előtt is lejáratott,hogy én rossz anya vagyok. A férjemnek könyörgök,hogy tírhítsa el innen,mert a vége az lesz,hogy lecsapom,de azt mindja,hogy legyek türelemmel,mert biztos a gyász. De nekem erre nincs energiám és idegrendszerem. Már kb minden második mondata után összeveszünk. Megpróbáltam már vele normálisan is leülni,hogy mondja el mi a baja velem,de csak azt a választ kapom,hogy a régi menyét imádja mai napig és,hogy mindent elfog követni,hogy szétmenjünk. Pedig mi imádjuk egymást a férjemmel nem vagyok se eltartott sem én szerintem minden teendőmet maghoz kèpest jól látom el. Ezek csak a nagyobb dolgok,de a nap 24 órájában azon van,hogy engem kikészítsen. Már ott tartok,hogy fogom és kidobom a lakásból lesz ami lesz.

Kérlek adjatok tanácsot,mit tegyek?


2014. okt. 1. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

De ismerős helyzet :( Nálunk az anyám csinálta ezt.

Legyél határozott, mondd meg a férjednek, hogy az anyjának új lakást biztosítson, vagy rámegy a kapcsolatotok. Egy kisbabának sem jó, ha körülötte mindenki ideges.

Sajnos valószínűleg ez jobb nem lesz. Ha utál téged, akkor utálni is fog.

Menjen olyan helyre lakni, ahonnan nem tud beleszólni az életetekbe.

Neki nincs lakása? Ahol most laktok hivatalosan kinek a tulajdona? Anyós haszonélvező?

2014. okt. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mást tenni, a férjeddel kell megértetned a problémát. Különben anyósnak bejön a számítása...

Azon nem érdemes gondolkodni,h hogyan tovább, hiszen nem maradhat nálatok. Én annyira sem tolerálnám, mint te. Ez nem a gyász. Ilyen gyász nem létezik.

Amúgy meg mindjárt átszaladok, és megcsókolom az anyósom lába ujját,h olyan amilyen. :D

2014. okt. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. A férjednek kell megoldania azt, hogy az anyós most maradjon távol. Ha gyász ez, ha nem... A fiától jobban elfogadja. A lényeg szerintem, hogy nem szabad engedni, hogy éket verjen közétek. Neked most amúgy is van elég elfoglaltságod egy 3 hónapos csöppséggel, akinek nyugodt, kiegyensúlyozott anyukára van szüksége :))
2014. okt. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én titokban felvenném amiket mond nekem meg sérteget (főleg ezt, hogy addig nem nyugszik míg szét nem mentek), és megmutatnám a férjemnek, majd megmondanám, hogy sürgősen tegyen valamit.
2014. okt. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jaja, az utolsó hsz-nak igaza van! :) Vedd fel amit mond. Ezt én sem tűrném.Te vagy a kicsi anyja nehogy már kivegye az ágyból mikor alszik. Hú de egy szemét. Na szerintem jobban teszed, ha kirakod a szűrét, mehet amerre lát, ha nem tisztel téged és a gyereket. Az unokáját. Mond neki költözzön az előző menyéhez :) De komolyan, nem vicc. Ne aggódj, ha a férjed haza megy, előtte angyalian fog viselkedni. Én, ha a te helyedben lennék, azt gondolnám magamban, inkább ő lenne apósom helyén.
2014. okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Teljesen egészségtelen ez rátok nézve. Ebben igazad van, viszont ha mégcsak nem is szeret téged, miért van a nyakatokon? Szüleidhez nem tudsz lelépni egy időre? Férjednek is meg kellene érteni, hogy neked nincs szükséged sem segítségre, sem az anyós jelenlétére, viszont nyugalomra igen és a babádnak is. Vegye magához a férjed odakint esetleg. Tudna neki segíteni az új környezettel és munkát is találna, sokats egítene a gyászán is.
2014. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A férjemmel 50-50%-ban miénk a lakás. Nekem van egy kis garzonom 50kmre innen. Kivan adva albérletbe,de azt is mindtam,hogy inkább felbontom az ottani szerzôdést és menjen oda,de a férjem elve az most,hogy ne hagyjuk egyedül anyukát,mert akkor mi lesz vele. Másfél hónap múlva tud csak hazajönni és akkor kitalál valamit,de addig tartsak ki. De már magamtól félek,hogy olyat teszek ami nem fog rám jó fényt vetni. Mind1 majd elvàlik.
2014. okt. 1. 20:08
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy könnyű helyzetben, kedves kérdező, szerintem mindenképp próbálj meg változtatni ezen, mert hosszútávon nagyon nem fog jót tenni sem neked, sem pedig a kislányodnak ez a feszült légkör.

Ha a helyedben lennék, még baba nélkül sem tűrném, hogy valaki így viselkedjen velem, legyen az az anyósom, az apósom, a pápa, akárki ... Felnőtt emberek közt az együttéléshez szükséges egy alapvető tisztelet a másik iránt. Úgy látom ez nálatok abszolút nincs meg...


Nyilván habitus kérdése is, de én szépen leülnék az anyóssal beszélni, nem kérdezősködni, nem érdeklődni, hanem kerek-perec elmondani, hogy vagy elkezd normálisan viselkedni, betartja a ti szabályaitokat, nem macerálja fölöslegesen az unokáját, nem esz ki a vagyonodból, és nem járat le mások előtt, vagy ha ez nem tetszik, akkor mehet Isten hírével amerre lát.


Igen, nagyon szomorú, hogy elveszítette a férjét, de ez a viselkedés akkor sem írható a gyász számlájára. Beszélj a férjeddel is, kérd meg, hogy ő is gyakoroljon nyomást az édesanyjára, még ha távol is van, muszáj beszélnie vele, mégis csak az ő anyja.


Kitartás, és csak határozottan!

2014. okt. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Változott valamit a helyzet?
2014. okt. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen,nekem jött és ez volt az utolsó csepp a pohárba. Beraktam egy idősek otthonába. A férjem is leteremtette az már neki is sok volt,hogy kezet emelt rám.

Már előbb megkellett volna tennem. Azóta nagyon barátságos itthon a légkör.

2014. okt. 9. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!