Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Gyakorló" Anyukák! Mi a...

"Gyakorló" Anyukák! Mi a véleményetek erről? Kivel értetek egyet?

Figyelt kérdés

Most olvastam ezt, és teljesen ledöbbentem: [link]

(Én vagyok az 561-es súgó/válaszoló.)

Csak én kaptam sokkot, hogy így védik, sőt a gyerekeket szinte démoni teremtménynek beállítva? Mennyire gyakori ez az anyák között?


2014. okt. 3. 22:38
 1/9 Julie S ***** válasza:
En sajnalom azokat az anyakat, akik megbanjak, hogy gyereket szultek. Ok nem kapnak eleg tettbeli, lelki(, anyagi) segitseget a gyermekeik felnevelesehez. Pedig segitseg nelkul sokszor nagyon nehez tobb, korban egymashoz kozel allo gyereket felnevelni. Es nem mindenki birja jol a nehezsegeket, nem mindenki veszi konnyen az akadalyokat. Ettol meg nem alkalmatlanok anyanak, csak tobb segitsegre lenne szukseguk a csaladjuktol, amit manapsag sok anya nem kap meg.
2014. okt. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
En inkább azt nem értem.h miért szül az akinek nem kell több??nem hiszem el,h nem erezte az első kettő után,h elég!!elhiszem,h farasztó..egy is az néha de ha valaki gyereket szül ezzel jár..akinek meg egy is elég az ne szüljön már 8-at!!!!
2014. okt. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, van ilyen. Nagyon kevesen vallják be, de szinte mindenkiben felmerül a gondolat, hogy nem kellett volna. Eleg hozza egy nagyon stresszes nap, egesz napos rohanás, hisztis gyerek, türelmetlen ferj, stb es az emberben felmerül: miért?

En is volt, hogy azt gondoltam, kar volt gyereket vállalni. Egyedulallo anyaként, napról napra elve, mindennap egyre tobb nehézséggel szembesülve bizony volt, hogy azt gondoltam, gyerek nelkul jobb lenne. Lehet, hogy ha akkor leírom,,vagy kimondom, megkönnyebbülést hozott volna, feloldotta volna bennem a feszültséget es ezzel meg is oldott volna mindent. Aztan persze az ilyen hullamok utan az ember bűnösnek érzi magat, plane, hogy a kornyezet szerint az anyaság maga a csoda, egy anyának allandoan boldogságban kellene usznia. Holott a valóság az, hogy vannak boldog es szomorú pillanatok, könnyű es nehez napok es attól fuggoen, hogy melyik van többségben, az ember áldja, vagy ketsegbe vonja, hogy jo otlet volt a gyerekvállalás. Jo esetben természetesen csak időszakos a "minek vállaltam gyereket" fázis, de van, amikor valoban hiba. Persze ezt elore nm tudja senki. Akinek nem volt meg gyereke, nem tudja, hogy milyen, csak elmondasokbol, ami nem azonos a valósággal.

Annyit hozzátennék meg, hogy a válaszokat nem olvastam el, csak a nyitó kérdést.

2014. okt. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak a nyitó kijelentést olvastam, és a Te válaszodat.

Nekem is három gyerekem van, mint az ottani anyának, hasonlóan kicsik. Még soha nem jutott eszembe, hogy jobb lenne nélkülük, de volt olyan korszak, hogy azt gondoltam, talán jobb lett volna nagyobb korkülönbség köztük. Látom, Neked még nincs gyereket, úgyhogy elképzelni sem tudod, hogy az, hogy a gyereked féltékeny, hisztis, neveletlen, problémás, ne adj' isten boldogtalan, és az anya nem tud tenni ellene, vagy nem tudja, mit tegyen ellene, milyen stresszt és fájdalmat tud okozni, egy megoldatlan és megoldhatatlan problémát az életedben. Ráadásul itt az édesanya már évek óta otthon lehet a gyerekekkel, lehet hogy már 6 éve, amit szintén kevesen tudnak teljesen ép ésszel kibírni.

2014. okt. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlragozni. Semmi nem készít fel a gyerekvállalásra.

Az ember az érzéseit nem tudja kontrollálni. Ő kimondta azt, amit a legtöbben nem mernek. Ettől még lehet jó anyja a gyerekeinek.

Nekem 2 gyerekem van, és sokszor annyira elfáradok, hogy nosztalgiázok a gyerektelen időkről. Na és? Ettol még imádom őket, de lehet, hogy a mostani tapasztalataimmal nem szülnék, vagy csak egyet.

Nehéz, és amennyi öröm, nevetés, annyi aggódás, fájdalom és sírás.

Még egyszer mondom, hogy amíg nincs gyerekünk, addig csak elképzelés van, ami messze van a valóságtól.

2014. okt. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem egyszerűen nem tudsz addig érdemleges választ adni, amíg nincs gyereked. Elképzelések lehetnek, aztán a valóságban majd teljesen másképp néz ki minden.
2014. okt. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy fiam van, aki még nagyon pici (9hós), de azt mondom több nem lesz, mert ismerem magam! 27éves vagyok! MOST van hozzá türelmem! Akartuk a babát, nagyjából tudtam is mivel jár! Rengeteg türelemmel és lemondással. De mellettünk van apuka, három nagyszülő, testvérek, babás rokonok, barátok... Szóval mindent meg tudunk oldani.

Egy felnőtt embernek tisztában kell legyen önmagával, képességeivel mielött gyereket vállal. Ha az elsőnél nem is, de könyörgöm a harmadik bevállalásánál már tudhatta volna hogy ez nem lesz gyaloggalopp.

Megint más dolog ha csak kicsit panaszkodásképp írta ezt ki magából és emelett nem érezteti a gyerekeivel. Remélem így van. Az ilyen gondolatok teljesen normálisak néha, szerintem mindenkivel előfordulnak. Viszont ha nem tudja az anya a feszültséget levezetni valahol és az a gyerekeken csattan, na az hatalmas probléma. Mindenképp tenni kell ellene mert a gyerek egy "beteg" felnőtt lesz. És a körforgás nem áll le. Csak egy egészséges felnőtt tud egészséges felnőttet "csinálni". Szerintem.

2014. okt. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem "s" nagyon ki van merülve, ezért érzi így. Nem sokára szégyellni fogja magát és érteni se fogja, miért gondolt ilyet egyáltalán. Nem tudom elhinni, hogy ez az általános véleménye. Ha ez lenne, már a második után így érezte volna. Nekem 2 van, néha nagyon elfáradok, de nem éreztem még így. Biztosan valami más baja is van.
2014. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azert annyit halkan megjegyeznek, hogy neked marhara nem kellene megcsak hozza se szolni a temahoz, plane nem elitelni, hiszen fogalmad nincs az egeszrol, nem nevelsz gyereket. Olyan jol el tudja am tervezni az ember, hogy mit hogy fog majd csinalni, csak kar, hogy a valosag altalaban koszono viszonyban sincs azzal, amit o elkepzelt
2014. okt. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!