Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert erzem ugy, hogy kikozosi...

Miert erzem ugy, hogy kikozositenek es kozben orulok, hogy segitenek?

Figyelt kérdés
Van egy 1 hetes kisfiam es anyosomek most nallunk vannak, 1. unokajuk, nekem elso babam. Egesz nap alig van a kezemben miota hazajottunk egyszeruen alig tudok hozzaszokni az anyasaghoz, mert folyton elveszik tolem stb... Egyreszrol orulok neki, hogy segitenek, masreszrol kikozositve erzem magamat es hianyzik a gyerekem. A paromnak mar azt mondtam kinomban, hogy mar o se veheti a kezebe tobbet :( Mintha feltekeny lennek vagy nem is tudom... :/ Az a helyzet, hogy meg a furdetest se mutatja meg az anyosom es ugy volt, hogy nem maradnak eddig nallunk csak par napra viszont direkt huzzak, halogatjak az idot.

2014. okt. 7. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Minek mentek oda? Felnőtt nö vagy és vállaltad a gyereket. Old meg segitség nélkül és nem lesznek ilyen roblémáid
2014. okt. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbálj kicsit a sarkadra állni! Te vagy az édesanyja, neked kell irányítani a dolgokat! Valóban idő kell hogy megszokja az ember az anyaságot, hisz ez egy új világ számotokra! Biztos vagyok benne hogy nem akarnak ők rosszat, csak kicsit tapintatlanok... Ha épp te azt szeretnéd hogy ne vegyék el tőled és mégis át akarják venni, mondd meg nyugodtan hogy szeretnéd ha még nálad maradna. Lehet ezt kedvesen is közölni és remélhetőleg akkor nem veszik rossz néven :) Minden jót és jó egészséget nektek!
2014. okt. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
"Köszönjük, mama, hogy eddig maradtak, de mától megleszünk segítség nélkül is!"
2014. okt. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Állj a sarkadra!

Meg kell tanulni kiállni magadért és a gyerekedért! Hidd el, még millió konfliktusod lesz és ezek fel kell vállalni, meg kell oldani!

Én két nap után sokalltam be, a saját anyámnál. Megmondtam, neki is és a férjemnek is, hogy elvileg segíteni vannak itt, az pedig nem azt jelenti, hogy felváltva hurcolásszák a gyereket és babáznak, én pedig császár után egy héttel takarítok. Nekem kell babázni, és nekik takarítani, mert az a segítség, nem az, hogy az alvó kisbabát ringatják és gyönyörködnek benne.

Küld haza anyóst és a pereputtyot!

Te vagy a gyerek anyja, neked kell gondozni, a férjeddel közösen kell nevelni, és nem a nagyinak ellátni!

2014. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
2. vagyok. Teljesen igaza van a 4-es hozzászólónak! Az a segítség, ha kitakarítanak, megfőznek, stb. Nem az hogy egyfolytában "zaklatják" azt a kicsit! Jól tetted kedves 4. hogy helyére tetted a dolgokat!
2014. okt. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na ez az latom nem vagyok ezzel egyedul -.- komolyan mi ez mar h ugy volt kedden mennek haza es meg kerdezes nelkul eldontik h a lakasomban maradnak pentekig mert akkor kapnak penzt! Ez durva egy kicsit es eleg is volt lehet elso baba de meg kell tanulnom mindent
2014. okt. 7. 12:35
 7/11 A kérdező kommentje:

Ja es meg anyosom a gyerek tisztasagi cuccait hasznalja fel, mint pl. popsitorlo a wc-re hajmosashoz a babasampon stb... Ezeket mind anyukam vette meg a gyereknek o toluk alig kapott valamit, szinte semmitse csak gyogyszereket par darab kisruhat meg egy kifogo torcsit. -.-" na mindegy nem ez a lenyeg , han mikor kijottunk a kicsivel a parom csaladja alig akarta megnezni a kicsit telefonalgatni kellett nekik az en csaladom meg ozonlott es a parom volt belazadva h

mert jonnek ide stb... A gyereket ne rangassak,

holott nem is rangattak csak fotot keszitettek

rola :/ aztan kiosztottam ot is h mit gondol magarol... Meg h lakjon az annyaval ha annyira vedi. Nagyon bonyolult de tulzasba viszik ugy gondolom. Szerintem ti is igy lennetek vele. Elosszor is sz

2014. okt. 7. 12:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Még mindig 2. vagyok. Nálunk az volt hogy anyósoméknál voltak a kicsinek cuccok (mi vettük), Gabi hintőpor, Gabi fürdető stb. Erre anyósom is meg a két sógornőm is azokat használták, hintőpor pl. egyáltalán nem maradt és töltöttek a flakonjába valami ócskát. Ezután fogtam magam és elraktam előlük, gondolom észrevették mert azóta ha elő is hagyom, nem nyúlnak hozzá.
2014. okt. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

huh, egy hetes a gyerkőc és már azon megy a balhé kinek a családja látja többet? gondolom jó ha 4 napja otthon vagytok...


szerintem elküldeni nem kéne anyósodat. magamból tudok kiindulni csak, nekem nincs anyósom, így azt mondom jó lett volna, ha segít :)

inkább ülj le és beszéld meg vele, hogy neked nem az a segítség ha mindent megcsinál helyetted, kiveszi a kezedből a picit, stb.

az lenne a jó, hogy ha megmutatna mindent, megtanítana és hagyna kicsit összeszokni a gyerekeddel.

ha ebből nem ért, akkor lehet szépen hazaküldeni :D

2014. okt. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Pontosan ez a probléma h semmiből sem ért :/ hát meglátjuk, hogy mi lesz... De, hogy nem hagyom az is biztos és senki ne csodálkozzon rajta h így vagyok vele miután mikor még terhes voltam volt olyan kijelentése, hogy majd elveszi tőlem a kicsit. Alaposan kiosztottam aztán már másképp beszélt. :) Egyébként köszi a válaszaitokat :D
2014. okt. 8. 04:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!