Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szomorú olvasni, hogy egyes...

Szomorú olvasni, hogy egyes apukák semmi sem segítenek a gyerek körül és fél percre nem lehet rájuk bízni a gyereket. De az anyukák miért csodálkoznak?

Figyelt kérdés
Az anyukák ezt nem látták előre? Csak látni, ha valakivel együtt élsz, hogy hogyan áll bizonyos dolgokhoz és ha előtte sem csinált otthon semmit, akkor ezután sem fog!

2014. márc. 27. 11:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Amikor a férjemmel megismerkedtem a kisfiam 8 hónapos volt, mindenben segített, etette, pelenkázta altatta, a ház körüli munkából is kivette a részét, nagyon szeretett volna gyereket, hamar terhes is lettem, de onnantól semmit nem csinált alig foglalkozott a lányával, nem értem,hogy miért, nagyon megváltozott, és ezért csodálkozott,mert előtte együtt éltünk, és láttam,hogy gondoskodik a fiamról.
2014. márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Ez nem így van szerintem...

Nálunk a férjem jobban akarta a babát mint én, mondta hogy majd ebben segít, meg abban stb... Milyen sokat fognak majd játszani meg a fürdetés is az övé lesz. Itthon éppen nem segített soha sokat, ha megkérem valamire megcsinálja, de magától pl nem mosogat el.

Megszületett a babánk és rájöttünk hogy ő mint pasi nem tud sok mindent kezdeni egy ici pici babával. Az első időkben félt hogy összetöri vagy rosszul fogja. Ha sírt a baba nem tudta megnyugtatni így nem is volt sokat a kezében.

Aztán telt-múlt az idő, én fél év után megelégeltem hogy mindig csak én foglalkozom a gyerekkel mert állítása szerint ő nem tud mit csinálni egy ilyen picivel, majd ha 2-3 éves lesz... Mondom köszi, akkor szépen lassan neki állhatsz csinálni is valamit. Néha segített az altatásban, néha az etetésben, lassan átvette a fürdetést, 5 órától ő vigyáz a gyerekre amíg én főzök, elpakolok stb... Most azt mondhatom (1 éves a kisfiúnk) hogy sokat segít, plusz ha megkérem bármire megcsinálja.

Kompromisszumot kell kötni, sokat beszélni róla és nem erőltetni semmit csak határozottan odaállni a férj elé és közölni hogy te vagy az apja, igenis rád is szüksége van a babának.

Az hogy elötte milyen volt az apuka, semmi köze ahhoz hogy milyen lesz ha megszületik a baba.

2014. márc. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Akkori párom mindenben segitett,a fiam születése elött,főzött,segitett a házimunkában,bevásárlásban,de utána 180 fokos fordulat...csak a haverok voltak a fontosak neki,mi egyáltalán nem.Pedig mindketten szeerttünk volna babát,nem csak én eröltettem.
2014. márc. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
36%

Hű, de fene okos vagy így kívülállóként mások életét illetően. Gondolom a tiédben ezek szerint minden tökéletesen rendben van, mert te mindent előre láttál, és tudtál.

Csak nem te vagy a megmondóember?

2014. márc. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem miért zavar ez a dolog téged, hogy kérdést írj ki? Engem nem zavar, hogy másnak segít-e a férje vagy sem. Arra tudok gondolni, hogy valószínű mélyen érintett vagy a témában.
2014. márc. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
49%

én nem csodálkozom. előtte is tudtam, hogy "egyedül" leszek, már 4,5 éves és már a gyerek is megszokta, vagyis neki természetes, hogy "vasárnapi apukája" van :)

nagyon sokat dolgozik, vállalkozó, hetente 2x-3x viszi oviba a gyereket, kb. 2 hetente 1x tud eljönni velem érte. a többi nap altatásra esik haza.

próbáljuk azzal kompenzálni, hogy tartalmas a hétvégénk, sokat kirándulunk és kettesben is mennek csavarogni.

vasárnap meg bármit megcsinál a férjem itthon, de nyilván mikor este 8kor hazaesik, én meg f4-ig dolgozom, nem várhatom el tőle, hogy nekiálljon mosogatni.

2014. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
45%

De most ennyi erővel, ha minden nő arra a pasira várna, aki jóképű, jól keres, jó az ágyban, segít a házimunkában és a gyerek körül is, akkor már rég kihalt volna az emberiség. Én is válaszoltam arra a kérdésre, ami miatt gondolom kiírtad ezt, de én nem panaszkodtam, csak tényként közöltem, hogy a párom nem sokat segít, én pedig beletörődtem ebbe. Ennyi. Van aki ezen könnyebben túl teszi magát, más pedig nem.

Amúgy mielőtt nálunk jött volna a baba a párom sokat segített itthon, felesben csináltuk a házimunkát, de mióta az én fizum gyakorlatilag kiesett ő látástól vakulásig dolgozik, én meg (ugye) úgyis itthon vagyok egész nap, ha nagyon meg akarom, akkor meg is tudom oldani - de néha jól esik panaszkodni is egy kicsit. :) Ennyi.

2014. márc. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Barátnőm pasija az elején mintaapa volt. Csak ő fürdetett, ölbe vette, ringatta, vele volt, míg anya fürdött, mosogatott, és nem a tévét bámulta, hanem játékokkal próbálta szórakoztatni. Tápszeres lett a baba, éjjel kelt hozzá apu etetni, hogy anya hadd aludjon, hozzátáplálásnál segített, kanalazta az ételt, mosogatott... aztán belefáradt, kiégett, megunta. Örült a picinek saját bevallása szerint, nagyon várta, imádta, foglalkozott vele, mégsem tudta elfogadni, hogy mostantól ez mindig így lesz, egyre kevesebbett foglalkozott a gyerekkel, anyuval, egyre többet maradt túlórán, majd a haverokkal, csak ne kelljen hazamenni. Belefáradt és feladta, elhagyta a családot. A különbség a két szülő között, hogy ha anya bele is fárad, akkor sem dobja el a gyereket, próbál belerázódni a helyzetbe és meglátni a jó oldalát. (Bár ismerek olyan anyát, aki elhagyta a gyereket, mert szárnyalni akart még)
2014. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
47%

Először is, ja ezt így spontán nekem mondanád, igen mérges lennék!

Mi az, hogy tudta???????

NEM NEM LEHET TUDNI ELŐRE! A párom akkor is nagyon sokat dolgozott, mint most is. Heti 1x van itthon, 8;30ra megy dolgozni és éjfélre ér haza!

Tudod, amikor nem volt gyerekünk, akkor könnyen elütöttem az időt barátnőzéssel, anyuhoz átjöttem, szórakoztam. Szabad voltam!

Fogalmam nem volt arról, hogy milyen gyerekkel az élet. Tudtam azt, hogy de jó lesz egy kisbaba, ide-oda megyünk meg minden!!! Minden első gyermekes anyuka ezt hiszi. Aztán rájön, mikor megvan, hogy NEM!

Egyáltalán nem volt foglalmam arról, milyen lesz egyedül egy csecsemővel, mert nem tapasztaltam!

Tapasztalat nélkül, hogy a fenébe tudd, hogy mi lesz akkor? Milyen lesz egyedül???

Gondolkozz már kicsit, mielőtt kérdezel!!!

Nem lehet tudni, azt sem hogy a nő párja gyerek születése után, hogyan fog hozzáállni a dolgokhoz. Lhet jól, lehet nem! Ezt sem lehet előre tudni, de ha jósnak érzed magad, menj a TV2be......

2014. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

Ezt nem lehet előre tudni, és nem mindenkinek van ereje ahhoz, hogy még a párját is betanítsa, hogy mit kell csinálni a gyerekkel. Én már a lányunk 3 hónapos korára megelégeltem a dolgot, fogtam magam és elmentem 260 km-re a barátnőmhöz (péntek délbe indultam és szombat 2kor már otthon voltam). Így, hogy nem voltam ott rákényszerült, hogy mindent megoldjon.

Persze ehhez az is kellett, hogy akkor ő már tápszeres volt és a mamák 5-10 percre laktak tőlünk, szóval ha gond lett volna mennek ők. És olyan büszke voltam rá, mert ügyes volt, és nagyon nagy önbizalma lett utána. Illetve ő is rájött, hogy igazából mennyi dolgom van és nem csak a fenekem vakarom egész nap :)

2014. márc. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!